Tulokset 2022-2023

YL Kotkan 4 seuran kutsukilpailu 20.-21.1.2023 Kotka

Kilpailusivut



LOVOPisteetSijoitus
NoviisitSemeri Olivia-2.40.472/12

Utriainen Matilda-3.40.363/12

Pakarinen Sofia-4.38.384/12

Rytkönen Aleksandra-5.38.325/12

Pyhäjärvi Ooda-6.36.796/12

Taavila Katariina-11.34.6811/12
B-silmutMäkynen Lilian-2.47.332/15

Lindström Adele-3.46.333/15

Veikkanen Nelly-4.42.004/15

Häyrynen Olga-5.41.005/15

Termonen Alisa-7.40.337/15

Kemppainen Amanda-8.40.008/15

Lius Venla-9.35.009/15

Sollo Senni-11.35.0011/15

Herranen Elsa-12.34.3312/15

Solehmainen Mariel-15.30.0015/15
DebytantitAlaranta Alisa-3.48.373/5
SM-noviisitJohannson Saga7.9.64.218/9
TähtijunioritRiabinina Anna-1.43.001/2
JunioritAlaranta Eveliina1.1.109.461/3

Venäläinen Sara3.2.83.282/3

ML Diamonds on ice seurakilpailu 21.1.2023 Jyväskylä

Kilpailusivut



LOVOPisteetSijoitus
AikuisetTeam Sirius-4.42.144/4

ML Amadé Cup 2023 20.-22.1.2023 Salzburg Itävalta

Kilpailusivut



LOVOPisteetSijoitus
ISU Advanced NoviceTeam Soleil-5.52.795/7
Mixed AgeTeam Estreija1.90.631/14

ML Kansallisten sarjojen (L2) 2. kilpailu 14.-15.1.2023 Vantaa

Kilpailusivut



LOVOPisteetSijoitus
TulokkaatTeam el Rio-13.38.6313/17
NoviisitTeam la Luna9.34.559/9
AikuisetTeam Sirius-10.46.8710/13

Team el Fuego-13.25.1813/13

YL Noviisit, Juniorit, Seniorit 2. lohkokilpailu 7.-8.1.2023 Kouvola

Kilpailusivut



LOVOPisteetSijoitus
Noviisit R2Semeri Olivia-10.34.4410/29

Taavila Katariina-11.33.8011/29

Pakarinen Sofia-19.29.9719/29
Noviisit R1Utriainen Matilda-3.43.813/28

Rytkönen Aleksandra-5.41.125/28

Pyhäjärvi Ooda-7.40.297/29
JunioritAlaranta Eveliina4.1.105.552/31

Venäläinen Sara21.19.78.2620/31

YL Crystal Cup 6.-8.1.2023 Mikkeli

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Tintit 2014Sollo Siiri-3.26.333/23

Kirén Adessa----

Sollo Seela *----

*Erityismainta: Hyvä musiikkiin luistelu

Rantala Tuuli----
Tintit 2015 ja nuor.Eklund Hilla-3.21.333/20

Nykvist Sara----

Peltola Emma *




*Erityismaininta: Lennokkaat hypyt

Lepistö Olivia


Minit 2013Lehmusto Alina-2.46.332/24

Reini Mila *-11.38.3311/24

*Erityismaininta: Hyvä liukusarja

Dandorf Emilia-21.24.3321/24

Patrakka Maisa-22.24.0022/24

Vesikko Vilhelmiina-24.22.3324/24
B-silmut nuor.Lindström Adele-4.49.004/26

Mäkynen Lilian-5.47.005/26

Kemppainen Amanda-9.42.679/26

Sollo Senni12.41.1712/26

Häyrynen Olga-16.38.1716/26

Termonen Alisa-19.37.3319/26
B-silmut vanh.Veikkanen Nelly-10.41.6710/28

Herranen Elsa-26.32.6726/28

Solehmainen Mariel-27.31.0027/28
TähtijunioritRiabinina Anna-3.43.673/19
Aikuiset silverBaliubash Veronica-1.35.001/3

ML Uplakers Synchro Muodostelmaluistelun  seurakilpailu 11.12.2022 Kangasala

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
TulokkaatTeam el Rioelementtitapahtuma
MinoritTeam el Mar-3.26,50 3/5
NoviisitTeam la Luna6.31.486/6

ML Muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen seurakilpailu 10.12.2022 Riihimäki

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
AikuisetTeam Sirius-3.50.613/8

Team el Fuego8.28.098/8

ML Pikkujoulukilpailu 10.12.2022 Vantaa

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
JunioritTeam Estreija-1.61.661/8

