Kilpailut

Lahden Taitoluistelijat kilpailukalenteri kausi 2022-2023

PvmKilpailuLuistelija/Joukkue
2022

Syyskuu

10.-11.9.YL Aloituskilpailu 1 Tikkurila Trophy, TTK Vantaa

SM-noviisit: Saga, Olivia, Ooda

SM-juniorit: Eveliina

Valmentaja: Rosa

23.-25.9.YL Aloituskilpailu 2, Syyskilpailu Tapmere, TapTL Tampere

Debytantit: Alisa

SM-noviisit: Saga, Olivia, Ooda, Aleksadra

SM-juniorit: Eveliina, Henna

Valmentaja: Reetta

30.9.-2.10.YL Syyspiruetti ISU-arviointisarjojen Aloituskilpailu 2, JoKa Joensuu 

Noviisit: Meri, Sofia, Olivia S., Katariina

Juniorit: Sara

Valmentaja: Reetta

Lokakuu

1.10.YL HTL Cup kutsukilpailu, HTL Hämeenlinna

Tintit: Seela, Siiri, Tuuli, Olivia, Emma, Adessa, Sara, Hilla

Minit: Mila, Alina

B-silmut: Amanda, Senni, Adele, Lilian, Nelly, Elsa, Alisa, Mariel, Venla

Valmentajat: Venla ja Rosa

15.10.ML PreSeason / SM-sarjat, HSK HelsinkiSM-noviisit: Team Soleil
15.-16.10.YL Syyskilpailu, RTL Riihimäki

Tintit: Emma, Tuuli, Seela, Siiri, Hilla, Sara

Noviisit: Ooda, Saga, Meri, Sofia, Olivia, Aleksandra, Matilda, Katariina

Juniorit: Sara, Eveliina, Henna

Valmentaja: Reetta (la), Venla (su)

15.-16.10.YL Syyskilpailu, RTL Riihimäki

B-silmut: Elsa, Amanda, Adele, Venla, Lilian, Senni, Alisa

Minit: Alina, Maisa, Mila

Valmentaja: Rosa

Valmentaja: Venla (la), Rosa (su)

22.-23.10.YL SM-noviisit, debytantit 1. lohkokilpailu (L2), JyTL Jyväskylä

Debytantit: Alisa

SM-noviisit: Olivia

Valmentaja: Reetta

28.-30.10.YL Seniorit, Juniorit, Noviist 1. lohkokilpailu (L2), PLT Porvoo

Noviisit: Meri, Saga, Sofia, Ooda, Aleksadra, Olivia, Katariina, Matilda

Juniorit: Eveliina, Henna, Sara

Valmentaja: Rosa




Marraskuu

5.-6.11.ML SM-sarjojen 1. valintakilpailu, LTL LahtiSM-noviisit: Team Soleil
13.11.YL Marrasluistelut -seurakilpailu, LRL Lappeenranta

Tintit: Siiri, Seela, Tuuli, Hilla, Olivia, Adessa, Sara, Emma

Minit: Alina, Mila, Vilhelmiina, Maisa, Emilia

B-silmut: Lilian, Amanda, Adele, Elsa, Senni, Venla, Alisa, Mariel, Nelly

Aikuiset: Veronika

Valmentaja: Venla

19.-20.11.ML kansalliset sarjat lohkokilpailu, SAIML, Lappeenranta

Minorit: Team el Mar

Noviisit: Team la Luna

Juniorit: Team Estreija

Seniorit: Team la Fiesta

Aikuiset: Team Sirius, Team el Fuego

19.-20.11.YL SM-noviisien ja debytanttien L2 2. lohkokilpailu, Kuls Kuopio

Debytantit: Alisa

SM-noviisit: Saga, Olivia

Valmentaja: Rosa




Joulukuu

2.-4.12.YL IC-kilpailu Santa Claus, Varala-Tiimi Varala

A-silmut: Adele, Lilian

Noviisit: Sofia, Olivia, Katariina, Matilda

SM-noviisit: Alisa, Olivia, Saga, Ooda, Aleksandra

Tähtijuniorit: Anna

Juniorit: Eveliina, Henna, Sara

Valmentaja: Reetta

3.12.YL Joulutähti seurakilpailu, HaTal Hamina

Tintit: Sara, Adessa, Hilla, Siiri, Seela, Tuuli, Olivia, Emma

Minit: Mila, Vilhelmiina, Maisa, Emilia

B-silmut: Nelly, Alina, Amanda, Senni, Venla, Mariel, Alisa, Elsa

Valmentaja: Venla

3.-4.12.SM-sarjat 2. valintakilpailu, HL EspooSM-noviisit: Team Soleil
10.-11.12.YL Akatemia Cup, HTA Helsinki

