Tulokset 2015-2016

(YL) Skate Copenhagen 2016, Copenhagen Denmark (1.-3.4.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
Junior LadiesLehtonen Josefiina72,339.13.12/17
 Kuoppala Venla66,6313.14.14/17
      
DebsLiukkonen Tilda74,851.1.1/18
 Elkala Sani49,729.14.12/18
      

 

 


 

Tildalle kultaa Debyjen sarjassa
Ruslan, Venla ja Josefiina

(YL) EVT Spring Carnival, Vantaa (1.-3.4.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
Springs BRuoho Minttu42,67-7.7/14
 Utriainen Emilia36,67-12.12/14
      
Cubs 07Issajev Milene36,00-12.12/17
 Kumpulainen Jenni34,00-15.15/17
      
Cubs 08Ruokostenpohja Krista48,00-1.1/11
 Lahti Petra46,67-2.2/11
      
      
Chicks boysEllinos Sami21,00-1.1/2
      
Chicks girlsLeinonen Ida25,00-1.1/10

 

 


 

Petra, Reetta ja Krista

(YL) Easter Skate, Riihimäki (19.-20.3.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
Junior ARomppanen Katariina87,974.4.4/6
      
Junior BLehtonen Josefiina84,694.5.5/13
 Kuoppala Venla66,9811.10.9/13
      
Novice ANikkilä Rosa27,82-13.13/19
 Heilala Oona25,56-18.18/19
      
Debs AAlaranta Eveliina55,35-3.3/25
 Hämäläinen Ada48,08-10.10/25
 Takki Henna41,06-18.18/25
 Koskela Jane35,86-25.25/25
      
Springs BRuoho Minttu41,75-4.4/27
 Utriainen Emilia32,50-24.24/27
      
Cubs 07>Riabinina Anna39,67-13.13/26
 Vasajoki Monika39,67-14.14/26
 Venäläinen Sara34,00-22.22/26
 Hämäläinen Saga30,33-25.25/26
 Kaaria Karla24,67-26.26/26
      
Chicks 07Vavuli Veea18,00-10.10/17
 Salo Sofia16,33-12.12/17
      

 

*) Erityismaininnat:

  • Salo Sofia: Good performance

 


 

(ML) Kansallisten sarjojen 3. kilpailu, Helsinki (19.-20.3.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
AikuisetTeam Sirius64,40-7.7/12
      
SenioritTeam la Fiesta42,71-5.5/10
      
JunioritTeam Estreija40,64-8.8/13
      
NoviisitTeam Soleil80,00-3.3/16
      
MinoritTeam el Mar22,55-20.20/23
      

 

 


 

(YL) SM-Noviisien SM2016 + Hopeafinaali, Lahti (12.-13.3.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
HF:     
SM-NoviisitVeijalainen Emma53,66-7.7/23
 Tuominen Sara52,81-11.11/23
      

 

 


 

(ML) Kutsukilpailu, Porvoo (12.3.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar53,75-5.5/5
      

 

 


 

(YL) Senioreiden ja Junioreiden loppukilpailu + Hopeafinaali, Järvenpää (5.-6.3.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
HF:     
JunioritLehtonen Josefiina49,01-15.15/18
      

 

 


 

(YL) Kutsukilpailu, Pajulahti (5.3.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
Silmut BUtriainen Emilia36,67-9.9/11
 Niskala Fanni29,67-11.11/11
      
MinitRuokostenpohja Krista42,67-3.3/24
 Vasajoki Monika39,00-6.6/24
 Lahti Petra38,67-7.7/24
 Sivén Matleena37,33-9.9/24
 Kumpulainen Jenni36,00-13.13/24
 *) Riabinina Anna35,00-14.14/24
 *) Issajev Milene35,00-15.15/24
      
Tintit tytötSalo Sofia19,67-2.2/21
 Vavuli Veea----/21
 *) Alaranta Alisa----/21
 Pyhäjärvi Ooda----/21
 Leinonen Iida----/21
 Honkanen Martta----/21
 Johansson Saga----/21
 Utriainen Matilda----/21
 *) Ranivaara Frida-- -/21
      
Tintit pojatEllinos Sami20,33-1.1/2
      

 

*) Erityismaininnat:

  • Riabinina Anna: Kauniit liukuasennot
  • Issajev Milene: Hieno musiikin tulkinta
  • Alaranta Alisa: Vauhdikas perusluistelu
  • Ranivaara Frida: Hieno musiikkiin eläytyminen

 


 

Minit: Krista Ruokostenpohja 3. sija
Tintit: Sofia Salo 2. sija

(YL) Kutsukilpailu Tinteille ja Mineille, Lahti (28.2.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
MinitRuoho Minttu55,67-1.1/14
 Sivén Matleena48,33-2.2/14
 Ruokostenpohja Krista47,00-3.3/14
 Vasajoki Monika43,00-4.4/14
 Lahti Petra41,00-5.5/14
 *) Issajev Milene37,33-8.8/14
 Kumpulainen Jenni33,33-10.10/14
 *) Riabinina Anna30,67-11.11/14
      
Tintit tytötLeinonen Iida24,00-2.2/18
 *) Vavuli Veea----
 Pyhäjärvi Ooda----
 *) Alaranta Alisa----
 *) Utriainen Matilda----
 Salo Sofia----
 Johansson Saga----
 Honkanen Martta----
 Ranivaara Frida----
      
Tintit pojatEllinos Sami19,00-1.1/1
      

 

*) Erityismaininnat:

  • Issajev Milene: Huolelliset käsiliikkeet
  • Riabinina Anna: Upea nosturiliuku
  • Vavuli Veea: Upea bielman-liuku
  • Alaranta Alisa: Reipas ja sympaattinen eläytyminen
  • Utriainen Matilda: Huolitellut kädet ja musiikin kuuntelu

 


 

Minit: Minttu Ruoho 1. sija, Matleena Sivén 2. sija, Krista Ruokostenpohja 3. sija

(YL) The Nordics 2016, Aalborg Denmark (25.-28.2.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
Senior MenGalay Roman160,857.4.5/9
      

 

 


 

(YL) Debytanttien ja Noviisien kulta- ja hopeafinaali, Oulu (20.-21.2.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
KF:     
DebytantitLiukkonen Tilda58,30-8.8/23
 Alaranta Eveliina46,46-19.19/23
      
HF:     
NoviisitHämäläinen Ida41,84-11.11/24
      
DebytantitElkala Sani37,37-24.24/24
      

 

 


 

(YL) Kutsukilpailu, Heinola (14.2.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
Silmut BNiskala Fanni32,00-5.5/6
      
MinitRuoho Minttu43,33-1.1/17
 Lahti Petra41,00-3.3/17
 Ruokostenpohja Krista38,00-6.6/17
 Sivén Matleena35,67-9.9/17
 Vasajoki Monika33,33-11.11/17
 Issajev Milene32,67-12.12/17
 Riabinina Anna31,67-13.13/17
 Venäläinen Sara31,67-14.14/17
 Kumpulainen Jenni29,33-16.16/17
 Hämäläinen Saga23,33-17.17/17
      
Tintit (pojat)Ellinos Sami17,67-1.1/1
      
TintitAlaranta Alisa----/25
 *) Vavuli Veea----/25
 Salo Sofia----/25
 Honkanen Martta----/25
 Johansson Saga----/25
 Utriainen Matilda----/25
 Pyhäjärvi Ooda----/25
 Salo Sofia----/25
 Leinonen Iida----/25
 *) Ranivaara Frida----/25
      

 

*) Erityismaininnat:

  • Vavuli Veea: Näyttävä Bielman-liuku
  • Ranivaara Frida: Hyvä katsekontakti tuomareihin

 


 

(YL) ISU Aluemestaruus, A-Silmujen megafinaali sekä B-Silmujen ja Aluesarjojen finaalit, Heinola (13.-14.2.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
SM-JunioritRomppanen Katariina54,23-4.4/5
      
JunioritLehtonen Josefiina43,30-4.4/6
 Kuoppala Venla39,03-5.5/6
      
SM-NoviisitTuominen Sara53,40-5.5/14
 Veijalainen Emma50,47-8.8/14
 Simpanen Jenni45,17-12.12/14
 Heilala Oona42,05-13.13/14
 Nikkilä Rosa40,74-14.14/14
      
NoviisitHämäläinen Ida35,48-7.7/13
      
DebytantitLiukkonen Tilda64,99-1.1/20
 Alaranta Eveliina50,34-4.4/20
 Sirmola Ella46,09-9.9/20
 Hämäläinen Ada46,00-10.10/20
 Koskela Jane42,24-12.12/20
 Elkala Sani41,23-16.16/20
 Sydänlammi Amanda40,19-17.17/20
      
