Tulokset 2021-2022

YL Easter Skate 2022  1. - 3.4.2022 Riihimäki

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
B-silmut, aluefinaaliVeikkanen Nelly-6.24,276/13

Hämäläinen Ilona-13.18,8113/13
B-silmutVertanen Vilma-30.16,1730/31
Springs ASemeri Olivia-15.30,7015/33
Novice B, G1Utriainen Emilia-22.31,5822/27
Novice B, G2Taavila Katariin-22.31,2122/27
Debs A, G1Utriainen Matilda8.40,678/14
Debs A, G2Alaranta Alisa-1.48,281/14

Pyhäjävi Ooda-9.38,269/14
Junior AAlaranta Eveliina4.4.98,884/4

YL SM-noviisien SM-kilpailu 2022 ja debytanttien KF 26.-27.3.2022 Helsinki

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Debytatit Alaranta Alisa-15.44,8815/20
SM-noviisitKemppi Sienna12.19.79,1319/20

YL Vihdin Taitoluistelijoiden kutsukilpailu 18.-20.3.2022 Kisakallio

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
TintitVuorinen Luna----/25

Sollo Seela*----/25

*Erityismaininta: Iloinen esitys
MinitHerranen Elsa-12.32,6712/19
B-silmutHämäläinen Ilona*-16.37,0016/19

*Erityismaininta: Upea Axel -hyppy

Vertanen Vilma-17.31,6717/19
A-silmutPakarinen Sofia-7.26,077/15

Semeri Olivia-8.25,838/15
Debytatit Alaranta Alisa-5.45,215/17

Utriainen Matilda-9.39,989/17
SM-junioritAlaranta Eveliina6.5.99,426/7

ML Kauden 2021-2022 päätöskilpailu 19.3.2022 Vantaa

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Tulokkaat R2Team el Rio-11.35,6611/12
AikuisetTeam el Fuego-9.30,339/9

ML Kansallisten sarjojen 3. kilpailu ja SM-sarjojen hopeafinaali Kouvola

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil-5.46,915/7
MinoritTeam el Mar-17.22,1717/19
SenioritTeam la Fiesta-8.43,758/8
AikuisetTeam Sirius-12.43,6712/12

YL Debytanttien hopeafinaali 12.3.2022 Mikkeli

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
DebytantitKanervo Olivia-16.41,2316/22


ML Muodostelmaluistelun SM-kilpailut 5.-6.3.2022 Tamere

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-junioritTeam Estreija12.12.111.4912/12

YL Crystal Cup 2022 ISU 25.-27.2.2022 Mikkeli

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
A-silmutSemeri Olivia-20.24,9220/28

Pakarinen Sofia-24.23,7224/28
Debytatit nuoremmatAlaranta Alisa-4.46,194/14
Debytantit vanhemmatPyhäjärvi Ooda -9.43,069/18

Johasson Saga-13.41,0113/18
SM-NoviisitKemppi Sienna3.3.89,364/19

Venäläinen Sara16.19.64,7019/19
SM-junioritAlaranta Eveliina9.5.93,478/9

YL Silta Cup -kutsukilpailu 19.-20.2.2022 Heinola

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
B-silmutVeikkanen Nelly-12.36,6712/23

Hämäläinen Ilona-21.31,0021/23

Vertanen Vilma-23.30,0023/23
A-silmutSemeri Olivia-13.27,7513/27

Pakarinen Sofia-25.22,9825/27
DebytantitJohansson Saga-9.37,739/15

Utriainen Matilda-11.37,1311/15

Pyhäjärvi Ooda-12.36,7212/15
NoviisitUtriainen Emilia-7.34,997/20

Venäläinen Sara-9.32,439/20

Taavila Katariina-17.25,8917/20
SM-NoviisitKemppi Sienna5.5.92,554/20

*YL Ystävänpäiväkutsukilpailu 12.2.2022 Lahti

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Tintit 2014 ja nuor.Lepistö Olivia----/15

Sollo Siiri*----/15

* Erityismaininta: Hyvä ja pehmeä perusluistelu

Vuorinen Luna-Maria----/15

Sollo Seela----/15

Rantala Tuuli----/15

Peltola Emma----/15
Tintit 2013De Araujo Senni-3.23,003/10

Patrakka Maisa----/10

Lehmusto Alina*----/10

* Erityismaininta: Hyvät liu'ut

Reini Mila----/10

Vesikko Vilhelmiina----/10
MinitLindström Adele-1.51,671/21

Mäkynen Lilian-5.47,335/21

Kemppainen Amanda-6.45,336/21

Solehmainen Mariel*-8.40,338/21

* Erityismaininta: Laadukas vaakapiruetti

Sollo Senni-13.36,6713/21

Termonen Alisa-14.36,3314/21

Lius Venla-15.35,0015/21

Hynninen Ella-20.30,3320/21
B-SilmutVeikkanen Nelly-7.44,007/13

Hämäläinen Ilona-9.42,679/13

Vertanen Vilma-13.33,0013/13

YL SM-Noviisien ja debytanttien 60+60 kilpailu 5.-6.2.2022 Vantaa

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-Noviisit R1Kemppi Sienna7.5.93,206/28
Debytantit R1Alaranta Alisa-5.48,005/25
Debytantit R2Kanervo Olivia-16.43,0216/22

