Tulokset 2023-2024

ML, SM-sarjojen SM-kilpailu 24.-25.2.2024 Turku

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil-11.60.1111/12

YL, SM-seniorit ja -juniorit 3. kilpailu 17.-18.2.2024 Tampere

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-senioritTakki Henna6.6.114.706/8

YL, SM-noviisit kutsukilpailu 17.2.2024 Tampere

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-noviisitAlaranta Alisa-12.48.1912/19

YL, Kotkan Taitoluistelun seurankilpailu 17.-18.2.2024 Kotka

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
A-silmut R2Sollo Senni-13.28.7813/19
DebytantitSemeri Olivia-6.40.546/8
Noviisit R1Veikkanen Nelly-13.32.7013/19
A-silmut R1Mäkynen Lilian-6.30.476/10
Noviisit R2Pakarinen Sofia-8.38.868/20
JunioritAlaranta Eveliina-1.70.341/18

ML, Tiksi IceClub 17.-18.2.2024 Vantaa

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil-4.57.794/4
NoviisitTeam la Luna-7.26.097/9
AikuisetTeam Sirius-8.49.388/12
MinoritTeam el Mar-7.30.657/9
JunioritTeam Estreija-4.55.814/9
TulokkaatTeam el Rio-7.37.957/8

YL, Helmikuun tähtikilpailu 17.2.2024 Ylöjärvi

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Tintit 2016Kortelainen Edith----/11
Tintit 2015Peltola Emma-2.25.002/14

Taari Adele----/14
Minit 2014Kirén Adessa-2.41.332/9

Rantala Tuuli-4.37.674/9

Malinen Lumi-9.24.009/9
Minit 2015 ja nuor.Eklund Hilla *-4.39.004/17

* Erityismaininta: Laadukkaat piruetit

Lepistö Olivia-11.32.6711/17

YL, SM-noviisien ja debytanttie 60+60+POJAT -kilpailu 9.-11.2.2024 Jyväskylä

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
DebytantitSemeri Olivia-29.35.8529/29

YL, Keskisuomen alueen Tähtisarjojen kilpailu 4.2.2024 Hämeenlinna

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Tintit 2016Kortelainen Edith-3.183/7

Mattila Vilma *----/7

* Erityismaininta Lennokkaat Salkovit
Tintit 2015Peltola Emma-2.24.332/10

Nykvist Sara----/10

Taari Adele----/10
Minit 2014Rantala Tuuli-2.41.332/11

Kirén Adessa *-4.36.674/11

* Erityismaininta Laadukkaat piruetit
Minit 2015Eklund Hilla-6.33.676/13

Lepistö Olivia7.32.007/13

YL, Keskisuomen alueen ISU-kutsukilpailu 3.2.2024 Riihimäki

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
B-silmutLindström Adele-2.28.782/30

Kemppainen Amanda-3.28.603/30

Lehmusto Alina-6.26.486/30

Termonen Alisa-7.25.997/30

Reini Mila-15.22.2615/30

Sollo Siiri-19.20.1219/30

Herranen Elsa-20.20.0320/30

Lius Venla21.19.9821/30

Sollo Seela-23.19.0923/30

de Araujo Senne-25.17.5525/30

Dandorf Emilia-26.16.6326/30

Patrakka Maisa-30.14.2730/30

YL, Vihdin Taitoluistelijoiden Helmikisat 3.2.2024

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
JunioritAlaranta Eveliina-3.61.273/24

Johansson Saga-19.44.6619/24
SM-noviisitKanervo Olivia-6.46.936/13
NoviisitVeikkanen Nelly-17.32.2317/19
DebytantitSemeri Olivia-3.44.733/16
A-silmutMäkynen Lilian-16.26.8316/22

Sollo Senni-18.24.3418/22

YL, Crystal Cup tähdet 3.-4.2.2024

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
AikuisetBaliubash Veronica-145.001/2