Silmut BUtriainen Emilia32,67-13.13/16
      

 

 


 

(ML) Kansallisten sarjojen 2. kilpailu, Vantaa (7.2.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
AikuisetTeam Sirius63,40-6.6/11
      
SenioritTeam la Fiesta37,38-5.5/5
      
JunioritTeam Estreija39,84-4.4/6
      
NoviisitTeam Soleil77,00-3.3/8
      
MinoritTeam el Mar24,00-10.10/12
      

 

 


 

(YL) Hämeen alueen kevätkilpailu (Minit, Tintit, Taitajat), Hämeenlinna (7.2.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
MinitRuoho Minttu49,33-1.1/24
 Lahti Petra45,67-3.3/24
 Ruokostenpohja Krista45,00-4.4/24
 *) Vasajoki Monika44,00-5.5/24
 Issajev Milene42,33-7.7/24
 Sivén Matleena41,67-9.9/24
 Riabinina Anna36,50-15.15/24
 Kumpulainen Jenni32,17-21.21/24
 Hämäläinen Saga30,67-22.22/24
      
Tintit 07Vavuli Veea----/17
 *) Salo Sofia----/17
 Honkanen Martta----/17
      
Tintit 08Leinonen Iida23,33-3.3/27
 Ellinos Sami----/27
 Pyhäjärvi Ooda----/27
 *) Utriainen Matilda----/27
 Johansson Saga----/27
      
Tintit 09>Alaranta Alisa20,67-3.3/17
      

 

*) Erityismaininnat:

  • Vasajoki Monika: Antaumuksellinen esitys ja tulkinta
  • Salo Sofia: Laadukas istumapiruetti
  • Utriainen Matilda: Laadukkaat liu'ut

 


 

Minit: Minttu Ruoho 1. sija, Petra Lahti 3. sija
Tintit 09>: Alisa Alaranta 3. sija

(YL) Dragon Trophy 2016, Ljubljana Slovenia (5.-7.2.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
Senior MenGalay Roman174,611.1.1/3
      
Adv. Novice GirlsTuominen Sara70,3016.16.16/24
 Veijalainen Emma68,7217.18.18/24
      

 

 


 

(ML) Kutsukilpailu, Lahti (31.1.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
AikuisetTeam Sirius74,75-1.1/3
      
SenioritTeam la Fiesta65,50-3.3/3
      
JunioritTeam Estreija77,25-1.1/3
      
NoviisitTeam Soleil79,50-2.2/5
      
MinoritTeam el Mar50,50-5.5/5
      

 

 


 

(YL) Willa Trophy 2016, Hyvinkää (30.-31.1.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
Debs ASydänlammi Amanda49,26-6.6/11
 Takki Henna44,80-9.9/11
 Koskela Jane40,68-11.11/11
      
Cubs 07>Vasajoki Monika39,67-6.6/18
 Ruokostenpohja Krista38,67-7.7/18
 Sivén Matleena36,33-10.10/18
 Venäläinen Sara29,33-15.15/18
      
ChicksPyhäjärvi Ooda20,00-10.10/23
 Honkanen Martta19,67-12.12/23
 Utriainen Matilda17,67-17.17/23
      
Pre-Chicks*) Johansson Saga15,67-12.12/19
 Alaranta Alisa15,33-13.13/19
 Ranivaara Frida14,33-14.14/19
      

 

*) Erityismaininnat:

  • Johansson Saga: Monipuoliset liu'ut

 


 

(YL) Froggie Cup 2016, Helsinki (29.-31.1.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
Junior ARomppanen Katariina85,7619.16.18/20
      
Junior BLehtonen Josefiina80,4112.5.11/19
      
Debs ALiukkonen Tilda53,30-5.5/24
 Alaranta Eveliina51,60-8.8/24
 Elkala Sani37,33-23.23/24
      
Springs AUusipaikka Vilma26,86-18.18/21
      

 

 


 

(ML) Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailu, Kouvola (24.1.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
AikuisetTeam Sirius72,67-2.2/7
      

 

 


 

(YL) Debytanttien ja Noviisien 2. valintakilpailu, Salo (24.1.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
NoviisitHämäläinen Ida39,18-13.13/33
      
