Tulokset 2017-2018

YL SM-noviisien Hopeafinaali 24.3.2018 Tampere

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitAlaranta Eveliina46,10-18.18/22
      

ML kansalliset sarja 3. kilpailu 17.-18.3.2018 Turku

Tulokset ISU sarjat

Tulokset aikuiset

  PisteetLOVOSijoitus
JunioritTeam Estreija43,15-2.2/16
      
SM-noviisitTeam Soleil40,40-2.2/6
      
MinoritTeam el Mar25,61-17.17/19
      
SenioritTeam la Fiesta42,92-6.6/10
      
AikuisetTeam Sirius58,20-10.10/12

Easter Skate 16.-18.3.2018, Riihimäki

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Chicks 2010Vartiainen Milda20,67-4.4/21
 Ruokostenpohja Mila18,67-10.10/21
 Siira Julia----/21
      
Chicks 2009 Kousa Emilia19,00-7.7/26
 Taavila Katariina18,67-9.9/26
 Aaltonen Meri17,67-12.12/26
 Jääskeläinen Annika----/26
      
Cubs 2008Matilda Utriainen35,33-9.9/30
 Johansson Saga33,33-12.12/30
 Pyhäjärvi Ooda31,33-16.16/30
 Vepsäläinen Jadelmiina25,00-26.26/30
 Hannula Silja19,00-30.30/30
      
Cubs born 2009 or laterKanervo Olivia43,67-1.1/17
 Alaranta Alisa42,33-2.2/17
 Rusila Enna32,67-10.10/17
 Pilsikov Rianna28,33-16.16/17
      
Springs CHonkanen Martta31,67-15.15/20
 Huusko Siiri30,67-17.17/20
      
Springs B BoysEllinos Sami45,33-1.1/3
      
Springs B GirlsLeinonen Iida47,33-3.3/29
 Venäläinen Sara41,67-13.13/29
 Riabinina Anna41,33-14.14/29
 Salo Sofia39,00-18.18/29
      
Springs A GirlsLahti Petra37,51-1.1/32
 Ruokostenpohja Krista32,04-9.9/32
 Ruoho Minttu28,60-17.17/32
 Utriainen Emilia26,54-23.23/32

ML Kutsukilpailu 11.3.2018 Porvoo

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
TulokkaatTeam el Rio113,3-2.2/5
      
MinoritTeam el Mar139,3-3.3/6

YL Noviisit Kultafinaali 10.3.2018 Espoo

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
NoviisitKoskela Jane44,38-5.5/22
 Takki Henna42,36-12.12/22

YL A-Silmut Timanttifinaali 10.3.2018 Porvoo

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
A-silmutLahti Petra38,70-1.1/27
 Ruokostenpohja Krista26,91-26.26/27

YL A-Silmut Megafinaali 4.3.2018 Heinola

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
A-silmutLahti Petra35,99-3.3/13
 Ruokostenpohja Krista31,38-6.6/13
 Ruoho Minttu27,41-9.9/13

YL Aluefinaali B-Silmut 4.3.2018 Heinola

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
B-silmutLeinonen Iida29,27-1.1/15
 Riabinina Anna25,57-2.2/15
 Salo Sofia18,99 12.12/15
      
B-silmut pojatEllinos Sami21,12 1.1/2

YL Hämeen aluemestaruuskilpailut ISU-sarjoille 3-4.3.2018 Heinola

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
NoviisitKoskela Jane38,40-4.4/10
      
SM-noviisitAlaranta Eveliina88,265.3.3/12
 Sydänlammi Amanda63,0812.12.12/12
      
JunioritTuominen Sara93,041.3.3/11
 Nikkilä Rosa85,225.5.5/11
 Simpanen Jenni82,038.6.6/11
      
SM-junioritLiukkonen Tilda103,342.2.2/4
 Veijalainen Emma102,42 3.3.3/4
      

YL Junioreiden HF 24.2.2018, Riihimäki

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
JunioritTuominen Sara51,26-12.12/15
 Simpanen Jenni48,88-14.14/15

