Tulokset 2012-2013

Rooster Cup 2013, France  (26.-28.4.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Adv. Novice GirlsKiuru Lumi 69,97 12. 16.15/27
 Romppanen Katariina 62,30 21. 22.22/27
           

 

 


 

Orava Cup 3. osakilpailu, Turku  (25.3.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SilmutSydänlammi Amanda 43,67 - 2.2/17
(Orava Cup)Hämäläinen Ida 42,00 - 4.4/17
 Mäkinen Saga 40,83 - 5.5/17
 Rautio Emily 37,00 - 10.10/17
 Nikkilä Rosa 36,17 - 12.12/17
 *) Sjögren Ella 35,00 - 13.13/17
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Sjögren Ella: Laadukas istumapiruettiasento

 


 

Orava Cupin pokaali Lahteen! Vasemmalta: Saga Mäkinen, Amanda Sydänlammi, Emily Rautio, Ida Hämäläinen, Rosa Nikkilä ja Ella Sjögren

Coupe Du Printemps 2013, Luxembourg  (23.-24.3.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior LadiesEfimenko Liubov 138,63 1. 2.2/27
           

 

 


 

Kutsukilpailu + Orava Cup 2. osakilpailu, Lahti  (23.3.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Tintit 06Saarikunnas Helmiina 18,00 - 1.1/8
 Utriainen Emilia 15,67 - 3.3/8
           
Tintit 04-05Uusipaikka Vilma 25,00 - 1.1/24
 Kajava Sara 24,67 - 2.2/24
 *) Alaranta Eveliina - - - -
 Lemminki Charlotta - - - -
 *) Paakki Iiris - - - -
 Korkala Rosalia - - - -
 Niskala Fanni - - - -
 Lehtola Maria - - - -
           
MinitLiukkonen Tilda 46,33 - 1.1/13
 Väänänen Milania 44,33 - 2.2/13
 Elkala Sani 43,67 - 3.3/13
 Takki Henna 42,33 - 5.5/13
 Hämäläinen Ada 40,67 - 6.6/13
 *) Koskela Jane 40,00 - 8.8/13
 *) Elonen Julia 39,00 - 9.9/13
           
Silmut BHämäläinen Ida 43,00 - 1.1/10
 Sjögren Ella 38,67 - 2.2/10
 Sydänlammi Amanda 37,67 - 3.3/10
 *) Karppinen Milla 35,67 - 4.4/10
 Lindroos Elina 32,33 - 6.6/10
 Jaakkola Julia 29,17 - 8.8/10
           
SilmutMäkinen Saga 46,67 - 1.1/18
(Orava Cup)Heilala Oona 45,00 - 2.2/18
 Pennanen Fanni 44,33 - 4.4/18
 *) Simpanen Jenni 43,00 - 6.6/18
 Sirmola Ella 40,00 - 7.7/18
 *) Rautio Emily 37,67 - 8.8/18
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Alaranta Eveliina: Upea musiikin tulkinta
  • Paakki Iiris: Vauhdikas ja voimakas perusluistelu
  • Koskela Jane: Upeat liu'ut
  • Elonen Julia: Monipuoliset ja laadukkaat askeleet ja siirtymät
  • Karppinen Milla: Laadukkaat ja monipuoliset askeleet
  • Simpanen Jenni: Tyylikäs kokonaisuus
  • Rautio Emily: Upea musiikin tulkinta

 


 

Tintit 06: Helmiina Saarikunnas (oikealla) 1. sija ja Emilia Utriainen 3. sija
Tintit 04-05: Vilma Uusipaikka (2. oikealta) 1. sija ja Sara Kajava (2. vasemmalta) 2. sija. Erityismaininnat: Eveliina Alaranta (vasemmalla) ja Iiris Paakki (oikealla)
Minit: Tilda Liukkonen (keskellä) 1. sija, Milania Väänänen (oikealla) 2. sija ja Sani Elkala (vasemmalla) 3. sija
Silmut B: Ida Hämäläinen (keskellä) 1. sija, Ella Sjögren (vasemmalla) 2. sija ja Amanda Sydänlammi (oikealla) 3. sija
Silmut (Orava Cup): Saga Mäkinen (oikealla) 1. sija ja Oona Heilala 2. sija

Muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 3. kilpailu ja SM-sarjojen hopeafinaali, Vantaa  (23.3.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil 34,83 - 4.4/6
(hopeafinaali)          
           
AikuisetTeam Sirius 24,89 - 10.10/12
           
MinoritTeam el Mar 24,02 - 19.19/23
           

 

 


 

Timanttifinaali 2013, Lohja  (22.3.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SilmutPennanen Fanni 44,33 - 8. 8/27
 Simpanen Jenni 41,67 - 18. 18/27
           

 

 


 

Debytanttien ja noviisien hopea- ja kultafinaalit, Helsinki  (16.3.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
DebytantitTuominen Sara 52,35 - 8.8/24
 Sula Sofia 48,93 - 15.15/24
           

 

 


 

Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut, Kouvola  (16.3.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar 61,00 - 4.4/4
           

 

 


 

Hämeen aluemestaruuskilpailut, Tampere  (9.3.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
DebytantitTuominen Sara 52,98 - 1.1/9
 Sula Sofia 52,85 - 2.2/9
 Veijalainen Emma 41,51 - 8.8/9
 Kuoppala Venla 41,20 - 9.9/9
           
SM-NoviisitKiuru Lumi 57,27 - 5.5/13
 Romppanen Katariina 56,46 - 6.6/13
 Mäkinen Sara 51,18 - 11.11/13
           
SM-JunioritEfimenko Liubov 85,10 - 2.2/7
           
JunioritLehtonen Janita 53,80 - 3.3/15
 Lindqvist Anni 53,04 - 4.4/15
           
SenioritKaattari Michele 59,48 - 1.1/1
           
SM-SenioritKuparinen Rosaliina 80,86 - 1.1/1
           

 

 


 

Debytantit: Sara Tuominen 1. sija ja Sofia Sula 2. sija

Hämeen alueen Silmujen ja mega- ja aluefinaali sekä aluesarjojen ja Noviisien aluemestaruuskilpailut, Riihimäki  (9.3.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Silmut BHämäläinen Ida 39,33 - 3.3/23
(Aluefinaali)Sydänlammi Amanda 35,00 - 10.10/23
 Karppinen Milla 29,00 - 18.18/23
           
Silmut APennanen Fanni 33,60 - 7.7/14
(Megafinaali)Simpanen Jenni 32,87 - 9.9/14
 Heilala Oona 30,80 - 10.10/14
           
AluejunioritTaipale Tuulia 24,67 - 6.6/8
           

 

 


 

Silmut B: Ida Hämäläinen 3. sija

Kansallisten junioreiden ja senioreiden loppukilpailut, Kouvola  (2.-3.3.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SenioritKaattari Michele 77,22 10. 8.9/12
           

 

 


 

Orava Cup 1. osakilpailu, Tuusula  (1.3.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SilmutSimpanen Jenni 47,33 - 2.2/18
 Heilala Oona 45,33 - 3.3/18
 Pennanen Fanni 44,00 - 4.4/18
 Hämäläinen Ida 43,33 - 5.5/18
 Sydänlammi Amanda 41,00 - 8.8/18
 Sirmola Ella 38,33 - 12.12/18
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Sydänlammi Amanda: Reipas ja iloinen esitys musiikkiin

 


 

Jenni Simpanen (vasemmalla) 2. sija ja Oona Heilala 3. sija

Stockholm Trophy 2013, Stockholm Sweden  (23.-25.2.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior B LadiesLindqvist Anni 71,63 17. 12.14/29
           
Novice AdvancedKiuru Lumi 71,06 2. 3.2/10
 Romppanen Katariina 68,61 3. 4.4/10
           
Debs AVeijalainen Emma 32,02 - 12.12/13
           

 

 


 

Novice A Girls (Advanced): Lumi Kiuru 2. sija ja Katariina Romppanen 4. sija

Muodostelmaluistelun SM-kilpailut, Turku (23.-24.2.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritTeam Estreija 101,96 9. 10.10/12
           

 

 


 

Helmipiruetit, Joensuu (23.2.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Tintit 05Uusipaikka Vilma 26,00 - 1.1/13
 Alaranta Eveliina 25,00 - 2.2/13
 Niskala Fanni - - - -/13
           
