Tulokset 2018-2019

YL Debytanttien kultafinaali 16.-17.3.19 Joensuu

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Debytantit KFRomanoff Alissa43.04-20.20/23

YL Spring Carnival 15-17.3.2019 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Tintit 2010Pakarinen Sofia----/15
 Sarkola Vuokko----/15
 Timukova Polina*----/15
 * erityismaininta: Hyvä vaakaliuku
 Semeri Olivia----/15
      
Tintit 2011Hämäläinen Ilona----/27
 Mäkinen Crista----/27
      
Minit 2010Alaranta Alisa55,33-1.1/29
 Rusila Enna42,67-5.5/29
 Vartiainen Milda40,33-10.10/29
 Ruokostenpohja Mila38,33-14.14/29
      
Minit 2009Pilsikov Rianna38,00-12.12/28
 Taavila Katariina33,00-20.20/28
 Aaltonen Meri31,33-22.22/28
      
B-silmut 2009 ja nuor.Kanervo Olivia40,67-15.15/26
      
B-silmut 2007 ja 2008Pyhäjärvi Ooda43,67-2.2/23
 Venäläinen Sara43.33-3.3/23
 Utriainen Matilda41,00-6.6/23
 Riabinina Anna*39,00-7.7/23
 *erityismaininta: Vauhdikas ja dynaaminen perusluistelu
      
A-silmut 2008 ja nuor.Romanoff Emma33,64-8.8/29
      
A-silmut 2007Salo Sofia26,17-26.26/30

ML kansallisten sarjojen loppukilpailu 9.-10.3.2019

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
AikuisetTeam Sirius56,00-11.11/12
      
SenioritTeam La Fiesta49,17-5.5/9

 

YL Easter Skate 8.-10.3.2019

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Debs 2007 and youngerLeinonen Iida46,26-8.8/21
 Ruokostenpohja Krista37,44-20.20/21
      
Debs 2006 and earlierRuoho Minttu33,93-15.15/19
 Utriainen Emilia29,42-19.19/19
      
Junior ATakki Henna89,372.2.2/4

 

YL Skate Malmö 2019 7.-10.3.2019

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Junior LadiesLiukkonen Tilda102,802.6.2/53
 Veijalainen Emma101,1723.2.4/53
 Nikkilä Rosa81,3443.15.26/53
 Simpanen Jenni77,6640.25.35/53
 Tuominen Sara77,267.46.36/53
      
Advanced NoviceAlaranta Eveliina69,631.5.4/22

 

ML Muodostelmaluistelun SM-kilpailut 2.-3.3.2019 Turku

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil50.60-10.10/12
      
SM-junioritTeam Estreija106.5911.11.12/12

YL A-Silmujen Timanttifinaali 2.3.2019 Joensuu

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Silmut ARomanoff Emma28,92-18.18/26

YL Aluefinaalit B-Silmut 17.2.2019 Heinola

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
B-silmutPyhäjärvi Ooda26.97-3.3/23
 Venäläinen Sara23.95-10.10/23
 Riabinina Anna23.76-11.11/23
 Kanervo Olivia23.44-12.12/23
 Utriainen Matilda22.81-16.16/23
 Johansson Saga18.78-22.22/23

YL A-Silmujen Megafinaali 17.2.2019

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Silmut ARomanoff Emma31,96-6.6/14

YL Hämeen Alueen Aluemestaruuskilpailut ISU-Sarjoille 16.2.2019

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritLiukkonen Tilda60,44-3.3/5
 Takki Henna59,72-4.4/5
      
SM-noviisitAlaranta Eveliina42,42-11.11/12
      
JunioritTuominen Sara59.10-2.2/13
 Nikkilä Rosa54.28-3.3/13
 Simpanen Jenni52,89 5.5/13
 Elkala Sani42,73 13.13/13
      
DebytantitRomanoff Alissa44,54-7.7/20
 Leinonen Iida40,38-13.13/20
 Ruokostenpohja Krista37,02-17.17/20
 Utriainen Emilia23,97-20.20/20

ML kansallisten sarjojen 2.lk 9.-10.2.2019 Lahti

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SenioritTeam la Fiesta50.03-2.2/5
      
AikuisetTeam Sirius68,00-5.5/12

YL Reykjavik International Games 1.-3.2.2019 Reykjavik, Iceland

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Advanced NoviceAlaranta Eveliina68,844.5.5/18
      
