Tulokset 2013-2014

Minien kutsukilpailu, Helsinki  (15.4.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Minit 2004Koskela Jane 54,00 - 1.1/8
 Kajava Sara 38,67 - 5.5/8
           
Minit 2005Alaranta Eveliina 57,67 - 1.1/7
 Uusipaikka Vilma 51,33 - 2.2/7
           

 

 


 

Minit 2004: Jane Koskela 1. sija
Minit 2005: Eveliina Alaranta 1. sija
Minit 2005: Vilma Uusipaikka 2. sija
Eveliina ja Vilma: Tähän on hyvä lopettaa kilpailukausi!

II Martin Bencher Interclub Competition 2014, Kotka  (12.-13.4.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior AEfimenko Liubov 126,57 1. 1.1/2
 Hirvonen Ilona 92,59 2. 2.2/2
           
Junior BKiuru Lumi 49,05 - 1.1/3
           
Novice ARomppanen Katariina 85,82 2. 3.2/4
 Tuominen Sara 83,31 3. 1.3/4
           
Novice BKuoppala Venla 38,70 - 3.3/6
           
Debs AHeilala Oona 49,05 - 3.3/6
 Lehtonen Josefiina 46,11 - 4.4/6
 Simpanen Jenni 44,81 - 6.6/6
           
Springs ALiukkonen Tilda 36,59 - 1.1/12
 Nikkilä Rosa 34,68 - 3.3/12
 Elkala Sani 32,93 - 6.6/12
 Sydänlammi Amanda 29,92 - 9.9/12
 Rautio Emily 28,35 - 11.11/12
           
Springs BTakki Henna 47,00 - 1.1/11
 Hämäläinen Ada 47,00 - 2.2/11
 Jaakkola Julia 41,00 - 5.5/11
 Lindroos Elina 33,33 - 8.8/11
           
Cubs AAlaranta Eveliina 13,37 - 2.2/11
 Koskela Jane 12,03 - 5.5/11
           
Cubs BUusipaikka Vilma 45,67 - 1.1/18
 Kajava Sara 40,67 - 6.6/18
 Lemminki Charlotta 35,67 - 10.10/18
 Paakki Iiris 33,67 - 12.12/18
           

 

 


 

Junior A: Liuba Efimenko (oikealla) 1. sija ja Ilona Hirvonen 2. sija
Junior B: Lumi Kiuru 1. sija
Novice A: Katariina Romppanen 2. sija
Novice B: Venla Kuoppala 3. sija
Debs A: Oona Heilala 3. sija
Springs A: Tilda Liukkonen 1. sija
Springs B: Henna Takki (oikealla) 1. sija ja Ada Hämäläinen 2. sija
Cubs A: Eveliina Alaranta (oikealla) 2. sija ja Jane Koskela 5. sija
Cubs B: Vilma Uusipaikka 1. sija

Gardena Spring Trophy, Italy  (29.-30.3.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior LadiesEfimenko Liubov 136,72 5. 3.4/23
           
Novice A GirlsTuominen Sara 65,22 13. 13.14/18
           

 

 


 

Advanced Novice Girls: Sara Tuominen ja valmentaja Nuriya Pirogova

Kutsukilpailu, Kouvola  (29.3.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Minit 2004Koskela Jane 47,67 - 1.1/9
 Kajava Sara 37,33 - 4.4/9
 Lehtola Maria 31,67 - 7.7/9
 Lemminki Charlotta 31,33 - 8.8/9
 Paakki Iiris 30,67 - 9.9/9
           
Minit 2005Alaranta Eveliina 49,00 - 1.1/5
 Uusipaikka Vilma 43,67 - 2.2/5
           
Tintit 2005Korkala Rosalia 23,00 - 1.1/3
 Niskala Fanni 21,00 - 2.2/3
           
Tintit 2006Saarikunnas Helmiina 21,00 - 1.1/10
 Ruoho Minttu 20,33 - 2.2/10
 Utriainen Emilia - - --/10
           
Tintit 2007>Kemppi Sienna 22,33 - 1.1/11
 Sivén Matleena 18,67 - 2.2/11
 Lahti Petra - - --/11
 Kaaria Karla - - --/11
 Kumpulainen Jenni - - --/11
 Parviainen Isa - - --/11
           
AluenoviisitPyykkönen Mona 31,33 - 3.3/3
           

 

 


 