Tintit 04Kajava Sara 23,67 - 2.2/11
 Lehtola Maria - - - -/11
           
Minit 04-Takki Henna 52,67 - 2.2/13
 Koskela Jane 38,00 - 7.7/13
           
Minit 03Liukkonen TIlda 49,67 - 1.1/19
 Hämäläinen Ada 46,33 - 2.2/19
 Väänänen Milania 42,67 - 4.4/19
 *) Elkala Sani 40,67 - 7.7/19
           
Silmut B 03-Sydänlammi Amanda 41,33 - 5.5/12
           
Silmut B 01-02Hämäläinen Ida 45,67 - 2.2/12
 Sjögren Ella 40,33 - 4.4/12
 Karppinen Milla 30,33 - 9.9/12
 Jaakkola Julia 27,67 - 11.11/12
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Elkala Sani: Upeat liu'ut

 


 

Tintit 05: Vilma Uusipaikka 1. sija ja Eveliina Alaranta 2. sija
Minit 03: Tilda Liukkonen (vasemmalla) 1. sija ja Ada Hämäläinen 2. sija
Silmut B 01-02: Ida Hämäläinen 2. sija

SM-Noviisien SM-kilpailu ja Hopeafinaali, Espoo (16.-17.2.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-NoviisitKiuru Lumi 51,06 - 19.19/24
(hopeafinaali)          
           

 

 


 

Hellmut Seibt Memorial 2013, Wien Austria (13.-16.2.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Elite LadiesKuparinen Rosaliina 123,55 10. 4.4/20
 Romppanen Reetta 107,60 15. 7.11/20
           
Junior LadiesEfimenko Liubov 145,23 1. 1.1/37
           

 

 


 

Liubov Efimenko 1. sija (Junior Ladies)

Noviisien ja Debytanttien III lohkon 2. valintakilpailu, Porvoo (10.2.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
DebytantitTuominen Sara 51,33 - 1.1/32
 Sula Sofia 42,76 - 12.12/32
 Kuoppala Venla 40,13 - 17.17/32
 Veijalainen Emma 39,82 - 18.18/32
           

 

 


 

Sara Tuominen 1. sija

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu, Lahti (10.2.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil 66,00 - 4.4/4
           
SM-junioritTeam Estreija 76,75 - 2.2/3
           

 

 


 

Hämeen alueen SilmuCup + kutsukilpailu, Heinola (9.-10.2.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Tintit 05Alaranta Eveliina 20,00 - 3.3/21
 Korkala Rosalia - - - -/21
 Niskala Fanni - - - -/21
 Uusipaikka Vilma - - - -/21
           
Tintit 04*) Paakki Iiris 20,33 - 1.1/9
 Kajava Sara 19,33 - 3.3/9
 Lehtola Maria - - - -/9
 Lemminki Charlotta - - - -/9
           
MinitVäänänen Milania 20,67 - 1.1/26
 Liukkonen Tilda 18,67 - 6.6/26
 *) Takki Henna 18,00 - 8.8/26
 Elonen Julia 17,67 - 9.9/26
 Koskela Jane 17,33 - 10.10/26
 Elkala Sani 17,00 - 11.11/26
 *) Hämäläinen Ada 16,33 - 12.12/26
           
Silmut B 03-Sydänlammi Amanda 32,00 - 9.9/12
           
Silmut B 01-02Hämäläinen Ida 35,67 - 2.2/22
 Karppinen Milla 30,67 - 10.10/22
 Lindroos Elina 27,67 - 17.17/22
 Sjögren Ella 27,33 - 18.18/22
 Jaakkola Julia 25,00 - 20.20/22
           
Silmut ASimpanen Jenni 34,43 - 3.3/22
 Pennanen Fanni 30,45 - 10.10/22
 Heilala Oona 30,41 - 11.11/22
 Sirmola Ella 29,68 - 16.16/22
 Rautio Emily 24,62 - 21.21/22
 Nikkilä Rosa 23,87 - 22.22/22
           
SM-noviisitKiuru Lumi 31,90 1. -1/5
 Taipale Maaria 29,07 3. -3/5
 Romppanen Katariina 26,80 5. -5/5
           
Taitajat -00Pyykkönen Mona 39,33 - 1.1/16
           
AluejunioritTaipale Tuulia 27,00 - 6.6/8
           

 