Junior LadiesLiukkonen Tilda104,504.4.4/10

YL Froggie Cup 2.-3.2.2019 Helsinki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Junior ATakki Henna91,206.8.8/10

ML Muodostelmaluistelun kutsukilpailut 3.2.2019 Järvenpää

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
TulokkaatTeam el Rio43,67-5.5/6
      
MinoritTeam el Mar26,28-5.5/5

YL Hämeen alueen kevätkilpailu tintit, minit, taitajat 3.2.2019

Kilpailusiv

  PisteetLOVOSijoitus
Tintit 2011Mäkinen Crista----/10
      
Tintit 2010Pakarinen Sofia----/16
 Sarkola Vuokko----/16
 Semeri Olivia----/16
 Timukova Polina----/16
      
Minit 2010 ja nuoremmatAlaranta Alisa53,67-1.1/12
 Rusila Enna47,00-2.2/12
 Vartiainen Milda42,33-4.4/12
 Ruokostenpohja Mila41,33-5.5/12
      
Minit 2009Pilsikov Rianna37,67-44/17
 Aaltonen Meri33,33-8.8/17
 Taavila Katariina32,33-10.10/17
 Kousa Emilia30,33-14.14/17
      

ML Tiksi Ice Club 2.2.2019 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil52,11-3.3/6
      
SM-junioritTeam Estreija38,664.-4/4

YL Hyvinkää Trophy 2019 2.2.2019 Hyvinkää

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
JunioritVeijalainen Emma66,76-2.2/16
 Tuominen Sara53,53-11.11/16
      

YL Hämeen alueen kevätkilpailu A-silmut 2.2.2019 Hämeenlinna

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
A-silmutRomanoff Emma33,08-3.3/32
 Salo Sofia24,64-29.29/32

 

YL Kutsukilpailu ISU sarjat 2.2.2019 Hämeenlinna

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
JunioritLehtonen Josefiina31,935.-5/17
 Nikkilä Rosa30,229.-9/17
 Sydänlammi Amanda28,0813.-13/17
 Simpanen Jenni27,8614.-14/17
      
DebytantitLeinonen Iida46,45-6.6/22
 Romanoff Alissa46,13-88/22
 Ruoho Minttu39,87-14.14/22
 Ruokostenpohja Krista33,27-20.20/22
 Utriainen Emilia31,13-2222/22
      

YL Hämeen alueen kevätkilpailu silmuille ja Kutsukilpailu mineille 26.1.2019 Riihimäki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
MinitAlaranta Alisa45,67-1.1/30
 Rusila Enna41,33-2.2/30
 Pilsikov Rianna36,33-7.6/30
 Aaltonen Meri34,00-10.10/30
 Vartiainen Milda33,33-13.13/30
 Ruokostenpohja Mila32,00-16.16/30
 Jääskeläinen Annika31,33-17.17/30
 Taavila Katariina30,67-19.19/30
 Siira Julia*28,33-25.25/30
 *eikoismaininta: todella kauniit liu'ut
 Kousa Emilia24,33-28.28/30
      
B-silmutRiabinina Anna43,33-4.4/34
 Venäläinen Sara43,33-5.5/34
 Utriainen Matilda42,33-6.6/34
 Johansson Saga38,67-11.11/34

ML MotzartCup 18.- 19.01.2019 Salzburg Itävalta

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
ISU JuniorTeam Estreija116.1010.10.10/13
      
ISU Advanced NoviceTeam Soleil55,15-2.2/8

ML muodostelmaluistelu L3 2.lk 19.-20.1.2019 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
TulokkaatTeam el Rio39.20-11.11/12
      
MinoritTeam el Mar25,86-9.9/10

YL kansalliset juniorit L3 2.lk 19.-20.1.2019 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
JunioritVeijalainen Emma106,585.1.1/26
 Tuominen Sara88,504.16.6/26
 Nikkilä Rosa85,6821.8.9/26
 Lehtonen Josefiina74,5822.21.21/26
 Elkala Sani63,6117.26.24/26

YL SM-noviisit ja debytantit L3 2.lk 12.-13.1.2019

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitAlaranta Eveliina78,508.25.15/34
 Koskela Jane76,1419.15.17/34
      