YL Akatemia Cup 10.-11.12.2022 Helsinki

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
NoviisitUtriainen Matilda-7.39.367/19

Pyhäjärvi Ooda-11.35.5111/19
JunioritAlaranta Eveliina11.2.97.112/25

YL Santa Claus Competition 2.-4.12.2022 Tampere

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Springs A G2Lindström Adele-9.26.869/15

Mäkynen Lilian-15.23.0215/15
Novice B G1Utriainen Matilda-2.42.492/25
Novice B G2Semeri Olivia-9.37.649/23

Taavila Katariina-15.34.1215/23

Pakarinen Sofia-18.33.1818/23
Novice AAlaranta Alisa17.-27.9817/32

Kanervo Olivia20.-26.8820/32

Pyhäjärvi Ooda24.-25.2224/32

Rytkönen Aleksandra28.-24.5728/32

Johansson Saga30.-23.9430/32
Junior CRiabinina Anna-8.23.918/16
Junior BAlaranta Eveliina2.-36.462/30

Takki Henna11.-32.7711/30

Venäläinen Sara15.-30.5415/30

ML SM-sarjojen 2. valintakilpailu 3.-4.12.2022 Espoo

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-noviisit L2Team Soleil-6.57.236/10

YL Joulutähti tähtisarjojen seurakilpailu 3.12.2022 Hamina

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Tintit 2014Sollo Siiri-1.21.331/16

Kirén Adessa----

Sollo Seela----

Rantala Tuuli----
Tintit 2015 ja nuor.Eklund Hilla-1.18.001/12

Lepistö Olivia *----

*Erityismaininta: Hyvät liu'ut

Nykvist Sara----

Peltola Emma----
MinitReini Mila-10.35.0010/16

Vesikko Vilhelmiina-14.22.6714/16

*Erityismaininta: Huolellinen vaakaliuku

Patrakka Maisa-15.22.3315/16

Dandorf Emilia-16.21.3316/16
B-silmutVeikkanen Nelly-4.40.004/19

Sollo Senni-6.39.006/19

Lehmusto Alina-10.36.0010/19

Termonen Alisa-14.33.3314/19

Herranen Elsa-17.31.0017/19

Solehmainen Mariel-19.27.0019/19

Lius Venla-19.27.0019/19

ML Kansallisten sarjojen 1. valintakilpailu 19.-20.11.2022 Lappeenranta

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Seniorit L2Team la Fiesta-3.47.603/6
Minorit L2Team el Rio-7.28.177/10
Juniorit L2Team Estreija-1.61.501/12
NoviisitTeam la Luna-9.33.629/9
Aikuiset L2Team Sirius-8.46.588/12

Team el Fuego-12.26.9212/12

YL SM-noviisien ja debytanttien 2. valintakilpailu 19.-20.11.2022 Kuopio

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
DebytantitAlaranta Alisa-3.47.763/23
SM-noviisit Kanervo Olivia18.23.61.6122/27

Johansson Saga26.16.61.2723/27

YL Marrasluistelut -seurakilpailu 13.11.2022 Lappeenranta

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Tintit 2014Sollo Siiri-1.24.001/17

Rantala Tuuli-3.20.333/17

Kirén Adessa----

Sollo Seela----
Tintit 2015 ja nuor.Lepistö Olivia*-1.16.331/9

*PL 4

Eklund Hilla *-2.16.332/9

*PL 3 1/3, ES 3 2/3

Peltola Emma*-3.16.333/9

*PL 3 1/3, ES 3 1/3

Nykvist Sara----
MinitLehmusto Alina-2.43.672/12

Reini Mila-8.31.338/12

Patrakka Maisa-10.25.0010/12

Dandorf Emilia*-11.24.3311/12

* Erikoismaininta: Hyvä liukuasento eteen-ulos vaakaliu'ussa

Vesikko Vilhelmiina-12.21.3312/12
B-silmutMäkynen Lilian-2.46.332/17

Lindström Adele-4.45.674/17

Kemppainen Amanda-7.41.507/17

Termonen Alisa-8.41.338/17

Veikkanen Nelly-11.36.8311/17

Sollo Senni-12.36.5012/17

Solehmainen Mariel-15.33.0015/17

Lius Venla-16.31.1716/17

Herranen Elsa-17.31.0017/17
Aikuiset SilverBaliubash Veronika-1.35.671/2

ML SM-sarjojen 1. valintakilpailu Lahti 5.-6.11.2022

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-noviisit (L2)Team Soleil-6.54.836/10

YL seniorit, juniorit ja noviisit (L2) 1. lohkokilpailu 29.-30.10.2022 Porvoo

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Noviisit R1Utriainen Matilda-4.39.114/31