*) Paakki Iiris: Jaettu 1. sija

*) Erityismaininnat:

  • Takki Henna: Vauhdikas esitys
  • Hämäläinen Ada: Hyvä vaakapiruetti

 


 

Taitajat -00: Mona Pyykkönen 1. sija
Tintit 04: Iiris Paakki (oikealla) jaettu 1. sija, Sara Kajava 3. sija
Tintit 05: Eveliina Alaranta 3. sija
Silmut A: Jenni Simpanen 3. sija
Silmut B 01-02: Ida Hämäläinen 2. sija

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu, Kouvola (9.2.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar 52,33 - 3.3/3
           
AikuisetTeam Sirius 71,33 - 1.1/2
           

 

 


 

Aikuiset: Team Sirius (takana) 1. sija
Minorit: Team el Mar 3. sija

Nordic Figure Skating Championships 2013, Reykjavik Iceland (31.1.-3.2.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior LadiesEfimenko Liuba 111,52 7. 4.6/20
           
Senior LadiesKuparinen Rosaliina 110,36 10. 10.10/12
           

 

 


 

Muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 2. valintakilpailu, Jyväskylä (27.1.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar 21,87 - 11.11/12
           

 

 


 

Hämeen alueen AlueCup + kutsukilpailu, Hämeenlinna (26.-27.1.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Tintit 05Alaranta Eveliina 22,33 - 3.3/27
 Niskala Fanni - - - -/27
 Uusipaikka Vilma - - - -/27
           
Tintit 04Kajava Sara 25,00 - 2.2/10
 Lehtola Maria - - - -/10
 *) Paakki Iiris - - - -/10
           
Minit 04Takki Henna 46,33 - 1.1/15
 Koskela Jane 36,00 - 4.4/15
           
Minit 03Väänänen Milania 48,33 - 2.2/16
 Liukkonen Tilda 43,33 - 3.3/16
 *) Elonen Julia 40,67 - 5.5/16
 *) Hämäläinen Ada 39,33 - 7.7/16
 Elkala Sani 35,33 - 10.10/16
           
Silmut BHämäläinen Ida 43,33 - 3.3/34
 Sjögren Ella 36,67 - 16.16/34
 Sydänlammi Amanda 31,67 - 25.25/34
 Lindroos Elina 30,33 - 27.27/34
 Karppinen Milla 29,33 - 31.31/34
           
Silmut ASimpanen Jenni 31,95 - 3.3/17
 Mäkinen Saga 30,26 - 7.7/17
 Pennanen Fanni 29,83 - 8.8/17
 Sirmola Ella 26,13 - 11.11/17
 Heilala Oona 25,92 - 13.13/17
 Rautio Emily 24,54 - 16.16/17
           
Taitajat 00-01Pyykkönen Mona 43,33 - 1.1/17
           
AluejunioritTaipale Tuulia 30,17 - 4.4/5
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Paakki Iiris: Hyvä perusluistelu ja askeleet
  • Elonen Julia: Hyvä musiikkiin luistelu
  • Hämäläinen Ada: Sujuvat askeleet

 


 

Iida Hämäläinen 3. sija, Silmut B
Mona Pyykkönen 1. sija, Taitajat 00-01
Milania Väänänen 2. sija ja Tilda Liukkonen 3. sija, Minit 2003
Eveliina Alaranta 3. sija, Tintit 2005
Minit 2003 vasemmalta: Milania Väänänen, Julia Elonen, Tilda Liukkonen, Sani Elkala ja Ada Hämäläinen

Kansallisten junioreiden ja senioreiden 2. valintakilpailu, Oulu (18.-20.1.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
JunioritLindqvist Anni 70,05 8. 13.12/23
 Tuominen Rosa 69,95 13. 12.13/23
 Lehtonen Janita 65,14 14. 16.16/23
           
SenioritKaattari Michele 82,83 5. 3.4/12
           

 

 


 

Cup of Berlin, Berlin Germany (18.-19.1.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
JuniorsTeam Estreija 111,06 7. 5.5/13
           

 

 


 

Mentor Nestle Nesquik Cup 2013, Torun Poland (12.-13.1.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Novice BasicTeam Soleil 31,06 - 1.1/3
           

 

 


 