DebytantitRomanoff Alissa41,96-15.15/33
 Ruoho Minttu41,01-19.19/33
 Leinonen Iida39,80-21.21/33
 Ruokostenpohja Krista34,17-29.29/33
 Utriainen Emilia31.01-31.31/33

YL Crystal Cup 5.-6.1.2019 Mikkeli

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Cubs 2010Rusila Enna41,00-2.2/24
 Vartianen Milda37,67-8.8/24
 Ruokostenpohja Mila32,50-19.19/24
 Siira Julia28,67-21.21/24
      
Cubs 2009Taavila Katariina33,67-9.9/19
 Pilsikov Rianna32,33-10.10/19
 Jääskeläinen Annika32,33-11.11/19
 Kousa Emilia28,67-14.14/19
 Aaltonen Meri26,33-15.15/19
      
Springs B 2009 and laterAlaranta Alisa *42,33-7.7/18
 *erityismaininta näyttävät siirtymät
 Kanervo Olivia41,00-8.8/18
      
Springs B 2008Pyhäjärvi Ooda47,33-3.3/18
 Utriainen Matilda44,67-8.8/18
 Johansson Saga40,33-13.13/18
      
Springs B 2007Venäläinen Sara43,67-4.4/13
 Riabinina Anna42,67-5.5/13

YL Yksinluistelun SM 2019 Seniorti ja Juniorit 15-16.12.2018 Kouvola

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritLiukkonen Tilda92,3519.15.17/19
      

ML SM-sarjojen 2.vk. 8.-9.12.18 Tampere

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritTeam Estreija95,3511.11.11/12
      
SM-noviisitTeam Soleil51.75-4.4/9
      

YL Yksinluistelun kutsukilpailu Minit, B-silmut 6.12.2018 Tuusula

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
MinitAlaranta Alisa 43,33-3.3/16
 Rusila Enna 40,33-7.7/16
 Vartiainen Matilda 39,00-8.8/16
 Ruokostenpohja Mila 28,67-13.13/16
      
B-silmutRiabinina Anna47,33-3.3/9
 Venäläinen Sara46,00-4.4/9
 Utriainen Matilda40,33-7.7/9

YL Yksinluistelun kutsukilpailu Minit, Tintit 1.-2.12.2018 Kerava

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Tintit 2010Sarkola Vuokko----/20
 Semeri Olivia----/20
 Timukova Polina----/20
 Pakarinen Sofia----/20
 Siira Julia----/20
      
Tintit 2011Mäkinen Crista----/11
      
MinitTaavila Katariina30,67-23.23/34
 Pilsikov Rianna30,67-24.24/34
 Jääskeläinen Annika28,33-26.26/34
 Kousa Emilia25,33-30.30/34
 Aaltonen Meri22,33-33.33/34
      
B-silmutPyhäjärvi Ooda40,33-28.28/50
 Riabinina Anna40,00-29.29/50
 Johansson Saga35,67-43.43/50
      

YL Santa Claus 1.-2.12.2018 Tampere

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Springs A Salo Sofia27,09-12.12/16
      
Debs A 1.7.2005 - 30.6.2006Ruoho Minttu29.37-46.46/47
 Utriainen EmiliaWD---/-
      
Debs A 1.7.2006 - 30.6.2007Romanoff Alissa48,69-4.4/35
      
Debs A 1.7.2007 and youngerLeinonen Iida40,63-9.9/7
 Ruokostenpohja Krista38,51-13.13/17
      
Novice AAlaranta Eveliina75,936.10.8/16
      
Junior ALiukkonen Tilda102,122.1.2/7
      

ML Muodostelmaluistelun kutsukilpailu 1.12.2018 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar68,00-8.8/13
      
SM-noviisitTeam Soleil49,83-7.7/8
      

ML Kansallisten sarjojen 1.lohkokilpailu 1.12.2018 Lappeenranta

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
AikuisetTeam Sirius70,25-4.4/12
      
SenioritTeam la Fiesta46,92-3.3/5

YL/ML 1. lohkokilpailu L3 24.-25.11.2018

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
JunioritEmma Veijalainen102,591.1.1/29
 Sara Tuominen91,276.6.5/29
 Rosa Nikkilä90,629.4.7/29
 Josefiina Lehtonen85,0810.12.11/29
 Jenni Simpanen83,535.16.12/29
 Amanda Sydänlammi78,5614.17.17/29
 Sani Elkala62,1029.27.27/29
      