Noviisit: Ooda, Matilda

Juniorit: Eveliina

Valmentaja: Reetta

10.12.ML Pikkujoulukilpailu, EVT Vantaa

SM-noviisit: Team Soleil

Juniorit: Team Estreija

Seniorit: Team la Fiesta

10.12.ML Riihimäen Taitoluistelijoiden seurakilpailu, RJT RiihimäkiAikuiset: Team Sirius, Team el Fuego
11.12.ML Uplakers Synchro 2022 seurakilpailu, UpTL Kangasala

Tulokkaat: Team el Rio

Minorit: Team el Mar

Noviisit: Team la Luna




2023

Tammikuu

6.-8.1.YL Crystal Cup, ML Mikkeli

Tintit: Adessa, Olivia, Seela, Tuuli, Emma, Siiri, Hilla, Sara

Minit: Alina, Mila, Vilhelmiina, Maisa, Emilia

B-silmut: Amanda, Ade, Lilli, Olga, Elsa, Senni, Nelly, Alisa, Venla, Mariel

Tähtijuniorit: Anna

Aikuiset: Veronika

7.-8.1.YL Noviisit, Juniorit ja Seniorit (L2) 2.lk, KKJT Kouvola

Noviisit: Sofia, Ooda, Aleksadra, Olivia, Katariina, Matilda

Juniorit: Eveliina, Sara

Valmentaja: 

14.-15.1.ML kansallistensarjojen 2. kilpailu (tulokkaat, aikuiset, noviisit), TTK/EVT Vantaa

Tulokkaat: Team el Rio

Noviisit: Team la Luna

Aikuiset: Team el Fuego, Team Sirius

19.1.-21.1.ML Challenger Series Mozart Cup, Salzburg Itävalta

Noviisit: Team Soleil

Juniorit: Team Estreija

21.-22.1.Kotkan neljän seuran kutsukilpailu, KoTa KotkaDebytantit: Alisa
Noviisit: Ooda, Olivia, Sofia, Katariina, Matilda, Aleksandra
SM-noviisit: Saga
Juniorit: Sara, Eveliina
Tähtijuniorit: Anna
B-silmut: Alisa, Nelly, Venla, Mariel, Senni, Elsa, Olga, Lillian, Adele, Amanda
Valmentaja: Venla/Rosa
21.1.ML Diamonds on Ice - muodostelmaluistelukilpailut, JyTL JyväskyläAikuiset: Team Sirius
Helmikuu

4.-5.2.ML kansallisten sarjojen 2. kilpailu, (juniorit, seniorit, minorit), TRT Turku

Minorit: Team el Mar

Juniorit: Team Estreija

Seniorit: Team la Fiesta

3.-5.2.YL Vihdin Taitoluistelijoiden Helmikisat, VTL Kisakallio

Debytantit: Alisa

Noviisit: Aleksandra, Meri

SM-noviisit: Olivia, Saga

Juniorit: Sara, Eveliina

11.-12.2.ML Tiksi IceClup kilpailu, TTK Vantaa

Tulokkaat: Team el Rio

SM-noviisit: Team Soleil

Aikuiset: Team Sirius

10.-12.2.YL SM-nov. ja Deb. 60+60 kilpailu, HL Helsinki

Debytantit: Alisa

SM-Noviisit: Olivia

17.-19.2.Silta Cup 2023 Seurakilpailu, HeiTa Heinola

Juniorit: Eveliina, Sara ja Henna

Noviisit: Meri, Matilda, Olivia, Sofia, Kata, Ooda 

18.2.YL Ystävänpäiväkilpailu, LTL Lahti

Tintit: Hilla, Adessa, Olivia, Emma, Tuuli, Seela, Siiri

Minit: Emilia, Maisa, Mila

B-silmut: Elsa, Olga, Amanda, Alina, Adele, Venla, Lilian, Mariel, Senni, Alisa, Nelly

18.2.ML Porvoon Taitoluistelijoiden muodostelmaluistelun seurakilpailu, PTL Porvoo

Tulokkaat: Team el Rio

Minorit: Team el Mar

Noviisit: Team la Luna

SM-noviisit: Team Soleil

Juniorit: Team Estreija

Aikuiset: Team el Fuego, Team Sirius

Maaliskuu

11.-12.3.ML kansallisten sarjojen 3. kilpailu ja SM-jun/-nov HF. EsJt Espoo