Team Soleil 1. sija Novice Basic

SM-noviisien 2. valintakilpailu, Kuopio (12.-13.1.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitKiuru Lumi 86,42 18. 16.16/28
 Romppanen Katariina 79,32 23. 24.25/28
 Mäkinen Sara 72,27 25. 28.28/28
 Taipale Maaria 23,95 40. - -
           

 

 


 

Gliss Open 2013, Tallinn Estonia (11.-13.1.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Chicks BKoskela Jane 20,84 - 3.3/22
 Kajava Sara 17,67 - 9.9/22
 Paakki Iiris 17,01 - 13.13/22
 Alaranta Eveliina 16,62 - 15.15/22
 Uusipaikka Vilma 14,49 - 17.17/22
 Lehtola Maria 13,93 - 18.18/22
           
Cubs B 2003Sydänlammmi Amanda 23,13 - 4.4/38
 Elonen Julia 21,83 - 8.8/38
 Elkala Sani 20,30 - 13.13/38
 Liukkonen Tilda 15,53 - 24.24/38
           
Cubs B 2002Karppinen Milla 20,38 - 7.7/10
           
Springs BPennanen Fanni 32,44 - 2.2/24
 Sjögren Ella 25,91 - 16.16/24
           
Chicks ATakki Henna 18,95 - 9.9/10
           
Cubs ASimpanen Jenni 26,57 - 7.7/23
 Heilala Oona 22,68 - 14.14/23
 Rautio Emily 20,46 - 15.15/23
 Nikkilä Rosa 20,17 - 17.17/23
 Sirmola Ella 19,29 - 21.21/23
           

 

 


 

Fanni Pennanen 2. sija Springs B
Jane Koskela 3. sija Chicks B
LTL:n Chicks B
Maria Lehtola, Iiris Paakki, Vilma Uusipaikka, Jane Koskela (takana), Eveliina Alaranta, valmentaja Miia Marttinen ja Sara Kajava

Froggie Cup 2013, Helsinki (4.-6.1.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Novice AMäkinen Sara 47,24 - 18.18/24
 Taipale Maaria 46,75 - 19.19/24
           
Spings A 02-03Simpanen Jenni 33,66 - 2.2/16
 Heilala Oona 26,72 - 10.10/16
 Mäkinen Saga 25,91 - 11.11/16
           
Springs B 01-02Sjögren Ella 38,50 - 5.5/16
           
Springs B 03-04Sydänlammi Amanda 37,75 - 2.2/11
           

 

 


 

Amanda Sydänlammi (oikealla) 2. sija Springs B 03-04 ja Ella Sjögren 5. sija Springs B 01-02

Crystal Cup 2013, Mikkeli (4.-6.1.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Novice AKiuru Lumi 82,40 13. 11.10/26
 Romppanen Katariina 77,64 19. 16.15/26
           
Debs ASula Sofia 51,25 - 6.6/25
 Tuominen Sara 49,81 - 9.9/25
 Kuoppala Venla 29,62 - 25.25/25
           
Junior BLindqvist Anni 83,18 7. 2.2/25
 Tuominen Rosa 73,93 16. 6.10/25
           

 

 


 

Yksinluistelun ja jäätanssin SM-kilpailut 2013, Joensuu (14.-16.12.2012)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-senioritKuparinen Rosaliina 123,11 3. 5.4/14
 Romppanen Reetta 107,59 13. 10.11/14
           
SM-junioritEfimenko Liuba 127,83 6. 1.2/20
           

 

 


 

Liuba Efimenko (vasemmalla) SM-hopeaa

Muodostelmaluistelun 2. SM-valintakilpailu, Espoo (8.-9.12.2012)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil 35,19 - 9.9/9
           
SM-junioritTeam Estreija 100,18 9. 8.9/14
           

 

 


 

Riihimäen Jäätaiturit kutsukilpailu, Riihimäki (1.12.2012)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar 53,33 - 6.6/6
           
NoviisitTeam Soleil 59,67 - 3.3/4
           

 

 


 

Noviisien ja Debytanttien lohko 3, 1. valintakilpailu, Turku (1.12.2012)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
DebytantitSula Sofia 55,15 - 1.1/30
 Tuominen Sara 49,98 - 4.4/30
 Veijalainen Emma 44,53 - 12.12/30
 Kuoppala Venla 30,82 - 29.29/30
           