Minit 2004: Jane Koskela 1. sija
Minit 2005: Eveliina Alaranta 1. sija ja Vilma Uusipaikka 2. sija
Tintit 2005: Rosalia Korkala (oikealla) 1. sija ja Fanni Niskala 2. sija
Tintit 2006: Helmiina Saarikunnas (oikealla) 1. sija ja Minttu Ruoho 2. sija
Tintit 2007>: Sienna Kemppi 1. sija ja Matleena Sivén 2. sija

A-Silmujen Timanttifinaali, Kouvola  (28.3.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Silmut AHämäläinen Ida 41,50 - 13.13/27
 *) Nikkilä Rosa 40,75 - 15.15/27
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Nikkilä Rosa: Korkeat hypyt

 


 

Muodostelmaluistelun loppukilpailut, Kouvola  (22.-23.3.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-Noviisit (HF)Team Soleil 40,27 - 2.2/5
           
AikuisetTeam Sirius 27,77 - 6.6/12
           
MinoritTeam el Mar 19,37 - 20.20/21
           

 

 


 

Varalan Vappis, Tampere  (22.3.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
AluejunioritTaipale Tuulia 34,67 - 6.6/8
           
AluenoviisitPyykkönen Mona 35,67 - 10.10/12
           

 

 


 

Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut, Lappeenranta  (16.3.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar 56,67 - 2.2/3
           

 

 


 

Minorit: Team el Mar 2. sija

Noviisien ja Debytanttien kulta- ja hopeafinaalit, Mikkeli  (15.-16.3.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Noviisit (HF)Kuoppala Venla 43,90 - 13.13/20
           
Debytantit (HF)Veijalainen Emma 47,21 - 17.17/23
           

 

 


 

SM-Noviisien SM-kilpailut ja Hopeafinaali, Tampere  (7.-9.3.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-NoviisitRomppanen Katariina 58,20 - 10.10/24
(Hopeafinaali)Mäkinen Sara 51,59 - 21.21/24
 Tuominen Sara 46,61 - 23.23/24
           

 

 


 

A- ja B-Silmujen Megafinaali, Hämeenlinna  (5.3.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Silmut ANikkilä Rosa 38,29 - 3.3/16
 Hämäläinen Ida 34,24 - 9.9/16
 Sirmola Ella 30,29 - 14.14/16
           
Silmut BSydänlammi Amanda 48,67 - 1.1/20
 Elkala Sani 47,00 - 2.2/20
 Takki Henna 45,67 - 4.4/20
 Liukkonen Tilda 45,00 - 5.5/20
 Hämäläinen Ada 41,00 - 7.7/20
 Karppinen Milla 34,67 - 15.15/20
 Jaakkola Julia 33,00 - 16.16/20
 Lindroos Elina 27,67 - 19.19/20
           

 

 


 

Silmut A: Rosa Nikkilä 3. sija
Silmut B: Amanda Sydänlammi 1. sija ja Sani Elkala 2. sija

The Nordics 2014, Uppsala Sweden  (26.2.-2.3.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Senior LadiesEfimenko Liubov 148,23 3. 3.3/15
          

 

 


 

Kansallisten Junioreiden ja Senioreiden loppukilpailu, Joensuu  (1.-2.3.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
JunioritKiuru Lumi 91,40 11. 9.10/22
           

 

 


 

Kutsukilpailu, Riihimäki  (1.3.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinitKoskela Jane 49,67 - 1.1/23
 Alaranta Eveliina 47,67 - 2.2/23
 Uusipaikka Vilma 40,67 - 3.3/23
 Kajava Sara 35,67 - 7.7/23
 *) Lemminki Charlotta 33,67 - 9.9/23
 Lehtola Maria 33,00 - 10.10/23
           
Tintit 2005Nurminen Elsa 20,00 - 3.3/5
           
Tintit 2006>Saarikunnas Helmiina 23,67 - 1.1/13
 Utriainen Emilia 23,00 - 2.2/13
 Ruoho Minttu 21,00 - 3.3/13
 Kemppi Sienna - - --/13
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Lemminki Charlotta: paikalla pyörivä istumapiruetti

 


 

Minit: Jane Koskela (keskellä) 1. sija, Eveliina Alaranta (oikealla) 2. sija ja Vilma Uusipaikka 3. sija
Tintit 2005: Elsa Nurminen (3. sija)
Tintit 2006>: Helmiina Saarikunnas (vasemmalla) 1. sija, Emilia Utriainen (keskellä) 2. sija ja Minttu Ruoho 3. sija

Riedell Cup 2014, Rauma  (14.-16.2.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior BKiuru Lumi 90,48 6. 3.5/22
           