DebytantitLiukkonen Tilda60,76-1.1/29
 Alaranta Eveliina53,40-4.4/29
 Elkala Sani46,15-11.11/29
 Takki Henna44,32-13.13/29
 Sydänlammi Amanda43,35-16.16/29
 Sirmola Ella41,23-20.20/29
 Koskela Jane40,45-22.22/29
 Hämäläinen Ada40,38-23.23/29
      

 

 


 

Debytantit: Tilda Liukkonen 1. sija

(YL) Hämeen alueen kevätkilpailu Silmuille ja Aluesarjoille, Tampere (23.1.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
Silmut AKorkala Rosalia27,59-11.11/13
 Uusipaikka Vilma27,10-13.13/13
      
Silmut B*) Utriainen Emilia38,00-14.14/25
 Niskala Fanni33,33-20.20/25
      

 

*) Erityismaininnat:

  • Utriainen Emilia: Hyvät hypyt

 


 

(YL) Senioreiden ja Junioreiden 2. valintakilpailu, Helsinki (16.-17.1.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
JunioritLehtonen Josefiina82,809.10.11/28
 Kuoppala Venla61,1827.23.26/28
      

 

 


 

(YL) SM-Noviisien 2. valintakilpailu, Espoo (9.-10.1.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
SM-NoviisitVeijalainen Emma81,8025.14.17/43
 Tuominen Sara79,4815.31.20/43
 Simpanen Jenni75,9028.30.28/43
 Heilala Oona74,8223.37.31/43
 Nikkilä Rosa68,5935.41.40/43
      

 

 


 

(YL) Crystal Cup 2016, Mikkeli (2.-3.1.2016)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
Junior BLehtonen Josefiina85,818.8.7/16
 Kuoppala Venla74,4613.11.12/16
      
Novice ATuominen Sara97,803.5.3/16
 Veijalainen Emma91,5810.4.5/16
 Simpanen Jenni90.956.6.6/16
 Heilala Oona81,8211.11.11/16
 Nikkilä Rosa77,5614.12.13/16
      
Novice BHämäläinen Ida45,80-4.4/19
      
Debs ALiukkonen Tilda59,24-2.2/23
 Alaranta Eveliina49,40-6.6/23
 Elkala Sani48,90-8.8/23
 Koskela Jane47,58-12.12/23
 Hämäläinen Ada45,75-13.13/23
 Sirmola Ella43,67-15.15/23
 Sydänlammi Amanda42,39-17.17/23
 Takki Henna35,30-23.23/23
      
Springs AUusipaikka Vilma25,68-19.19/25
 Rosalia Korkala22,63-23.23/25
      
Springs BRuoho Minttu38,25-14.14/27
 Utriainen Emilia35,00-20.20/27
 Niskala Fanni30,25-26.26/27
      

 

 


 

Novice A: Sara Tuominen 3. sija
Debs A: Tilda Liukkonen 2. sija

(YL) Yksinluistelun SM 2016, Mikkeli (18.-20.12.2015)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
Seniorit (miehet)Galay Roman184.232.3.2/8
      
Seniorit (naiset)Kuparinen Rosaliina131,308.5.5/13
      

 

 


 

(ML) Kutsukilpailu, Vantaa (13.12.2015)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
SenioritTeam la Fiesta63,25-4.4/4
      

 

 


 

(YL) Santa Claus 2015, Tampere (4.-6.12.2015)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
Junior ARomppanen Katariina86,5913.11.11/12
      
Junior BKuoppala Venla47,49-6.6/11
      
Novice AVäänänen Milania97,207.3.3/18
      
Novice BHämäläinen Ida45,67-1.1/15
      
Debs AHämäläinen Ada43,44-19.19/27
 Takki Henna42,31-21.21/27
      
Springs B 05Niskala Fanni32,00-18.18/24
      
Springs B 06>Ruoho Minttu38,67-10.10/16
 Utriainen Emilia34,33-13.13/16
      
Cubs 07>Ruokostenpohja Krista38,33-3.3/11
 Vasajoki Monika37,67-4.4/11
 *) Kumpulainen Jenni30,67-6.6/11
 Issajev Milene29,67-7.7/11
 Venäläinen Sara22,67-9.9/11
 Hämäläinen Saga22,00-10.10/11
 Kaaria Karla21,33-11.11/11
      