 

 


 

Sofia Sula 1. sija (Debytantit)

Muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 1. valintakilpailu, Lappeenranta (24.11.2012)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar 38,00 - 12.12/12
           

 

 


 

Hämeen alueen SilmuCup, Tampere (24.11.2012)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Silmut ASimpanen Jenni 30,37 - 8.8/25
 Mäkinen Saga 27,21 - 16.16/25
 Sirmola Ella 26,92 - 17.17/25
 Heilala Oona 26,66 - 18.18/25
 Pennanen Fanni 25,16 - 20.20/25
 Nikkilä Rosa 23,75 - 22.22/25
 Rautio Emily 20,28 - 25.25/25
           
Silmut B 01-02Hämäläinen Ida 35,00 - 5.5/22
 *) Sjögren Ella 32,33 - 9.9/22
 Karppinen Milla 26,30 - 18.18/22
 Lindroos Elina 25,00 - 20.20/22
 Jaakkola Julia 24,00 - 21.21/22
           
Silmut B 03 >Sydänlammi Amanda 38,67 - 2.2/10
           
AluejunioritTaipale Tuulia 30,00 - 6.6/7
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Sjögren Ella: Laadukkaat piruetit

 


 

Santa Claus 2012, Tampere (23.-25.11.2012)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
ChicksKajava Sara 22,17 - 3.3/32
 Koskela Jane 20,83 - 6.6/32
 Alaranta Eveliina 18,33 - 13.13/32
 Paakki Iiris 17,50 - 15.15/32
 Uusipaikka Vilma 17,00 - 17.17/32
           
Cubs 03Liukkonen Tilda 46,33 - 4.4/24
 Hämäläinen Ada 43,67 - 7.7/24
 Elonen Julia 38,00 - 12.12/24
 Elkala Sani 37,33 - 14.14/24
           
Cubs 04 >Takki Henna 43,67 - 1.1/17
           
Springs APennanen Fanni 31,76 - 11.11/24
 Rautio Emily 24,53 - 22.22/24
 Nikkilä Rosa 21,04 - 23.23/24
           
Springs B 01-02Hämäläinen Ida 47,67 - 3.3/28
 Sjögren Ella 35,33 - 20.20/28
 Karppinen Milla 33,67 - 23.23/28
 Jaakkola Julia 31,00 - 26.26/28
 Lindroos Elina 28,00 - 28.28/28
           
Springs B 03 >Sydänlammi Amanda 45,00 - 5.5/6
           
Debs ATuominen Sara 52,47 - 3.3/20
 Sula Sofia 50,73 - 5.5/20
 Veijalainen Emma 39.90 - 12.12/20
 Kuoppala Venla 34,98 - 17.17/20
           
Novice AKiuru Lumi 82,67 10. 14.13/29
 Romppanen Katariina 81,05 16. 16.16/29
 Mäkinen Sara 78,80 19. 17.17/29
 Taipale Maaria 75,69 13. 24.21/29
           
Juniors BTuominen Rosa 51,24 - 2.2/18
 Lindqvist Anni 49,74 - 4.4/18
 Lehtonen Janita 42,73 - 12.12/18
           

 

 


 

Chicks: Sara Kajava (keskellä) 3. sija
Muut tytöt vasemmalta: Jane Koskela, Iiris Paakki, Eveliina Alaranta ja Vilma Uusipaikka
Springs B 01-02: Ida Hämäläinen 3. sija

SM-senioreiden ja -junioreiden 2. valintakilpailu, Vantaa (16.-18.11.2012)

Kilpailun sivut

 

   PisteetLOVOSijoitus
SM-senioritKuparinen Rosaliina 124,67 2. 2.2/13
 Romppanen Reetta 110,45 9. 5.7/13
           
SM-junioritEfimenko Liuba 134,40 4. 1.2/37
           

 

 


 

Liuba Efimenko 2. sija (SM-juniorit)

Muodostelmaluistelun SM-senioreiden, -junioreiden ja -noviisien 1. valintakilpailu, Tampere (10.-11.11.2012)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil 35,99 - 9.9/9
           
SM-junioritTeam Estreija 91,72 9. 11.10/14
           

 