Novice ARomppanen Katariina 86,10 15. 10.13/23
 Mäkinen Sara 82,88 18. 15.16/23
           
Debs AVeijalainen Emma 49,01 - 6.6/29
 Simpanen Jenni 47,00 - 11.11/29
           
Springs AVäänänen Milania 35,81 - 2.2/29
 Liukkonen Tilda 35,00 - 4.4/29
           

 

 


 

Hämeen aluekilpailu + Orava Cup 3. osakilpailu  (15.2.2014)

Kilpailun sivut

Valokuva-albumi

   PisteetLOVOSijoitus
SilmutTakki Henna 48,00 - 2.2/14
(Orava Cup)Rautio Emily 44,33 - 3.3/14
 Sirmola Ella 44,00 - 4.4/14
 Hämäläinen Ada 38,33 - 5.5/14
 Nikkilä Rosa 38,33 - 6.6/14
 Sjögren Ella 37,33 - 9.9/14
           
Minit 2004Koskela Jane 38,50 - 5.5/19
 Kajava Sara 35,00 - 8.8/19
 Lemminki Charlotta 29,67 - 14.14/19
 Lehtola Maria 28,67 - 15.15/19
 Paakki Iiris 27,67 - 16.16/19
           
Minit 2005>Alaranta Eveliina 42,33 - 2.2/18
 Uusipaikka Vilma 42,33 - 2.2/18
           
Tintit 2005Nurminen Elsa - - --/22
 *) Korkala Rosalia - - --/22
 Niskala Fanni - - --/22
           
Tintit 2006Utriainen Emilia 25,00 - 2.2/17
 Ruoho Minttu - - --/17
 Saarikunnas Helmiina - - --/17
           
Tintit 2007>Kemppi Sienna 20,33 - 1.1/16
 Sivén Matleena 16,33 - 3.3/16
 *) Kumpulainen Jenni - - --/16
 *) Parviainen Isa - - --/16
 Lahti Petra - - --/16
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Korkala Rosalia: Sujuvat hypyt
  • Kumpulainen Jenni: Reipas esitys
  • Parviainen Isa: Huolellinen esitys

 


 

Orava Cup: Pokaali jälleen Lahteen!
Henna Takki 2. sija (edessä vasemmalla), Emily Rautio 3. sija (toinen vasemmalta), Ella Sirmola, Rosa Nikkilä, Ada Hämäläinen ja Ella Sjögren
Minit 2005>: Vilma Uusipaikka ja Eveliina Alaranta jaettu 2. sija
Tintit 2006: Emilia Utriainen 2. sija
Tintit 2007>: Sienna Kemppi 1. sija ja Matleena Sivén 3. sija

Hämeen alueen A-Silmujen kevätkilpailu, Hyvinkää  (11.2.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Silmut AHämäläinen Ida 34,98 - 5.5/22
 Nikkilä Rosa 33,17 - 8.8/22
 Sirmola Ella 30,62 - 13.13/22
 Sjögren Ella 27,63 - 18.18/22
           

 

 


 

Tiksi IceClub 2014, Vantaa  (9.2.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-JunioritTeam Estreija 82,33 - 4.4/5
           
SM-NoviisitTeam Soleil 63,33 - 6.6/6
           
AikuisetTeam Sirius 74,67 - 2.2/8
           

 

 


 

Hämeen aluemestaruuskilpailut, Heinola  (8.2.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
JunioritKiuru Lumi 57,33 - 2.2/14
           
SM-NoviisitRomppanen Katariina 56,45 - 6.6/11
 Mäkinen Sara 53,01 - 7.7/11
 Tuominen Sara 52,96 - 8.8/11
           
NoviisitKuoppala Venla 43,88 - 5.5/8
           
DebytantitSimpanen Jenni 51,89 - 7.7/19
 Veijalainen Emma 50,97 - 9.9/19
 Heilala Oona 46,72 - 13.13/19
 Mäkinen Saga 35,87 - 18.18/19
           
AluejunioritTaipale Tuulia 27,67 - 7.7/11
           
AluenoviisitPyykkönen Mona 29,00 - 6.6/6
           

 

 


 

Juniorit: Lumi Kiuru 2. sija

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu, Porvoo (8.2.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar 49,67 - 4. 4/4
           

 

 


 

Debytanttien ja Noviisien 2. valintakilpailu, Lahti  (1.-2.2.2014)