MinoritTeam el Mar62,75-9.9/10

ML kutsukilpailu 18.11.2018 Porvoo

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
AikuisetTeam Sirius66,50-3.3/5
      
TulokkaatTeam el Rio37,67-6.6/9

YL SM-junioreiden 2. valintakilpailu 17.-18.11.2018

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritLiukkonen Tilda89,0323.17.19/24
 Takki Henna81,2424.20.23/24

YL Hämeen aluuen syyskilpailu Silmut 18.11.2018 Ylöjärvi

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Springs ARomanoff Emma31,30-3.3/16
      
Springs ASalo Sofia24,19-15.15/16

YL Promo Cup 17.-18.11.2018 Salo

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
DebytantitRomanoff Alissa44,80-7.7/27
 Ruoho Minttu33,08-25.25/27
 Utriainen Emilia27,07-27.27/27
      
SM-noviisitAlaranta Eveliina88,363.6.3/23
 Koskela Jane70,8016.17.17/23
      
Junior B Lehtonen Josefiina84,365.2.

3/12

 Sydänlammi Amanda84,362.6.4/12
 Elkala Sani70,454.8.7/12

YL Friday Cup 16.11.2018 Hämeenlinna

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Tintit 2011Hämäläinen Ilona16,50-4.4/12
 Mäkinen Crista13,00-6.6/12
      
Tintit 2010Siira Julia20,50-2.2/10
 Sarkola Vuokko19,00-4.4/10
 Pakarinen Sofia16,00-5.5/10
 *erityismaininta: laadukas askelsarja 
 Timukova Polina15,50-6.6/10
 Semeri Olivia14,50-7.7/10
      
MinitAlaranta Alisa47,50-2.2/15
 Pilsikov Rianna38,50-7.7/15
 Jääskeläinen Annika37,50-10.10/15
 Kousa Emilia32,50-14.14/15
 Aaltonen Meri31,50-15.15/15
 *erikoismaininta: Hienot liuút

 

YL Hämeen alueen syyskilpailu mineille, tinteille ja taitajille 10.11.2018 Tampere

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Tintit 2011Hämäläinen Ilona----/9
 Mäkinen Crista----/9
      
Tintit 2010Pakarinen Sofia----/12
 Sarkola Vuokko----/12
 Semeri Julia----/12
 Siira Julia----/12
 Timukova Polina----/12
      
Minit 2010 ja myöh.Alaranta Alisa46,67-1.1/12
 Vartiainen Milda42,33-2.2/12
 Rusila Enna41,67-3.3/12
 Ruokostenpohja Mila38,00-8.8/12
      
Minit 2009Pilsikov Rianna32,67-10.10/25
 Kousa Emilia*28,33-18.18/25
 *erikoismaininta: upea linjeeraus
 Jääskeläinen Annika27,17-20.20/25
 Aaltonen Meri*25,00-23.23/25
 *erikoismaininta: sujuva perusluistelu
 Taavila Katariina23,17-24.24/25

YL Hämeen alueen syyskilpailu 4.11.2018 Ylöjärvi 

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
B-silmutSara Venäläinen44,00-2.2/29
 Anna Riabinina43,33-4.4/29
 Olivia Kanervo40,00-6.6/29
 Matilda Utriainen39,00-9.9/29
 Ooda Pyhäjärvi38,00-10.10/29
 Saga Johanson36,33-12.12/29

ML SM-senioreiden, SM-junioreiden ja SM-noviisien 1. valintakilpailun 27.-28.10.2018 Espoo

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil48,61-5.5/9
      
SM-junioritTeam Estreija105,3112.10.10/12

YL Tikkurila Trophy 27.-28.10.2018

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Springs B youngerKanervo Olivia23,62-7.7/22
      
Springs B olderRiabinina Anna26,51-2.2/21
 Venäläinen Sara23,08-7.7/21
 Utriainen Matilda22,97-8.8/21
 Johansson Saga21,35-10.10/21
 Pyhäjärvi Ooda20,20-16.16/21
      
Springs A youngerRomanoff Emma31,31-66/23
      
Springs A olderSalo Sofia28,56-13.13/21
      
Junior B Veijalianen Emma100,091.8.4/28
 Tuominen Sara96,8313.5.7/28
 Lehtonen Josefiina90,0310.12.10/28
 Takki Henna87,0016.14.16/28
 Nikkilä Rosa86,2218.15.17/28
 Sydänlammi Amanda75,8224.26.25/28
 Simpanen Jenni75,3225.27.26/28
 Elkala Sani73,7627.25.27/28