Rytkönen Aleksandra-11.36.7811/31

Pyhäjärvi Ooda-13.35.9713/31

Johansson Saga-16.34.2716/31
Noviisit R2Pakarinen Sofia-11.35.3811/31

Semeri Olivia-15.32.6615/31

Taavila Katariina-26.26.3826/31
JunioritAlaranta Eveliina7.1.104.092/35

Takki Henna8.5.95.975/35

Venäläinen Sara13.12.89.4413/35

YL SM-noviisit ja Debytantit 1. lohkokilpailu (L2) Jyväskylä 22.-23.10.2022

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
DebytantitAlaranta Alisa-8.43.268/26
SM-noviisitKanervo Olivia14.18.72.8516/25

YL Syyskilpailu Riihimäki 15.-16.10.2022

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Tintit Sollo Siiri-1.23.331/13

Sollo Seela-2.22.332/13

Rantala Tuuli-3.18.003/13

Nykvist Sara----

Peltola Emma----

Lepistö Olivia----

Eklund Hilla *---

* Erityismaininta: Upea käsien kannatus
MinitLehmusto Alina-2.43.332/23

Reini Mila-14.28.6714/23

Patrakka Maisa-23.21.6723/23
B-silmutLindström Adele-8.40.008/30

Kemppainen Amanda-18.36.6718/30

Mäkynen Lilian -19.35.6719/30

Sollo Senni-23.31.0023/30

Termonen Alisa-24.30.3324/30

Solehmainen Mariel-27.28.6727/30

Herranen Elsa-28.28.0028/30

Lius Venla-30.23.5030/30
Noviisit Johansson Saga-1.45.021/26

Rytkönen Aleksandra-3.40.623/26

Utriainen Matilda-4.39.774/26

Semeri Olivia-5.39.715/26

Pyhäjärvi Ooda-11.37.2811/26

Aaltonen Meri-21.30.9321/26

Pakarinen Sofia-24.29.0424/26

Taavila Katariina-25.28.3125/26
JunioritAlaranta Eveliina1.-35.321/14

Takki Henna3.-34.583/14

Venäläinen Sara10.-28.9410/14

YL (Aloituskilpailu 2) Syyspiruetit Joensuu 24.-25.9.2022

Kilpailusivu⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠



LOVOPisteetSijoitus
Noviisit R1Semeri Olivia-6.37.276/21

Taavila Katariina-8.36.338/21
Noviisit R2Aaltonen Meri-13.34.5013/20
JunioritVenäläinen Sara15.13.76.7315/24

YL HTL Cup Hämeenlinna 1.10.2022

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Tintit 2015Peltola Emma-1.24.001/6

Eklund Hilla-2.23.002/6

Lepistö Olivia-3.21.503/6

Nyqvist Sara----/6
Tintit 2014Sollo Siiri-1.26.001/12

Sollo Seela-2.25.502/12

Rantala Tuuli *----/12

*) erityismaininta: lennokas kolmen hypyn yhdistelmä

Kirén Adessa----/12
MinitLehmusto Alina-1.51.501/9

Reini Mila *-5.28.005/9

*) erityismaininta: upeat liu'ut
B-silmut 2012 ja nuor.Lindström Adele-5.43.005/16

Mäkynen Lilian *-6.40.006/16

*) erityismaininta: energinen esitys

Kemppainen Amanda-9.39.009/16

Termonen Alisa *-10.34,5010/16

*) erityismaininta: hyvät perusluistelun ojennukset

Sollo Senni-13.28.5013/16

Herranen Elsa-14.27.0014/16

Lius Venla-15.26.5015/16

Solehmainen Mariel-16.26.0016/16
B-silmut 2011Veikkanen Nelly-3.42.003/5

YL (Aloituskilpailu 2) Syyskilpailu Tampere 24.-25.9.2022

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
DebytantitAlaranta Alisa-3.42.603/15
SM-noviisitRytkönen Aleksadra13.8.67.7810/18

Pyhäjärvi Ooda20.15.58.4916/18

Kanervo Olivia16.17.58.4017/18

Johansson Saga18.18.55.8318/18
SM-junioritAlaranta Eveliina10.7.102.259/18

Takki Henna15.15.88.9215/18

YL Tikkurila Trophy (aloituskilpailu 1) Vantaa 10.-11.9.2022

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Advanced NoviceKanervo Olivia23.16.64.9619/28

Johansson Saga25.25.58.9125/28

Pyhäjärvi Ooda24.28.51.9828/28
JuniorAlaranta Eveliina13.11.90.4012/17