Kilpailun sivut

Valokuva-albumi

   PisteetLOVOSijoitus
NoviisitKuoppala Venla 43,23 - 16.16/27
           
DebytantitHeilala Oona 46,26 - 18.18/33
 Lehtonen Josefiina 42,85 - 21.21/33
 Veijalainen Emma 41,80 - 25.25/33
 Simpanen Jenni 39,93 - 29.29/33
 Mäkinen Saga 37,86 - 31.31/33
           

 

 


 

Bavarian Open 2014, Oberstdorf Germany  (29.1.-1.2.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior Ladies IEfimenko Liubov 127,11 6. 2.2/10
           

 

 


 

Muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 2. kilpailu, Oulu  (25.-26.1.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar 16,32 - 10.10/11
           
AikuisetTeam Sirius 24,09 - 3.3/10
           

 

 


 

Aikuiset: Team Sirius 3. sija

Hämeen alueen Silmucup + kutsukilpailu, Riihimäki  (25.1.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Silmut B 2003>Liukkonen Tilda 49,33 - 1.1/15
 Elkala Sani 49,00 - 2.2/15
 Väänänen Milania 46,33 - 3.3/15
 Takki Henna 45,67 - 4.4/15
 *) Sydänlammi Amanda 45,33 - 5.5/15
 Hämäläinen Ada 36,67 - 9.9/15
           
Silmut B 2002Lindroos Elina 37,00 - 1.1/5
 Karppinen Milla 35,00 - 4.4/5
           
Silmut ARautio Emily 43,00 - 5.5/18
 Nikkilä Rosa 41,33 - 7.7/18
 Hämäläinen Ida 40,67 - 9.9/18
 Sirmola Ella 39,33 - 13.13/18
 Sjögren Ella 36,33 - 16.16/18
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Sydänlammi Amanda: Lennokkaat hypyt

 


 

Silmut B 2003>: Tilda Liukkonen (keskellä) 1. sija, Sani Elkala (vasemmalla) 2. sija, Milania Väänänen 3. sija
Silmut B 2002: Elina Lindroos 1. sija

Mozartcup 2014, Salzburg Austria  (24.-25.1.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
JuniorsTeam Estreija 107,62 9. 9.9/17
           

 

 


 

Juniors: Team Estreija

Orava Cup 2. osakilpailu, Tuusula  (22.1.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SilmutLiukkonen Tilda 44.67 - 2.2/18
 Väänänen Milania 44,00 - 3.3/18
 *) Elkala Sani 39,33 - 4.4/18
 Hämäläinen Ida 38,33 - 5.5/18
 Sydänlammi Amanda 38,00 - 6.6/18
 Sirmola Ella 34,67 - 8.8/18
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Elkala Sani: Sujuva vaakavariaatiopiruetti

 


 

Kansallisten Junioreiden ja Senioreiden 2. valintakilpailu, Tampere  (18.-19.1.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
JunioritKiuru Lumi 90,04 13. 5.7/30
           

 

 


 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu, Lahti  (18.1.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar 49,67 - 2.2/2
           
SM-NoviisitTeam Soleil 54,33 - 3.3/3
           
SM-JunioritTeam Estreija 80,67 - 2.2/2
           

 

 


 

Team el Mar, Team Soleil ja Team Estreija

SM-Noviisien 2. valintakilpailu, Turku  (10.-12.1.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-NoviisitTuominen Sara 84,93 12. 18.17/28
 Mäkinen Sara 81,71 19. 20.19/28
 Romppanen Katariina 80,22 20. 21.21/28
           

 

 


 

Crystal Cup 2014, Mikkeli  (4.-6.1.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Chicks 2006 >Saarikunnas Helmiina 23,50 - 3.3/22
 Utriainen Emilia - - --/22
 Kemppi Sienna - - --/22
           
Chicks 2005Nurminen Elsa - - --/13
 Niskala Fanni - - --/13
 Korkala Rosalia - - --/13
           
Cubs 2005 >Alaranta Eveliina 48,17 - 2.2/21
 Uusipaikka Vilma 38,00 - 15.15/21
           
Cubs 2004Takki Henna 52,75 - 1.1/20
 Koskela Jane 49,00 - 2.2/20
 Kajava Sara 36,75 - 15.15/20
           
Springs B 2003 >Elkala Sani 50,33 - 1.1/28
 Väänänen Milania 50,00 - 2.2/28
 Sydänlammi Amanda 46,33 - 3.3/28
 Liukkonen Tilda 45,33 - 5.5/28
 Hämäläinen Ada 37,00 - 15.15/28
           