 


 

SM-noviisien I- ja II-lohkon 1. valintakilpailu, Rauma (9.-11.11.2012)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitKiuru Lumi 81,35 14. 18.16/39
 Mäkinen Sara 68,30 27. 26.26/39
 Taipale Maaria 65,81 21. 28.28/39
 Romppanen Katariina 24,50 31. --/39
           

 

 


 

Hämeen alueen AlueCup, Riihimäki (4.11.2012)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Tintit 05Uusipaikka Vilma 24,00 - 2.2/19
 Alaranta Eveliina 23,33 - 3.3/19
           
Tintit 04Paakki Iiris 24,00 - 1.1/13
 Kajava Sara 24,00 - 1.1/13
 Lehtola Maria - - - -
           
Minit 04 >Takki Henna 46,33 - 1.1/8
 Koskela Jane 38,67 - 3.3/8
           
Minit 03Hämäläinen Ada 48,00 - 1.1/17
 *) Liukkonen Tilda 43,00 - 6.6/17
 Elkala Sani 41,67 - 7.7/17
 *) Elonen Julia 38,33 - 9.9/17
           
Taitajat 02 >Väänänen Milania 44,00 - 1.1/14
           
Taitajat 00-01Pyykkönen Mona 37,50 - 4.4/17
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Liukkonen Tilda: Sujuva kokonaisuus
  • Elonen Julia: Monipuoliset liu'ut ja siirtymät

 


 

Tintit 05: Vilma Uusipaikka (vasemmalla) 2. sija ja Eveliina Alaranta 3. sija
Minit 03: Ada Hämäläinen 1. sija
Minit 04>: Henna Takki (vasemmalla) 1. sija ja Jane Koskela 3. sija

Kansallisten junioreiden ja senioreiden 1. valintakilpailu, Järvenpää (27.-28.10.2012)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SenioritKaattari Michele 76,98 10. 5.8/13
           
JunioritKuutti Elina 88,96 2. 3.3/24
 Lindqvist Anni 79,43 12. 6.6/24
 Tuominen Rosa 72,25 14. 10.11/24
 Lehtonen Janita 70,54 18. 12.16/24
           

 

 


 

17th International Cup of Nice, France (24.-28.10.2012)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior LadiesEfimenko Liuba 129,21 3. 4.4/24
           

 

 


 

SM-senioreiden ja -junioreiden 1. valintakilpailu, Helsinki (19.-21.10.2012)

Kilpailun sivut

 

   PisteetLOVOSijoitus
SM-SenioritKuparinen Rosaliina 121,76 7. 1.3/11
 Romppanen Reetta 110,19 6. 6.8/11
           
SM-JunioritEfimenko Liuba 113,88 1. 11.4/37
 Salonen Rosa-Maria 23,24 37. -37/37
           

 

 


 

Kouvolan Taitoluistelu kutsukilpailu, Kouvola (20.10.2012)

Kilpailun sivut

 

   PisteetLOVOSijoitus
Kans. SenioritKaattari MIchele 50,11 - 1.1/2
           
Kans. JunioritKuutti Elina 57,53 - 1.1/5
 Tuominen Rosa 46,87 - 3.3/5
           
DebytantitTuominen Sara 47,56 - 4.4/20
 Kuoppala Venla 30,14 - 17.17/20
           
MinitElonen Julia 36,67 - 9.9/23
 Liukkonen Tilda 31,33 - 14.14/23
 Elkala Sani 30,33 - 15.15/23
           
Taitajat (ei axel)*) Pyykkönen Mona 28,67 - 7.7/14
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Pyykkönen Mona: Ryhdikäs luisteluasento

 


 

Tuusulan Luistelijat kutsukilpailu, Tuusula (14.10.2012)

Kilpailun sivut

 

   PisteetLOVOSijoitus
SM-NoviisitKiuru Lumi 48,63 - 10.10/12
 Romppanen Katariina 48,04 - 11.11/12
           
DebytantitTuominen Sara 42,29 - 6.6/23
 Veijalainen Emma 39,43 - 9.9/23
 Kuoppala Venla 31,35 - 23.23/23
           

 

 


 

Heinolan Taitoluistelijat kutsukilpailu, Heinola (13.-14.10.2012)

Kilpailun sivut

 