ML Tiksi IceClub kutsukilpailu 5.2.2022 Vantaa

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
TulokkaatTeam el Rio-13.22,1813/14
SM-noviisitTeam Soleil-6.46,996/6

ML Kansallisten sarjojen 2. valintakilpailu 29.-30.1.2022 Espoo

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
MinoritTeam el Mar-9.20.889/9

YL Tinttien kutsukilpailu ja Crystal Cup 15.-.16.2022 Mikkeli

Kilpailusivu Tintit, Kilpailusivu Crystal Cup



LOVOPisteetSijoitus
B-silmutVeikkanen Nelly (pl 4 1/3)-15.33,00 15/21

Hämäläinen Ilona (pl 4)-16.33,0016/21
Minit 2013 ja nuor.Mäkynen Lilian-1.39,331/8

Termonen Alisa-6.32,676/8
Minit 2012Lindström Adele *-6.40,176/23

* Erityismainita hyvä hyppy-yhdistelmä Ao2S

Sollo Senni-8.36,008/23

Herranen Elsa-15.31,3315/23

Solehmainen Mariel *-16.30,6716/23

* Erityismaininta laadukas vaakapiruetti

Lius Venla-17.26,2717/23

Hynninen Ella-23.23,6723/23
Tintit 2013Lehmusto Alina-2.23,672/17

De Araujo Senni-3.23,003/17

Patrakka Maisa----/17

Reini Mila----/17
Tintit 2014 ja nuor.Ratala Tuuli---1/19

Sollo Siiri *----/19

* Erityismaininta sujuva askelsarja

Sollo Seela----/19

Vuorinen Luna-Maria----/19

YL Noviisien lohkokilpailu 8.1.2021 Heinola

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Noviisit, nuoremmatTaavila Katariina-8.32,708/18

Aaltonen Meri-17.25,9317/18
Noviisit, vanhemmatVenäläinen Sara-2.38,792/18

Utriainen Emilia-7.37,057/18

ML SM-sarjojen 2.  ja Minoreiden 1. valintakilpailu 11.-12.12.2021 Espoo

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
MinoritTeam el Mar-10.21.1510/10
SM-Noviisit Team Soleil-8.37.839/9
SM-EstreijaTeam Estreija12.13.115.0311/13

YL Tähtisarjojen kutsukilpailu 5.12.2021 Kouvola

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
MinitLius Venla-2.24,332/3

Hynninen Ella-3.22,003/3
Tintit 2013Lehmusto Alina----/10

De Araujo Senni----/10

Reini Mila----/10
Tintit 2014 ja nuor.Ratala Tuuli-2.14,672/11

Vuorinen Luna-Maria----/11

Sollo Siiri----/17

YL Santa Claus 3.-5.12.2021 Tampere

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Novice B youngerTaavila Katariina-15.30,1915/17
Novice B olderVenäläinen Sara-9.34,829/23

Utriainen Emilia-10.34,2310/23
Springs ASemeri Olivia-7.29,607/23

Pakarinen Sofia-23.21,2223/23
Springs BVeikkanen Nelly-15.33,0015/22

Hämäläinen Ilona-17.30,0017/22

Vertanen Vilma-22.27,7522/22
Cubs 2012 Lindström Adele-6.39,506/27

Kemppainen Amanda-15.35,2515/27

Sollo Senni-19.32,2519/27

Solehmainen Mariel-23.29,2523/27
Cubs 2013 and youngerMäkynen Lilian-5.36,505/13

Termonen Alisa-10.30,7510/13

YL SM-noviisti ja debytantit L2 1. lk 27.-28.11.2021 Kuopio

Kilpailusivu⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠



LOVOPisteetSijoitus
DebytantitAlaranta Alisa
7.44.327/32

Kanervo Olivia
12.41.0212/32

Pyhäjärvi Ooda
15.39.6215/32

Utriainen Matilda
21.38.0621/32

Johansson Saga
30.32,1530/32






SM-noviisitKemppi Sienna2.3.101.533/43

ML KeMun Kutsukilpailu 27.11.2021 Kerava

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
AikuisetTeam Sirius-4.44.334/18

Team el Fuego-8.26.528/8

ML EVT:n pikkujoulukilpailu 27.11.2021 Vantaa

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
TulokkaatTeam el Rio-10.19.8910/10
MioritTeam el Mar-8.21.1610/10
SM-noviisitTeam Soleil-12.45.3512/12
SM-junioritTeam Estreija-6.66.576/6
SenioritTeam la Fiesta-5.37.245/5

YL Syyskilpailu Tintit, Minit, A-Silmut 20.-21.11.2021 Tampere

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
A-silmutSemeri Olivia-11.28,0411/24

Pakarinen Sofia-16.26,0016/24
Minit 1.7.2012 jälk. synt.Lindström Adele-1.45,171/18