Springs B 2002*) Karppinen Milla 40,75 - 7.7/16
 Jaakkola Julia 37,25 - 11.11/16
 Lindroos Elina 36,50 - 12.12/16
           
Springs AHämäläinen Ida 33,02 - 6.6/20
 Sirmola Ella 32,48 - 8.8/20
 Nikkilä Rosa 30,90 - 10.10/20
 Rautio Emily 30,25 - 11.11/20
 Sjögren Ella 27,16 - 18.18/20
           
Debs AVeijalainen Emma 50,53 - 10.10/35
 Heilala Oona 47,21 - 18.18/35
 Simpanen Jenni 46,21 - 20.20/35
 Mäkinen Saga 42,16 - 33.33/35
           
Novice BKuoppala Venla 44,09 - 6.6/14
           
Novice ARomppanen Katariina 85,66 12. 11.13/24
 Tuominen Sara 84,08 16. 13.14/24
 Mäkinen Sara 82,15 20. 12.15/24
           
Junior BKiuru Lumi 90,60 2. 5.3/28
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Karppinen Milla: Good rhythm

 


 

Chicks 2006>: Helmiina Saarikunnas 3. sija
Cubs 2005>: Eveliina Alaranta 2. sija
Springs B 2003>: Sani Elkala 1. sija, Amanda Sydänlammi 3. sija
Junior B: Lumi Kiuru 3. sija

Silmucup, Tampere  (19.12.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Silmut ASirmola Ella 33,44 - 5.5/17
 Hämäläinen Ida 30,43 - 10.10/17
 Rautio Emily 30,05 - 11.11/17
 Sjögren Ella 27,22 - 16.16/17
           

 

 


 

Yksinluistelun SM-kilpailut 2014, Espoo  (14.-15.12.2013)

Kilpailun sivut

Videot sunnuntain vapaaohjelmista

   PisteetLOVOSijoitus
SM-senioritEfimenko Liubov 141,23 2. 2.2/11
           

 

 


 

Liubov Efimenko (vasemmalla) SM-hopeaa!

Muodostelmaluistelun 2. SM-valintakilpailut, Tampere  (6.-8.12.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil 38,09 - 8.8/9
           
SM-junioritTeam Estreija 95,74 13. 11.13/14
           

 

 


 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu, Riihimäki  (1.12.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-NoviisitTeam Soleil 60,67 - 4.4/5
           

 

 


 

Noviisien ja Debytanttien 1. valintakilpailu, Kuopio  (30.11.-1.12.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
DebytantitVeijalainen Emma 52,37 - 6.6/32
 Simpanen Jenni 47,23 - 14.14/32
 Heilala Oona 41,09 - 26.26/32
 Mäkinen Saga 38,77 - 30.30/32
           
NoviisitKuoppala Venla 41,82 - 15.15/25
           

 

 


 

Tallinn Trophy 2013, Tallinn Estonia  (28.11.-1.12.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Pre-ChicksKemppi Sienna 11,26 - 6.6/10
           
ChicksUtriainen Emilia 13,87 - 20.20/28
 Saarikunnas Helmiina 13,58 - 22.22/28
 Niskala Fanni 13,56 - 23.23/28
 Korkala Rosalia 13,44 - 24.24/28
 Nurminen Elsa 11,96 - 25.25/28
 Ruoho Minttu 10,74 - 28.28/28
           
Chicks AxelUusipaikka Vilma 18,77 - 24.24/27
 Alaranta Eveliina 17,69 - 26.26/27
           
Cubs 2004Takki Henna 24,78 - 14.14/36
 Koskela Jane 21,93 - 23.23/36
           
Cubs 2003Liukkonen Tilda 30,26 - 5.5/23
 Väänänen Milania 27,66 - 9.9/23
 Elkala Sani 27,23 - 11.11/23
 Sydänlammi Amanda 25,61 - 15.15/23
           
Basic Novice ARautio Emily 25,55 - 24.24/46
 Sirmola Ella 24,84 - 27.27/46
 Nikkilä Rosa 22,46 - 32.32/46
 Karppinen Milla 19,70 - 37.37/46
 Sjögren Ella 19,70 - 38.38/46
 Jaakkola Julia 19,18 - 39.39/46
           

 

 


 

Santa Claus 2013, Tampere (22.-24.11.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Novice BKuoppala Venla 43,07 - 9.9/22
           