ML Tulokkaiden 2. valintakilpailu 10.2.2018, Jyväskylä

Kilpailunsivu

  PisteetLO VO Sijoitus
TulokkaatTeam el Rio51,00-7.7/13

YL Noviisien 2.vk Lohko1 17.2.2018, Helsinki

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
NoviisitTakki Henna43,86-2.2/40
 Koskela Jane42,44-6.6/40

ML Minorien 2. valintakilpailu 10.2.2018, Pori

Kilpailunsivu

  PisteetLO VO Sijoitus
MinoritTeam el Mar28,85-4.4/6

YL Sofia Trophy 2018 6.-11.2.2018 Sofia, Bulgaria

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Junior LadiesVeijalainen Emma109,0514.10.11/29

Hämeen alueen kevätkilpailu Tintit, Minit ja Taitajat 4.2.2018, Hämeenlinna

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Tintit 2010Mila Ruokostenpohja*----/17
 *erityismaininta monipuoliset piruetit    
 Julia Siira----/17
 Milda Vartiainen*----/17
 *erityismaininta kauniit liu'ut     
      
Tintit 2009Emilia Kousa----/25
 Annika Jääskeläinen----/25
 Meri Aaltonen----/25
 Katariina Taavila----/25
      
Minit 2008Matilda Utriainen43,67-2.2/16
 Ooda Pyhäjärvi38,67-4.4/16
 Johansson Saga34,67-7.7/16
 Jadelmiina Vepsäläinen*27,67-14.14/16
 *erityismaininta kauniit liukuasennot    
 Silja Hannula25,33-16.16/16
      
Minit 2009Kanervo Olivia42,33-1.1/18
 Alaranta Alisa42,00-2.2/18
 Ranivaara Frida34,33-10.10/18
 Enna Rusila31,67-12.12/18
 Pilsikov Rianna30,17-14.14/18

YL Kutsukilpailu 3.2.2018, Kouvola

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Silmut B, pojatSami Ellinos

19,33

-2.2/2
      
Silmut B, tytötIida Leinonen29,71-1.1/25
 Sofia Salo26,28-4.4/25
 Anna Riabinina24,19-10.10/25
 Sara Venäläinen21,69-21.21/25
      
SM-NoviisitEveliina Alaranta55,34-2.2/10
 Oona Heilala51,28-5.5/10
 Ada Hämäläinen46,76-7.7/10
 Amanda Sydänlammi46,04-8.8/10

YL Kutsukilpailu 3.2.2018, Hämeenlinna

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Silmut ALahti Petra

35,11

-3.3/23
 Utriainen Emilia27,32-1111/23
 Ruokostenpohja Krista25,57-1414/23
 Minttu Ruoho25,47-1515/23
      
NoviisitHenna Takki42,33-6.6/28
 Jane Koskela37,55-1515/23
      
JunioritSara Tuominen35,721.-1/19
 Josefiina Lehtonen33,074.-4/19
 Katariina Romppanen30,538.-8/19
 Rosa Nikkilä28,8511.-11/19
 Jenni Simpanen28,1112.-12/19
 Venla Kuoppala26,9815.-15/19
 Sani Elkala26,1816.-16/19

ML Kutsukilpailu 3.2.2018, Helsinki

Kilpailunsivu

  PisteetLO VO Sijoitus
Kansalliset junioritTeam Estreija82,00-2.2/8

ML Kutsukilpailu Tiksi IceClub 2018 3.2.2018, Vantaa

Kilpailunsivu

  PisteetLO VO Sijoitus
TulokkaatTeam el Rio39,00-9.9/9
      
MinoritTeam el Mar23,28-6.6/7
      
SM-NoviisitTeam Soleil43,36-4.4/6

YL The Nordics 2018 1.-4.2.2018, Rovaniemi

Kilpailunsivu

  PisteetVOLOSijoitus
Novice GirlsTilda Liukkonen 92,583.6.5/20

ML Leon Lurje Trophy 2018 26.-28.1.2018, Göteborg Ruotsi

Kilpailunsivu

  PisteetVO 1VO 2Sijoitus
NoviceTeam Soleil 90,557.7.7/13

YL Kansalliset juniorit 2.vk 27.-28.1.2018 Oulu

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Kansalliset junioritJenni Simpanen82,838.4.4/23
 Katariina Romppanen 81,086.9.7/23
 Sara Tuominen80,027.10.9/23
 Rosa Nikkilä77,1115.11.12/23
 Josefiina Lehtonen74,003.19.17/23
 Venla Kuoppala66,4620.18.19/23
 Sani Elkala60,3322.22.20/23