Chicks 07>Leinonen Iida20,33-7.7/28
 Salo Sofia17,33-11.11/28
 Vavuli Veea16,67-13.13/28
 Honkanen Martta16,00-15.15/28
 Pyhäjärvi Ooda12,67-23.23/28
 Utriainen Matilda12,00-24.24/28
      

 

*) Erityismaininnat:

  • Kumpulainen Jenni: Hieno musiikin tulkinta

 


 

Cubs 07>: Krista Ruokostenpohja 3. sija

(YL) Noviisien ja Debytanttien 1. valintakilpailu, Vantaa (29.11.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
NoviisitHämäläinen Ida 37,21 - 16.16/31
           
DebytantitAlaranta Eveliina 45,50 - 11.11/31
 Hämäläinen Ada 43,53 - 15.15/31
 Sydänlammi Amanda 43,00 - 16.16/31
 Koskela Jane 42,74 - 17.17/31
 Liukkonen Tilda 42,12 - 19.19/31
 Sirmola Ella 40,80 - 22.22/31
 Takki Henna 39,39 - 26.26/31
 Elkala Sani 38,76 - 29.29/31
           

 

 


 

(YL) NRW Trophy, Dortmund Germany (25.-29.11.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Senior MenGalay Roman 191,67 4. 5.5/17
           
Advance NoviceTuominen Sara 73,88 13. 25.23/38
           

 

 


 

(YL) Tallinn Trophy 2015, Tallinn Estonia (18.-22.11.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Basic Novice BHeilala Oona 39,63 - 2.2/18
 Veijalainen Emma 39,62 - 3.3/18
 Nikkilä Rosa 35,11 - 6.6/18
 Lehtonen Josefiina 33,24 - 7.7/18
           
Basic Novice ALiukkonen Tilda 37,93 - 4.4/46
 Simpanen Jenni 34,28 - 10.10/46
 Elkala Sani 24,80 - 34.34/46
 Koskela Jane 24,80 - 35.35/46
           
Cubs 05Alaranta Eveliina 28,79 - 10.10/28
           
Cubs 06Ruoho Minttu 17,90 - 29.29/30
           

 

 


 

(ML) Kansallisten sarjojen 1. kilpailu, Jyväskylä (22.11.2015)

Kilpailun sivut

  PisteetLOVOSijoitus
AikuisetTeam Sirius61,20-4.4/9
      
SenioritTeam la Fiesta42,77-5.5/5
      
JunioritTeam Estreija41,44-1.1/6
      
NoviisitTeam Soleil73,40-2.2/7
      
MinoritTeam el Mar48,40-10.10/12
      

 

 


 

Juniorit: Team Estreija 1. sija
Noviisit: Team Soleil 2. sija

(YL) Hämeen alueen syyskilpailu Silmuille ja Aluesarjoille, Lahti (21.11.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Silmut AKorkala Rosalia 27,41 - 8.8/9
           
Silmut BUusipaikka Vilma 35,33 - 9.9/22
 Niskala Fanni 33,33 - 12.12/22
 Utriainen Emilia 31,00 - 17.17/22
           

 

 


 

(YL) 2. SM-valintakilpailu, Turku (14.-15.11.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-seniorit (m)Galay Roman 171,81 1. 1.1/5
           
SM-juniorit (n)Romppanen Katariina 81,24 32. 28.29/36
           

 

 


 

(YL) Hämeen alueen syyskilpailu, Ylöjärvi (14.11.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinitRuokostenpohja Krista 44,67 - 7. 7/24
 Sivén Matleena 41,67 - 8. 8/24
 Riabinina Anna 36,33 - 13. 13/24
 Lahti Petra 34,67 - 14. 14/24
 Kumpulainen Jenni 33,00 - 17. 17/24
 Venäläinen Sara 32,00 - 20. 20/24
 Hämäläinen Saga 27,33 - 22. 22/24
 Kaaria Karla 24,33 - 23. 23/24
           
Tintit 07*) Honkanen Martta - - --/15
 Salo Sofia - - --/15
 Vavuli Veea - - --/15
           
Tintit 08*) Leinonen Iida - - --/24
 Pyhäjärvi Ooda - - --/24
 Utriainen Matilda - - --/24
           
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Honkanen Martta: Hyvin pyörivät piruetit
  • Leinonen Iida: Kauniit liu'ut