Novice ARomppanen Katariina 87,62 11. 6.8/21
 Mäkinen Sara 84,01 15. 8.11/21
 Tuominen Sara 83,18 10. 12.12/21
           
Debs AVeijalainen Emma 48,65 - 11.11/36
Simpanen Jenni 46,55 - 18.18/36
 Heilala Oona 36,67 - 34.34/36
           
Junior BKiuru Lumi 62,99 - 1.1/18
           

 

 


 

Junior B: Lumi Kiuru 1. sija

Muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 1. kilpailu, Espoo (23.-24.11.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar 39,20 - 11.11/11
           
AikuisetTeam Sirius 59,20 - 4.4/9
           

 

 


 

Aikuiset: Team Sirius 4. sija

Orava Cup 1. osakilpailu, Turku  (22.11.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SilmutLiukkonen Tilda 51,67 - 1.1/12
 Hämäläinen Ida 47,67 - 2.2/12
 Väänänen Milania 45,67 - 3.3/12
 Sjögren Ella 37,33 - 7.7/12
 Elkala Sani 36,67 - 8.8/12
 Hämäläinen Ada 33,67 - 9.9/12
           

 

 


 

Tilda Liukkonen (keskellä) 1. sija, Ida Hämäläinen (vasemmalla) 2. sija, Milania Väänänen 3. sija

SM-junioreiden ja -senioreiden 2. valintakilpailu, Järvenpää  (16.-17.11.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-SenioritEfimenko Liubov 142,76 2. 1.1/13
 Kuparinen Rosaliina 129,07 1. 3.2/13
           

 

 


 

Muodostelmaluistelun 1. SM-valintakilpailu, Jyväskylä  (9.-10.11.2013)

Kilpailun sivut

Valokuvia (Tero Wester)

Valokuvia (Joonas Puhakka)

Valokuvia (Antti Lehto)

   PisteetLOVOSijoitus
SM-NoviisitTeam Soleil 38,17 - 7.7/9
           
SM-JunioritTeam Estreija 95,05 11. 13.13/14
           

 

 


 

Hämeen alueen Silmucup + kutsukilpailu, Tampere (9.11.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Silmut B 2003Liukkonen Tilda 49,50 - 1.1/16
 Elkala Sani 46,33 - 3.3/16
 Sydänlammi Amanda 46,00 - 4.4/16
 Väänänen Milania 43,00 - 6.6/16
 Takki Henna 39,00 - 10.10/16
 Hämäläinen Ada 32,67 - 13.13/16
           
Silmut B 2002Karppinen Milla 36,67 - 6.6/8
 Lindroos Elina 36,33 - 7.7/8
 Jaakkola Julia 35,67 - 8.8/8
           
Silmut AHämäläinen Ida 40,67 - 6.6/17
 Nikkilä Rosa 39,00 - 10.10/17
 Rautio Emily 37,33 - 11.11/17
 Sirmola Ella 37,33 - 12.12/17
 Sjögren Ella 32,00 - 16.16/17
           
AluenoviisitPyykkönen Mona 27,67 - 6.6/7
           
AluejunioritTaipale Tuulia 26,33 - 5.5/6
           

 

 


 

Silmut B 2003: Tilda Liukkonen (oikealla) 1. sija ja Sani Elkala 3. sija

Aluecup kilpailu, Riihimäki  (3.11.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Tintit 2007>Kemppi Sienna 23,00 - 1.1/11
           
Tintit 2006Utriainen Emilia - - - -/11
 Ruoho Minttu - - - -/11
 Saarikunnas Helmiina - - - -/11
           
Tintit 2005Niskala Fanni 23,00 - 3.3/17
 Korkala Rosalia - - - -/17
 Nurminen Elsa - - - -/17
           
Minit 2005>Alaranta Eveliina 54,33 - 1.1/12
 Uusipaikka Vilma 50,00 - 2.2/12
           
Minit 2004Koskela Jane 53,00 - 1.1/20
 Kajava Sara 38,00 - 9.9/20
 Paakki Iiris 33,67 - 13.13/20
 Lemminki Charlotta 33,00 - 15.15/20
 Lehtola Maria 29,67 - 19.19/20
          

 

 


 

Tintit 2007>: Sienna Kemppi 1. sija
Minit 2005: Eveliina Alaranta (oikealla) 1. sija, Vilma Uusipaikka 2. sija
Tintit 2005: Fanni Niskala 3. sija

SM-Noviisien 1. valintakilpailu, Kouvola  (1.-3.11.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-NoviisitTuominen Sara 85,80 15. 11.12/28
 Romppanen Katariina 81,84 23. 16.19/28
 Mäkinen Sara - 29. - -
           