YL Hyvinkää Trophy 20.-21.1.2018

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Pre-ChicksVartiainen Milda22,00-7.7/23
 Siira Julia----/23
      
ChicksJääskeläinen Annika19,33-12.12/26
 Taavila Katariina----/26
      
Cubs 2009Ranivaara Frida32,33-11.11/15
 Pilsikov Rianna28,33-12.12/15
      
Novice BKoskela Jane45,85-3.3/15
      
Junior BTuominen Sara65,35-1.1/18
 Nikkilä Rosa58,19-3.3/18

ML Kansallisten sarjojen 2. kilpailu Lappeenranta 20.1.2018

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
JunioritTeam Estreija42,87-3.3/8
      
SenioritTeam La Fiesta45,57-4.4/6
      
AikuisetTeam Sirius55,60-7.7/10

Hämeen alueen kevätkilpailu Silmuille ja aluesarjoille 20.1.2018, Tampere

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Silmut ALahti Petra

33,74

-3.3/19
 Ruoho Minttu31,40-5.5/19
 Ruokostenpohja Krista30,19-10.10/19
 Utriainen Emilia25,37-18.18/19
      
Silmut BLeinonen Iida38,67-6.6/23
 Riabinina Anna38,33-7.7/23
 Venäläinen Sara37,00-9.9/23
 Salo Sofia34,00-14.14/23
      
AluesilmutHonkanen Martta32,00-11.11/16

ML Aluemestaruudet 14.1.2018, Tampere

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
JunioritTeam Estreija59,57-4.4/6
      
SM-noviisitTeam Soleil76,00-2.2/4
      
MinoritTeam el Mar61,75-4.4/5
      
TulokkaatTeam el Rio51,20-5.5/12
      
SenioritTeam La Fiesta65,67-11/3
      
AikuisetTeam Sirius66,60-3.-/7

YL SM-Noviisit 2.vk L2 13.-14.1.2018, Lahti

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitAlaranta Eveliina79,709.11.11/40
 Heilala Oona78,7014.10.14/40
 Hämäläinen Ada23,9229.-- /40
 Sydänlammi Amanda23,8330.--/40

YL CRYSTAL CUP 5.-7.1.2018, Mikkeli

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Chicks 2010Mila Ruokostenpohja20,67-8.8./30
 Milda Vartiainen20,33-9.9./30
 Julia Siira---- /30
      
Chicks 2009Emilia Kousa--- - / 17
 Katariina Taavila---- / 17
 Annika Jääskeläinen---- / 17
      
Cubs 2009Olivia Kanervo41,67-5.5./26
 Alisa Alaranta39,33-9.9./26
 Frida Ranivaara34,00-17.17./26
 Enna Rusila31,33-23.23./26
 Rianna Pilsikov30,33-25.25./26
      
Cubs 2008Matilda Utriainen43,33-3.3./33
 Jadelmiina Vepsäläinen25,00-31.31./33
 Silja Hannula24,00-32.32./33
      
Springs B, BoysSami Ellinos39,67-3.3./6
      
Springs B 2008Iida Leinonen50,00-1.1./18
      
Springs B 2007Sara Venäläinen46,00-13.13./32
 Sofia Salo41,67-25.25./32
 Anna Riabinina40,67-26.26./32
      
