Kilpailut

Lahden Taitoluistelijat kilpailukalenteri kausi 2021-2022

PvmKilpailuLuistelija/Joukkue
2021

Syyskuu

17.-19.9.YL Syyspiruetti ISU-sarjojen aloituskilp., JoKa Joensuu

Vahvistetut luistelijat:

A-silmut: Enna

Debytantit: Alisa, Olivia, Ooda, Saga

Noviisit: Anna

SM-noviisit: Sara, Sienna

SM-juniorti: Henna, Eveliina

Valmentaja: Rosa

25.-26.9.Kutsukilpailu ISU-sarjoille, KoTa Kotka

Vahvistetut luistelijat:

SM-juniorit: Henna, Eveliina

SM-noviisit: Sienna

Noviisit: Emilia, Katariina, Meri, Anna

Debytantit: Matilda, Saga, Olivia, Alisa

A-silmut: Olivia, Sofia

Valmentaja: Reetta

Lokakuu

2.-3.10.YL SM-seniorit, -juniorit, HTK Helsinki

Vahvistetut luistelijat:

SM-juniorit: Eveliina, Henna

Valmentaja: Reetta

2.-3.10.Kutsukilpailu Debytantit, TL Tuusula

Vahvistetut luistelijat:

Debytantit: Alisa, Olivia, Ooda, Matilda, Saga

Valmentaja: Rosa

23.-24.10.YL SM-noviisien ja Debytanttien 1.lk L2, SaTu Savonlinna

Vahvistetut luistelijat:

Debytantit: Alisa, Saga, Olivia, Ooda, Matilda

SM-noviisit: Sienna

Valmentaja: Reetta

30.10.YL Tähtisarjojen kutsukilpailu, ML Mikkeli

Ilmoitetut luistelijat:

B-silmut: Ilona, Adele, Vilma, Nelly

Valmentaja: Rosa

30.-31.10.YL Seniorit, juniorit, noviisit L2 1.lk, JOKA Joensuu

Ilmoitetut luistelijat

Noviisit: Meri, Rianna, Anna, Katariina, Sara, Emilia

Valmentaja:

Marraskuu

6.11.YL Syyskilpailu Tähtisarjoille, RTL Riihimäki

Ilmoitetut luistelijat

Minit: Elsa, Amanda, Adele, Lilian, Mariel, Senni, Alisa

B-silmut: Ilona, Nelly, Vilma

Valmentaja:

5.-7.11.ML SM-sarjojen 1. kilpailu, HTK Helsinki

Ilmoitetut joukkueet:

SM-noviisit: Team Soleil

SM-juniorit: Team Estreija

13.-14.11.YL SM-sen, -jun, JT SM-noviisit, pojat SM-noviisit, debytantit, LTL LahtiIlmoitetut luistelijat:
20.-21.11ML Kansalliset sarjat Jun, Sen, Mas, Aik, Nov, Tul, JYTLS Jyväskylä 
27.11.ML Pikkujoulukilpailu, EVT Vantaa

Ilmoitetut joukkueet:

Tulokkaat: Team el Rio

Minorit: Team el Mar

SM-noviisit: Team Soleil

SM-juniorit: Team Estreija


27.-28.11.SM-noviisit, debytantit 2.lk L2, KULS Kuopio

Luistelijat

SM-noviisit: Sienna

Debytantit: Alisa, Saga, Olivia, Ooda, Matilda

Valmentaja: Reetta

Joulukuu

11.-12.12.ML SM-sarjoje 2. kilpailu, ETK Espoo
17.-19.12.YL/JT SM 2020 SM-sen ja -jun, PoriTa Pori