 

 


 

YL Junioreiden ja Senioreiden III lohkon 1. valintakilpailu, Vantaa  (26.-27.10.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
JunioritKiuru Lumi 74,20 6. 27.21/29
           

 

 


 

Tirnavia Edea Ice Cup 2013, Trnava Slovakia  (24.-27.10.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Adv. Novice GirlsRomppanen Katariina 63,35 16. 13.15/27
 Tuominen Sara 62,24 11. 21.18/27
           

 

 


 

Coupe de Nice, Nizza France  (23.-27.10.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
LadiesKuparinen Rosaliina 124,19 7. 15.14/23
           

 

 


 

Kutsukilpailu, Lappeenranta  (20.10.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Minit 2004Koskela Jane 48,00 - 1.1/7
           
Silmut BLiukkonen Tilda 45,33 - 5.5/16
 Takki Henna 38,33 - 11.11/16
           
Silmut ASirmola Ella 33,19 - 3.3/8
 Rautio Emily 31,21 - 4.4/8
 Sjögren Ella 24,96 - 7.7/8
           
DebytantitVeijalainen Emma 48,50 - 5.5/19
 Lehtonen Josefiina 33,41 - 17.17/19
           
NoviisitKuoppala Venla 40,42 - 4.4/7
           
SM-NoviisitTuominen Sara 58,00 - 3.3/12
 Romppanen Katariina 57,12 - 5.5/12
 Mäkinen Sara 56,05 - 6.6/12
           

 

 


 

SM-noviisit: Sara Tuominen 3. sija
Silmut A: Ella Sirmola 3. sija

Kutsukilpailu, Kouvola  (13.10.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Tintit 2006>Utriainen Emilia - - - -/18
 Ruoho Minttu - - - -/18
 Saarikunnas Helmiina - - - -/18
 Kemppi Sienna - - - -/18
           
Tintit 2005Korkala Rosalia 18,00 - 3.3/6
 Niskala Fanni - - - -/6
 Nurminen Elsa - - - -/6
           
MinitKoskela Jane 46,00 - 2.2/24
 Alaranta Eveliina 43,67 - 3.3/24
 *) Uusipaikka Vilma 40,00 - 6.6/24
 Kajava Sara 34,00 - 11.11/24
 Lemminki Charlotta 33,67 - 12.12/24
 Paakki Iiris 31,67 - 18.18/24
 Lehtola Maria 29,67 - 21.21/24
           
Silmut BHämäläinen Ada 39,67 - 5.5/17
 Karppinen Milla 38,33 - 6.6/17
 *) Takki Henna 37,33 - 8.8/17
 Jaakkola Julia 33,33 - 14.14/17
 Lindroos Elina 32,00 - 15.15/17
           
AluenoviisitPyykkönen Mona 28,00 - 6.6/6
           
AluejunioritTaipale Tuulia 29,50 - 5.5/5
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Uusipaikka Vilma: Kaunis musiikin tulkinta
  • Takki Henna: Vauhdikas luistelu

 


 

Minit: Jane Koskela (oikealla) 2. sija, Eveliina Alaranta (keskellä) 3. sija, Vilma Uusipaikka 6. sija + erityismaininta
Minit: Eveliina Alaranta 3. sija

SM-junioreiden ja -senioreiden 1. valintakilpailu, Tampere  (11.-13.10.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-senioritKuparinen Rosaliina 132,37 2. 1. 1/12
           

 

 


 

Kutsukilpailu, Tuusula  (12.10.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Silmut AHämäläinen Ida 34,62 - 1.1/10
 Sirmola Ella 32,27 - 4.4/10
 Nikkilä Rosa 31,50 - 6.6/10
 Sjögren Ella 27,85 - 9.9/10
 Rautio Emily 26,84 - 10.10/10
           
DebytantitVeijalainen Emma 43,72 - 5.5/19
 Lehtonen Josefiina 42,32 - 7.7/19
 Simpanen Jenni 41,27 - 10.10/19
 Mäkinen Saga 38,16 - 16.16/19
           
NoviisitKuoppala Venla 42,47 - 7.7/24
           

 

 


 

Silmut A: Ida Hämäläinen 1. sija

ISU Junior GP Tallinn Cup 2013, Tallinn Estonia  (9.-13.10.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior LadiesEfimenko Liubov 137,39 8. 10.7/30
           

 

 


 