Springs CMartta Honkanen32,00-12.12./18
      
Springs AMinttu Ruoho27,09-19.19./37
 Emilia Utriainen22,80-28.28./37
      
Novice BHenna Takki41,57-3.3./35
      
Novice AOona Heilala71,3812.8.7./25
 Ada Hämäläinen62,9921.16.19./25
      
Junior ATilda Liukkonen102,384.2.3./15
 Emma Veijalainen92,5412.4.7./15
      
Junior BJosefiina Lehtonen77,1421.19.20./28
 Venla Kuoppala64,0724.26.26./28

YL SM 2018 seniorit ja juniorit 16.-17.12.2017 Vantaa

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritLiukkonen Tilda104,7416.9.11/20
 Veijalainen Emma92,2420.14.18/20

ML SM-sarjojen 2. vk Lohko1 Jyväskylä 09.-10.12.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisiTeam Soleil40,45-7.7/9

YL Kansallisten noviisien 1. vk Kouvola 2.12.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
NoviisitKoskela Jane42,36-3.3/44
 Takki Henna41,11-7.7/44

ML Kansallisten sarjojen 1. kilpailu Lahti 26.11.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
JunioritTeam Estreija40,41-2.2/8
      
SenioritTeam La Fiesta45,09-2.2/6
      
AikuisetTeam Sirius68,60-3.3/10

YL Skate Espoo 25-.26.11.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Minit 2009Rusila Enna29,33-13.13/17
      
Minit 2008Utriainen Matilda36,67-7.7/13
 Johansson Saga*36,00-8.8/13
 *erityismaininta: hyvin suoritettu askelsarja    
      
Springs B pojatEllinos Sami17,55-1.1/2
      
Springs BLeinonen Iida24,59-3.3/19
 Venäläinen Sara18,13-16.16/19
      
Springs ALahti Petra35,94-2.2/20
 Utriainen Emillia24,34-17.17/20
      
Novice ASydänlammi Amanda68,2817.18.17/20
 Hämäläinen Ada67,5120.17.18/20
      
Junior BRomppanen Katariina87,6910.6.7/15
 Simpanen Jenni87,216.9.8/15

YL Santa Claus 2017 Tampere 24.26.11.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Chicks 2010 and laterRuokostenpohja Mila15,67-6.6/12
 Vartiainen Milda11,00-11.11/12
      
Chicks 2009Aaltonen Meri13,00-18.18/20
      
Cups 2009-2010Kanervo Olivia43,67-4.4/17
 Alaranta Alisa28,33-16.16/17
      
Cups 2008Pyhäjärvi Ooda*30,00-12.12/20
 *erityismaininta upea vaakaliuku    
      
Springs CHonkanen Martta21,33-8.8/9
      
Springs B 2006-2007Riabinina Anna39,67-4.4/21
 Salo Sofia34,33-1616/21
      
Springs ARuokostenpohja Krista27,17-7.7/15
      
Novice B 2004Takki Henna45,33-1.1/28
 Koskela Jane45,05-2.2/28
      
Junior BLehtonen Josefiina47,57-12.12/19
 Elkala Sani 43,37-16.16/19
      
Junior ALiukkonen Tilda100,921.2.1/13
 Tuominen Sara98,355.1.2/13

ML Kutsukilpailu Riihimäki 19.11.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Kansalliset junioritTeam Estreija79,00-1.1/3
      
TulokkaatTeam el Rio44,00-6.6/8

YL SM-senioreiden ja -junioreiden 2.vk Porvoo 18.-19.11.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritVeijalainen Emma95,5013.15.12/27
 Liukkonen Tilda92,1522.9.15/27

Hämeen alueen syyskilpailu Silmuille ja aluesarjoille 11-12.11.2017 Heinola

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Silmut ALahti Petra34,59-2.2/15
 Ruokostenpohja Krista27,64-9.9/15
 Utriainen Emilia27,57-10.10/15
 Ruoho Minttu23,74-14.14/15
      
Silmut BRiabinina Anna39,33-13.13/25
 Venäläinen Sara36,67-20.20/25
 Salo Sofia33,00-25.25/25
 Leinonen IidaWD---
      
Silmut B PojatEllinos Sami34,00-1.1/1
      
AluesilmutHonkanen Martta27,00-6.6/10

ML minoreiden 2.lohkon 1. valintakilpailun 11.11.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar58,40-5.5/6