 


 

(YL) Kymenlaakso Cup 2015, Kouvola (6.-8.11.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior ARomppanen Katariina 84,91 7. 6.5/8
           
Junior BLehtonen Josefiina 76,18 9. 9.8/15
 Kuoppala Venla 63,61 12. 14.12/15
           
Novice AVeijalainen Emma 86,79 6. 4.4/16
 Tuominen Sara 84,89 5. 8.6/16
 Väänänen Milania 84,20 7. 9.8/16
 Heilala Oona 77,58 12. 10.12/16
 Simpanen Jenni 72,44 15. 14.15/16
 Nikkilä Rosa 67,13 17. 16.16/16
           
DebsElkala Sani 47,38 - 9.9/27
 Sirmola Ella 46,61 - 11.11/27
 Liukkonen Tilda 43,84 - 16.16/27
 Sydänlammi Amanda 43,15 - 18.18/27
 Takki Henna 42,59 - 20.20/27
 Hämäläinen Ada 42,12 - 21.21/27
 Alaranta Eveliina 38,99 - 24.24/27
           
Springs AKorkala Rosalia 26,91 - 16.16/18
           
Springs BUusipaikka Vilma 38,00 - 8.8/23
 Ruoho Minttu 30,67 - 14.14/23
 Utriainen Emilia 30,00 - 15.15/23
 Niskala Fanni 29,67 - 16.16/23
           
Cubs 07Sivén Matleena 36,67 - 6.6/13
 Vasajoki Monika 35,33 - 7.7/13
 *) Ruokostenpohja Krista 34,33 - 9.9/13
 Kumpulainen Jenni 30,33 - 12.12/13
 Issajev Milene 29,50 - 13.13/13
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Ruokostenpohja Krista: Hyvät vaakaliu'ut

 


 

(YL) Kutsukilpailu, Heinola (7.11.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinitLahti Petra 35,33 - 9.9/19
 Riabinina Anna 25,83 - 16.16/19
 Venäläinen Sara 25,00 - 17.17/19
 Kaaria Karla 24,00 - 18.18/19
 Hämäläinen Saga 20,00 - 19.19/19
           
TintitLeinonen Iida 23,00 - 2.2/21
 Honkanen Martta - - - -/21
 Vavuli Veea - - - -/21
 Utriainen Matilda - - - -/21
 Pyhäjärvi Ooda - - - -/21
 Salo Sofia - - - -/21
           

 

 


 

Tintit: Iida Leinonen 2. sija

(YL) SM-noviisien 1. valintakilpailu, Tampere (31.10.-.1.11.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitVeijalainen Emma 96,22 4. 7.6/42
 Tuominen Sara 91,04 7. 12.11/42
 Väänänen Milania 88,55 9. 15.14/42
 Simpanen Jenni 78,54 25. 27.26/42
 Heilala Oona 76,25 31. 31.30/42
 Nikkilä Rosa 72,45 33. 35.36/42
           

 

 


 

(YL) Kutsukilpailu, Tampere (30.10.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
DebytantitAlaranta Eveliina 47,61 - 9.9/27
 Hämäläinen Ada 47,08 - 10.10/27
 Takki Henna 42,58 - 20.20/27
 Sydänlammi Amanda 40,63 - 21.21/27
           
Silmut AKorkala Rosalia 27,94 - 14.14/16
           

 

 


 

(YL) Kans. junioreiden 1. valintakilpailu, Jyväskylä (24.-25.10.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
JunioritLehtonen Josefiina 74,35 21. 18.19/24
 Kuoppala Venla 65,79 22. 23.22/24
           

 

 


 

(YL) 1. SM-valintakilpailu, Tampere (17.-18.10.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-Seniorit (m)Galay Roman 159,53 3. 1.2/4
           
SM-Seniorit (n)Kuparinen Rosaliina 116,75 6. 8.7/15
           
SM-Juniorit (n)Romppanen Katariina 80,10 29. 31.30/40
           

 

 


 

(YL) Finlandia Trophy 2015, Espoo (9.-11.10.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MenGalay Roman 140,98 15. 13.13/15
           

 

 


 

(YL) Syyspiruetit, Joensuu (3.-4.10.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
JunioritLehtonen Josefiina 71,65 11. 11.11/14
           