Finlandia Trophy 2013, Espoo  (4.-6.10.2013)

Kilpailun sivut

Valokuvia (Antti Lehto)

Valokuvia (Sari Niskanen)

   PisteetLOVOSijoitus
LadiesKuparinen Rosaliina 122,91 9. 9. 9/14
           

 

 


 

Kutsukilpailu, Heinola  (29.9.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Tintit 2006 >Saarikunnas Helmiina 20,33 - 3.3/17
 Kemppi Sienna - - --/17
 *) Utriainen Emilia - - --/17
 Ruoho Minttu - - --/17
           
Tintit 2005Nurminen Elsa - - --/11
 Niskala Fanni - - --/11
 *) Korkala Rosalia - - --/11
           
Minit*) Alaranta Eveliina 43,33 - 5.5/29
 Koskela Jane 42,33 - 7.7/29
 *) Uusipaikka Vilma 38,00 - 9.9/29
 Kajava Sara 36,00 - 11.11/29
 Lemminki Charlotta 35,33 - 14.14/29
 Paakki Iiris 30,67 - 24.24/29
 Lehtola Maria 28,67 - 27.27/29
           
Silmut BTakki Henna 44,67 - 4.4/22
           
AluejunioritTaipale Tuulia 32,00 - 4.4/4
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Utriainen Emilia: Vauhdikas pystypiruetti
  • Korkala Rosalia: Lennokkaat hypyt
  • Alaranta Eveliina: Upeat liukuasennot
  • Uusipaikka Vilma: Upea musiikin tulkinta

 


 

Tikkurila Trophy 2013, Vantaa  (27.-29.9.2013)

Kilpailun sivut Valokuvia

   PisteetLOVOSijoitus
Springs BLiukkonen Tilda 49,00 - 1.1/28
 Väänänen Milania 45,00 - 6.6/28
 Elkala Sani 44,67 - 7.7/28
           
Springs ASirmola Ella 32,98 - 8.8/18
 Rautio Emily 23,79 - 16.16/18
           
Debs AVeijalainen Emma 39,85 - 16.16/23
 Heilala Oona 37,36 - 18.18/23
           
Novice BKuoppala Venla 38,23 - 6.6/10
           
Novice ATuominen Sara 85,54 13. 11.11/23
 Romppanen Katariina 84,94 10. 12.12/23
           
Junior AEfimenko Liubov 118,22 1. 1.1/15
 Kiuru Lumi 80,29 14. 8.11/15
           

 

 


 

Hyria Skating 2013, Hämeenlinna  (20.-22.9.2013)

Kilpailun sivut Valokuvia

   PisteetLOVOSijoitus
Springs B 03Sydänlammi Amanda 50,33 - 2.2/32
 Hämäläinen Ada 39,00 - 17.17/32
           
Springs B 02Jaakkola Julia 35,33 - 9.9/16
 Lindroos Elina 30,67 - 13.13/16
 Karppinen Milla 30,67 - 14.14/16
           
Springs ANikkilä Rosa 31,53 - 6.6/13
 Hämäläinen Ida 30,81 - 7.7/13
 Sjögren Ella 26,70 - 11.11/13
           
Debs APennanen Fanni 46,71 - 7.7/29
 Simpanen Jenni 43,99 - 13.13/29
 Lehtonen Josefiina 42,13 - 20.20/29
           
Novice ARomppanen Katariina 86,59 7. 4.6/14
 Mäkinen Sara 82,65 11. 6.9/14
           

 

 


 

Vierumäki Cup 2013, Vierumäki  (14.-15.9.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-SenioritKuparinen Rosaliina 121,78 1. 1.1/3
           
SM-JunioritEfimenko Liubov 136,39 1. 1.1/5
 Kiuru Lumi 76,27 5. 5.5/5
           
SM-NoviisitRomppanen Katariina 80,73 12. 5.8/14
 Tuominen Sara 75,25 7. 13.12/14
 Mäkinen Sara 74,28 14. 11.13/14
           
DebytantitVeijalainen Emma 46,81 - 3.3/19
 Pennanen Fanni 40,38 - 7.7/19
 Lehtonen Josefiina 37,40 - 12.12/19
 Mäkinen Saga 34,80 - 14.14/19
 Simpanen Jenni 32,82 - 16.16/19
 Heilala Oona 29,71 - 19.19/19
           

 

 


 

ISU Junior GP Riga Cup 2013, Riga Latvia  (27.-30.8.2013)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior LadiesEfimenko Liubov 126,91 4. 12.12/27