   PisteetLOVOSijoitus
JunioritLindqvist Anni 80,53 4. 4.5/19
           
SM-NoviisitTaipale Maaria 76,39 15. 13.13/19
 Mäkinen Sara 74,13 12. 15.15/19
           
A-SilmutHeilala Oona 30,83 - 12.12/22
 Mäkinen Saga 28,57 - 15.15/22
 Simpanen Jenni 28,29 - 17.17/22
 Sirmola Ella 26,46 - 20.20/22
 Rautio Emily 23,38 - 21.21/22
           
B-Silmut 03 >Sydänlammi Amanda 32,00 - 5.5/9
           
B-Silmut 01-02Nikkilä Rosa 36,67 - 2.2/24
 Pennanen Fanni 36,00 - 3.3/24
 Hämäläinen Ida 34,67 - 4.4/24
 Sjögren Ella 34,33 - 8.8/24
 Karppinen Milla 31,00 - 15.15/24
 Lindroos Elina 30,00 - 19.19/24
 Jaakkola Julia 28,00 - 22.22/24
           
MinitTakki Henna 38,67 - 1.1/23
 Liukkonen Tilda 35,67 - 6.6/23
 Hämäläinen Ada 34,33 - 8.8/23
 *) Elkala Sani 31,67 - 10.10/23
 Elonen Julia 30,00 - 11.11/23
 Koskela Jane 27,00 - 18.18/23
           
AluejunioritTaipale Tuulia 26,33 - 2.2/2
           
TintitAlaranta Eveliina 22,00 - 1.1/14
 Kajava Sara 22,00 - 2.2/14
 Uusipaikka Vilma 21,00 - 3.3/14
 Korkala Rosalia - - - -
 Lehtola Maria - - - -
 Lemminki Charlotta - - - -
 Niskala Fanni - - - -
 *) Paakki Iiris - - - -
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Elkala Sani: Hyvät liu'ut
  • Paakki Iiris: Puhtaat hypyt

 


 

B-Silmut (synt. 01-02): Rosa Nikkilä (oikealla) 2. sija ja Fanni Pennanen 3. sija

Minit: Henna Takki (toinen vas.) 1. sija.
Muut tytöt eturivissä vasemmalta: Jane Koskela, Julia Elonen ja Ada Hämäläinen
Takarivissä vasemmalta: Sani Elkala ja Tilda Liukkonen
Tintit: Eveliina Alaranta (keskellä) 1. sija, Sara Kajava (vasemmalla) 2. sija, Vilma Uusipaikka (oikealla) 3. sija

Tikkurila Trophy 2012, Vantaa (28.-30.9.2012)

Kilpailun sivut

 

   PisteetLOVOSijoitus
Springs ASirmola Ella 25,73 - 17.17/24
 Heilala Oona 25,49 - 18.18/24
           
Novice AKiuru Lumi 79,18 6. 16.13/26
 Taipale Maaria 69,40 25. 17.20/26
           
Junior BLindqvist Anni 73,49 6. 10.9/18
           
Senior ARomppanen Reetta 104,82 2. 1.1/5
           
Senior BKaattari Michele 75,46 4. 5.4/6
           

 

 


 

Hyria Skating 2012, Hämeenlinna (28.-30.9.2012)

Kilpailun sivut

Valokuvia perjantailta | Valokuvia lauantailta

 

   PisteetLOVOSijoitus
Debs ATuominen Sara 47,76 - 6.6/19
           
Springs ASimpanen Jenni 27,61 - 14.14/26
 Mäkinen Saga 25,90 - 19.19/26
           
Novice ARomppanen Katariina 73,77 16. 15.17/28
 Mäkinen Sara 60,22 21. 28.27/28
           
Junior BTuominen Rosa 75,77 6. 5.4/19
           
Junior AEfimenko Liuba 124,89 3. 2.2/16
 Salonen Rosa-Maria 89,51 9. 8.8/16
           

 

 


 

Nebelhorn Trophy 2012, Germany (27.-29.9.2012)

Tulossivu

 

   PisteetLOVOSijoitus
LadiesKuparinen Rosaliina 97,45 18. 20.20/22
           

 

 


 

Vierumäki Cup, Vierumäki (8.-9.9.2012)

Tulossivu