SM-NoviisitVeijalainen Emma 91,42 8. 9.9/26
 Tuominen Sara 87,56 7. 12.11/26
 Heilala Oona 78,52 14. 17.16/26
 Nikkilä Rosa 72,08 18. 24.21/26
 Simpanen Jenni 67,09 19. 26.26/26
           
DebytantitLiukkonen Tilda 54,17 - 2.2/26
 Sirmola Ella 45,86 - 7.7/26
 Sydänlammi Amanda 42,08 - 12.12/26
 Takki Henna 39,24 - 21.21/26
           
Silmut AKorkala Rosalia 21,48 - 9.9/9
           

 

 


 

(YL) Eurohonka Trophy JTL IC 2015, Järvenpää (3.-4.10.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Senior AKuparinen Rosaliina 114,88 3. 1.1/4
           
Junior ARomppanen Katariina 88,03 11. 8.9/16
           
Junior BKuoppala Venla 51,22 - 5.5/11
           
Novice AVäänänen Milania 79,55 12. 8.8/22
           
Debs AElkala Sani 47,30 - 5.5/20
           

 

 


 

(YL) HTL Golden Skate Cup 2015, Hämeenlinna (25.-27.9.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Novice AHeilala Oona 28,88 11. -11/21
 Nikkilä Rosa 27,12 15. -15/21
 Simpanen Jenni 26,97 16. -16/21
           
Debs AHämäläinen Ada 46,41 - 10.10/28
 Sydänlammi Amanda 43,44 - 17.17/28
 Alaranta Eveliina 40,76 - 22.22/28
           
Springs AKorkala Rosalia 23,95 - 18.18/18
           
Springs BNiskala Fanni 32,33 - 18.18/20
           
Cubs B 06>Utriainen Emilia 36,67 - 10.10/26
 Sivén Matleena 27,67 - 19.19/26
           

 

 


 

(YL) Tikkurila Trophy 2015, Vantaa (25.-27.9.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior ARomppanen Katariina 79,80 21. 16.18/23
           
Junior BLehtonen Josefiina 72,95 18. 15.17/22
           
Debs AElkala Sani 45,44 - 10.10/35
 Takki Henna 42,29 - 18.18/35
           
Cubs 07Vasajoki Monika 34,00 - 6.6/13
 Issajev Milene 27,33 - 9.9/13
 Lahti Petra 27,00 - 10.10/13
 Riabinina Anna 24,00 - 13.13/13
           

 

 


 

(YL) ISU JGP Copernicus Stars 2015, Torun Poland (24.-26.9.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior MenGalay Roman 151,17 17. 11.12/25
           

 

 


 

(YL) Orton Trophy, Vantaa (18.-20.9.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior MenGalay Roman 149,56 1. 1.1/3
           
Junior BKuoppala Venla 66,59 20. 21.20/22
           
Novice ATuominen Sara 78,46 21. 19.19/28
           
DebsLiukkonen Tilda 49,43 - 9.9/26
 Sirmola Ella 46,43 - 12.12/26
           
Springs BRuoho Minttu 31,83 - 22.22/31
           

 

 


 

(YL) Kutsukilpailu, Tampere (12.9.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Silmut AKorkala Rosalia 33,33 - 14.14/15
           
Silmut BUusipaikka Vilma 37,67 - 4.4/19
 Niskala Fanni 29,00 - 16.16/19
           
MinitRuoho Minttu 23,67 - 1.1/21
 Utriainen Emilia 22,00 - 4.4/21
 *) Ruokostenpohja Krista 19,33 - 9.9/21
 Lahti Petra 18,00 - 11.11/21
 Vasajoki Monika 17,67 - 12.12/21
 Issajev Milene 16,00 - 14.14/21
 Sivén Matleena 16,00 - 15.15/21
 Kumpulainen Jenni 14,67 - 16.16/21
 Venäläinen Sara 13,67 - 18.18/21
 Riabinina Anna 12,67 - 19.19/21
 Kaaria Karla 10,67 - 20.20/21
 Hämäläinen Saga 10,33 - 21.21/21
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Ruokostenpohja Krista: Upea ehjä ohjelmakokonaisuus

 


 

Minit: Minttu Ruoho 1. sija

(YL) ISU JGP Cup of Austria, Linz Austria (9.-12.9.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior MenGalay Roman 171,31 4. 8.6/24