YL 43. LEO SCHEU MEMORIAL 2017 - ISU 8.-12.11.2017, Itävalta Graz

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Junior LadiesVeijalainen Emma120,565.4.4/23

Hämeen alueen syyskilpailu Tintit, Minit Ylöjärvi 5.11.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Tintit 2010Rusila Enna23,67-3.3/21
 Siira Julia----/21
 Ruokostenpohja Mila----/21
 Vartiainen Milda----/21
   -  
Tintit 2009Jääskeläinen Annika----/28
 Kousa Emilia----/28
 Taavila Katariina----/28
 Aaltonen Meri----/28
      
Minit 2008Pyhäjärvi Ooda*41,33-4.4/18
 

*erityismaininta upea vaaka

    
 Utriainen Matilda36,67-6.6/18
 Johansson Saga*35,00-7.7/18
 

*erityismaininta vauhdikas

ohjelma ja hyvä askelsarja

    
 Hannula Silja18,00-18.18/18
 Vepsäläinen JadelmiinaDNS---
      
Minit 2009Kanervo Olivia44,33-1.1/14
 Alaranta Alisa33,67-5.5/14
 Ranivaara Frida31,33-10.10/14
 Pilsikov Rianna26,00-13.13/14

Muodostelmaluistelun SM-sarjojen 1.vk. (Lohko 1) 4.11.2017 Turku

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil38.14-6.6/9

Yksinluistelun kutsukilpailu, Riihimäki 28.10.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Minit 2009 ja nuoremmatKanervo Olivia40,00-3.3/16
 Alaranta Alisa36,67-6.6/16
 Ranivaara Frida33,00-11.11/16
 Pilsikov Rianna30,67-16.16/16
   -  
Minit 2008Johansson Saga40,00-7.7/32
 Utriainen Matilda31,33 19.19/32
 Pyhäjärvi Ooda29,50-22.22/32
      
Silmut BLeinonen Iida48,33-1.1/26
 Riabinina Anna39,67-9.9/26
 Venäläinen Sara37,33-16.16/26
 Salo Sofia36,67-17.17/26
      
Silmut B PojatEllinos Sami42,67-1.1/3
      
AluesilmutHonkanen Martta32,33-19.19/20

SM-noviisien 1. vk Espoo 28.-29.10.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitAlaranta Eveliina81,9616.7.9/43
 Heilala Oona74,2527.21.24/43
 Hämäläinen Ada24,0137.--/43
 Sydänlammi Amanda23,9938.--/43

 

Kansalliset juniorit 1.vk 21.-22.10.2017 Kerava

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Kansalliset JunioritTuominen Sara95,368.4.4/29
 Romppanen Katariina83,5410.11.10/29
 Simpanen Jenni81,3416.14.13/29
 Nikkilä Rosa79,0419.13.17/29
 Lehtonen Josefiina78,3615.18.18/29
 Elkala Sani61,4426.27.27/29
 Kuoppala VenlaWD   

 

Kutsukilpailu, Mäntsälä 14.10.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Silmut ALahti Petra31,23-5.5/15
 Ruokostenpohja Krista24,59-13.13/15
 Utriainen Emilia23,80-15.15/15
      
Kansalliset NoviisitTakki Henna44,02-1.1/28
 Koskela Jane37,54-11.11/28
      
SM-noviisitAlaranta Eveliina52,38-3.3/18
 Heilala Oona45,75-10.10/18
 Hämäläinen Ada45,71-11.11/18
 Sydänlammi Amanda42,09-15.15/18
      
Kansalliset JunioritNikkilä Rosa56,60 1.1/12
 Romppanen Katariina54,62 4.4/12
 Tuominen Sara52,22 7.7/12

 

SM-juniorit ja -seniorit 1.vk Kuusankoski 14.-15.10.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritVeijalainen Emma101,629.8.9/27
 Liukkonen Tilda88,3021.14.17/27

 

HTL CUP 2017, Hämeenlinna 29.9.-1.10.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Springs ALahti Petra30,58-6.6/23
 Ruokostenpohja Krista25,35-17.17/23
      