Mäkynen Lilian-5.40,005/18

Kemppainen Amanda-9.35,339/18

Sollo Senni-15.30,3315/18

Lius Venla-17.24,0017/18

Termonen Alisa-18.21,3318/18
Minit ennen 1.7.2012 synt.Solehmainen Mariel-6.36,336/12

Herranen Elsa-9.32,679/12

Hynninen Ella-11.27,6711/12
Tintit 2014-2015Vuorinen Luna-Maria----/17

Sollo Siiri----/17

Rantala Tuuli----/17

Sollo Seela----/17
Tintit 2013 synt.De Araujo Senni-2.20,002/13

Lehmusto Alina-3.19,333/13

Reini Mila ----/13

Patrakka Maisa----/13

ML kansallisten sarjojen 1. lohkokilpailu 20.-21.11.2021 Jyväskylä

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SenioritTeam Fiesta-5.38,935/8
AikuisetTeam Sirius-5.50,735/11

Team el Fuego-11.28,0111/11

YL SM-senioreiden ja -junioreiden 2. valintakilpailu 13.-.14.11.2021 Lahti

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-JunioritAlaranta Eveliina24.23.94,8224/30

Takki Henna28.26.89,8826/30

ML SM-sarjojen 1. valintakilpailu 6.-7.11.2021 Helsinki

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-Noviisit Team Soleil-8.44,018/9
SM-EstreijaTeam Estreija12.13.100,6513/14

YL Tähtisarjojen syyskilpailu 6.11.2021 Riihimäki

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
MinitLindström Adele
3.46,333/34

Kemppainen Amanda
1538,3315/34

Mäkynen Lilian
21.35,6721/34

Herranen Elsa
24.31,3324/34

Solehmainen Mariel
25.31,3325/34

Sollo Senni
26.31,0026/34

Termonen Alisa
31.36,0031/34
B-silmutHämäläinen Ilona
9.37,339/22

Vertanen Vilma
18.32,3318/22

Veikkanen Nelly
20.29,6720/22

YL Seniorit, juniorit ja noviisit 1. lohkokilpailu (L2) 30.-31.10.2021

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Noviisit nuoremmatTaavila Katariina
14.28,6014/23

Aaltonen Meri
21.25,4121/23
Noviisit vanhemmatVenäläinen Sara
2.37,412/23

Utriainen Emilia
15.30,4115/23

YL Tähtisarjojen kutsukilpailu 30.11.2021 Mikkeli

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
B-silmutHämäläinen Ilona
13.40,3313/24

Lindström Adele*
16.37,0017/24

*Erityismaininta: Hyvä istuma-vaihtopiruetti

Veikkanen Nelly
20.34,0020/24

Vertanen Vilma
23.30,3323/24

YL SM-noviisti ja debytantit L2 2. lk 23.-24.10.2021 Savonlinna

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
DebytantitAlaranta Alisa
7.45,467/37

Kanervo Olivia
16.41,0816/37

Johansson Saga
18.40,4718/37

Pyhäjärvi Ooda
25.38,1625/37

Utriainen Matilda
30.35,5130/37






SM-noviisitKemppi Sienna2.6.93,064/38

YL ISU-kutsukilpailu debytanteille, junioreille ja senioreille 2.-3.10.2021 Tuusula

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Debytantit nuoremmatAlaranta Alisa-8.40,768/17

Kanervo Olivia-11.38,4611/17






Debytantit vanhemmatJohansson Saga-5.38,555/16

Utriainen Matilda-10.36,0910/16

Pyhäjärvi Ooda-15.31,4415/16

YL SM-seniorit ja -juniorit & JT SM-sarjat 2.-3.10.2021 Helsinki

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-junioritTakki Henna28.14.96,7119/34

Alaranta Eveliina32.-27,0932/34

YL Kutsukilpailu ISU-sarjoille 25.-26.9.2021 Kotka

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
A-silmutPakarinen Sofia-8.27,698/12

Semeri Olivia-11.23,7411/12






DebytantitAlaranta Alisa-1.40,661/12

Utriainen Matilda-3.38,173/12

Johansson Saga-5.37,455/12

Kanervo Olivia-9.34,349/12






Noviisit vanh.Utriainen Emilia-4.38,327/17

Riabinina Anna-16.26,25916/17






Noviisit nuor.Aaltonen Meri-11.25,5711/12

Taavila Katariina-12.22,2012/12






SM-noviisit Kemppi Sienna1.-35,151/15






SM-junioritTakki Henna1.-33,731/3

Alaranta Eveliina3.-28,813/3

YL Syyspiruetti Kauden aloituskilpailu 17.-19.9.2021 Joensuu

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
A-silmutRusila Enna-13.24,0213/19






Debytantit nuor.Alaranta Alisa-3.45,673/19






Debytantit vanh.Kanervo Olivia-8.40,478/21

Johansson Saga-13.34,4913/21

Pyhäjärvi Ooda-17.30,5117/21






NoviisitRiabinina Anna-17.23,1917/19






SM-noviisitKemppi Sienna6.4.83,145/16

Venäläinen Sara14.15.64,0915/16






SM-junioritTakki Henna12.5.96,868/16

Alaranta Eveliina8.13.91,8612/16