YL SM-noviisien ja Debytanttien L3 1.lk 27.-28.10.2018

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisit Alaranta Eveliina90,864.2.2/39
 Koskela Jane66,2522.33.32/39
      
DebytantitRomanoff Alissa43,98-10.10/32
 Leinonen Iida39,45-18.18/32
 Ruoho Minttu34,40-24.24/32
 Ruokostenpohja Krista32,19-27.27/32
 Utriainen Emilia27,53-32.32/32

YL International Halloween Cup 2018 19.-21.10.2018

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Junior LadiesLiukkonen Tilda107,888.9.9/17

YL SM-junioreiden 1. valintakilpailu 13.-14.10.2018

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritLiukkonen Tilda97,0617.9.11/22

YL Tähtisarjojen kutsukilpailut 14.10.2018 Heinola

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
TintitSiira Julia----/13
      
MinitAlaranta Alisa47,33-1.1/18
 Vartiainen Milda37,83-3.3/18
 Rusila Enna36,33-4.4/18
 Ruokostenpohja Mila32,33-8.8/18
 Pilsikov Rianna31,00-9.9/18
 Kousa Emilia *29,00-13.13/18
 Taavila Katariina27,00-14.14/18
 Jääskeläinen Annika26,50-16.16/18
 Aaltonen Meri25,67-17.17/18
 *erityismaininta: Reipas asenne kilpailuun
  
B-silmutRiabinina Anna47,33-2.2/18
 Kanervo Olivia43,33-4.4/18
 Venäläinen Sara43,33-5.5/18
 Utriainen Matilda43,00-6.6/18
 Pyhäjärvi Ooda38,67-10.10/18
 Johansson Saga36,00-11.11/18

YL SM-noviisien valintakilpailu 29.-30.9.2018

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisit 2005 ja myöh.Alaranta Eveliina80,8611.14.13/41
      
SM-noviisit 2003-2004Koskela Jane56,6652.50.53/53

YL CRYSTAL CUP 29.-30.9.2018 Mikkeli

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Cubs 2010 and youngerAlaranta Alisa44,67-1.1/13
 Vartiainen Milda36,67-3.3/13
 Rusila Enna36,00-5.5/13
 Ruokostenpohja Mila*32,00-9.9/13
 *erityismaininta nosturi
      
Springs B 2009 and youngerKanervo Olivia37,00-9.9/16
      
Springs B 2008Utriainen Matilda44,00-3.3/20
 Johansson Saga43,33-4.4/20
 Pyhäjärvi Ooda*40,33-7.7/20
 *erityismaininta Beautiful performance
      
Springs ARomanoff Emma30,51-5.5/23
      
Debs A Romanoff Alissa41,85-13.13/29
 Leinonen Iida40,80-16.16/29
      
Junior B 2003-2004Takki Henna89,002.4.4/21
 Simpanen Jenni81,658.7.6/21
 Elkala Sani57,9521.18.20/21
      
Junior B 2002Tuominen Sara97,581.8.3/21
 Nikkilä Rosa95,107.5.6/21
      
Junior B 2000-2001Veijalainen Emma111,385.1.1/24
 Lehtonen Josefiina85,1916.15.14/24

YL HTL CUP 14.-16.9.2018 Hämeenlinna

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Springs B 2008Utriainen Matilda40,00-3.3/23
 Pyhäjärvi Ooda37,33-11.11/23
 Johansson Saga34,67-19.19/23
      
Springs B 2007Salo Sofia43,33-3.3/13
 Riabinina Anna39,00-6.6/13
 Venäläinen Sara37,33-9.9/13
      
Debs A 2007 and youngerLeinonen Iida36,61-9.9/12
 Ruokostenpohja Krista31,16-12.12/12
      
Novice AAlaranta Eveliina77,3713.18.15/34
      
Junior BTuominen Sara93,144.4.4/20
 Nikkilä Rosa83,118.9.9/20
 Sydänlammi Amanda78,6711.13.12/20

YL Froggie Cup 2.-3.2.2019 Helsinki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Junior ATakki Henna91,206.8.8/10