Springs CHonkanen Martta32,00-14.14/21
      
Springs B 2008 and YoungerEllinos Sami27,67-16.16/16
      
Cubs B 2009 and YoungerKanervo Olivia35,00-5.5/17
 Alaranta Alisa32,33-8.8/17
 Ranivaara Frida28,00-15.15/17
      
Cubs B 2008Johansson Saga41,00-8.8/28
 Pyhäjärvi Ooda35,17-15.15/28
 Utriainen Matilda33,67-17.17/28
 Vepsäläinen Jadelmiina26,00-27.27/28
      
Chicks 2010 ja nuoremmatRusila Enna23,33-2.2/9
 Ruokostenpohja Mila22,33-3.3/9
      
Chicks 2009Pilsikov Rianna22,00-1.1/19
 Jääskeläinen Annika15,33-15.15/19

 

Helsinki Trophy 2017, Helsinki 29.9.-1.10.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Advanced NoviceSydänlammi Amanda63,6115.23.22/34
 Simpanen Jenni61,3929.22.24/34
 Elkala Sani51,6732.32.32/32
      
Junior BNikkilä Rosa82,8618.18.19/28
 Lehtonen JosefiinaWD---/-
      
Junior ALiukkonen Tilda107,493.3.2/21
 Veijalainen Emma103,484.4.5/21
 Tuominen Sara83,6816.16.15/21

 

Aktia Trophy 2017, Vantaa 22.-24.9.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Advanced NoviceHeilala Oona68,9929.9.13/36
 Alaranta Eveliina66,9912.20.20/36
 Sydänlammi Amanda61,7616.31.28/36
      
Springs ALahti Petra26,11-1919/32

 

YL Tikkurila Trophy 2017, Vantaa 23.-24.9.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
B-silmut s. 7/2007Ruokostenpohja Krista45,00-2.2/21
 Leinonen Iida43,67-4.4/21
 Salo Sofia27,33-19.19/21
      
B-silmut s. 1/06-6/07Ruoho Minttu49,33-1.1/24
 Utriainen Emilia46,00-3.3/24
 Riabinina Anna*38,33-10.10/24
 *erityismaininta: lennokkaat hypyt    
 Venäläinen Sara30,33-23.23/24
      
Kansalliset NoviisitTakki Henna40,25-6.6/21
 Koskela Jane34,39-12.12/21
      
Kansalliset JunioritRomppanen Katariina88,324.6.6/21
 Nikkilä Rosa77,9314.12.11/21
 Kuoppala Venla64,2516.19.19/21
 Lehtonen JosefiinaWD---
      
SM-JunioritLiukkonen Tilda98,2013.3.6/20
 Veijalainen Emma93,037.10.9/20
 Tuominen Sara81,3715.20.19/20

 

Koovee Cup 2017, Tampere, Finland 16.-17.9.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Novice A 2002-2003Heilala Oona70,4516.14.15/21
 Hämäläinen Ada66,9517.19.20/21
 Sydänlammi Amanda59,2521.21.21/21
      
Novice A 2004 and laterAlaranta Eveliina77,577.15.14/21

 

HTL CUP 2017, Hämeenlinna 29.9.-1.10.2017

Kilpailunsivu

  PisteetLOVOSijoitus
Springs ALahti Petra30,58-6.6/23
 Ruokostenpohja Krista25,35-17.17/23
      
Springs CHonkanen Martta32,00-14.14/21
      
Springs B 2008 and YoungerEllinos Sami27,67-16.16/16
      
Cubs B 2009 and YoungerKanervo Olivia35,00-5.5/17
 Alaranta Alisa32,33-8.8/17
 Ranivaara Frida28,00-15.15/17
      
Cubs B 2008Johansson Saga41,00-8.8/28
 Pyhäjärvi Ooda35,17-15.15/28
 Utriainen Matilda33,67-17.17/28
 Vepsäläinen Jadelmiina26,00-27.27/28
      
Chicks 2010 ja nuoremmatRusila Enna23,33-2.2/9
 Ruokostenpohja Mila22,33-3.3/9
      
Chicks 2009Pilsikov Rianna22,00-1.1/19
 Jääskeläinen Annika15,33-15.15/19