ML, Kansallisten sarjojen 2.kilpailu 3.2.2024

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
JunioritTeam Estreija-3.53.073/12
MinoritTeam el Mar-7.31.887/10

YL, Keskisuomen Tähdet 28.1.2024 Tampere

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Tintit nuoremmatKortelainen Edith----/12

Mattila Vilma----/12
Tintit vanhemmatPeltola Emma-3.24.673/16

Taari Adele *----/16

* Erityismaininta Sujuva askelsarja

Nykvist Sara *----/16

* Erityismaininta Hyvin Pyörivät piruetiti
MinitRantala Tuuli-1.44.171/11

Eklund Hilla *-4.34.334/11

* Erityismaininta Hieno risti-ikkunapiruetti

Kirén Adessa-6.33.676/11

Lepistö Olivia-7.33.007/11

Malinen Lumi-10.25.6710/11
B-silmut nuoremmatSollo Seela-6.34.336/13

Sollo Siiri7.34.337/13
B-Silmut vanhemmatLindström Adele-1.46.331/16

Kemppainen Amanda-2.45.002/16

Lehmusto Alina-3.43.003/16

Häyrynen Olga-7.37.337/16

Reini Mila-8.37.338/16

Herranen Elsa-11.35.0011/16

Lius Venla-13.32.3313/16

de Araujo Senni-14.30.0014/16

Dandorf Emilia-15.29.6715/16

Patrakka Maisa-16.21.3316/16

YL, Hamina Cup2024 27.1.2024 Hamina

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
A-SilmutMäkynen Lilian-12.28.7912/21
NoviisitUtriainen Matilda-1.42.921/24

Rytkönen Aleksandara-3.39.403/24

Pakarinen Sofia-8.37.348/24

Veikkanen Nelly-13.35.1913/24

Pyhäjärvi Ooda-14.34.7814/24

ML, Muodostelmaluistelun seurakilpailu 27.1.2024 Porvoo

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
TulokkatTeam el Rio-9.37.339/11
MinoritTeam el Mar-8.28.238/9
NoviisitTeam la Luna-3.53.343/5
SM-noviisitTeam Soliel-3.55.503/4
AikuisetTeam Sirius-2.52.572/4

ML, Budapest Cup 2024 20.-22.1.2024 Unkari

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Mixed AgeTeam Estreija-4.69.214/11

ML, Mupi-sarjojen 2. kilpailu 20.-21.1.2024 Kerava

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
MinoritTeam el Rio-11.34.5211/13
NoviisitTeam la Luna-8.46.678/8
AikuisetTeam Sirius-8.51.088/12

YL, Seniorit, Juniorit, Noviisit L2 2.lk 13.-14.1.2024 Lahti

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
NoviisitPakarinen Sofia-6.39.296/35

Veikkanen Nelly-11.38.3011/35

Taavila Katariina-26.32.7726/35
JunioritAlaranta Eveliina3.2.101.841/25

Johansson Saga23.23.66.1623/25

YL, A- ja B-silmujen kilpailut 12.1.2024 Lahti

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
A-silmutMäkynen Lilian-9.32.389/18

Sollo Senni-17.26.6917/18
B-silmutLindström Adele-2.30.622/24

Kemppainen Amanda-3.30.043/24

Termonen Alisa-4.27.404/24

Lehmusto Alina-8.25.698/24

Häyrynen Olga-16.23.9016/24

Herranen Elsa-17.23.1117/24

Reini Mila-21.21.1121/24

Lius Venla-22.20.2822/24

de Araujo Senni-24.17.6424/24

YL, KaTa Trophy 5.-7.1.2024 Kauniainen

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
DebytantitSemeri Olivia-25.39.8325/31
SM-noviisitKanervo Olivia18.20.72.6318/27

Utriainen Matilda25.26.54.5626/27

Pyhäjärvi Ooda26.27.54.3227/27

YL, Taitoluistelun SM-kilpailu 15.-17.12.2023 Helsinki

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-senioritTakki Henna12.13.102.3213/13

ML, SM-sarjojen 2. valintakilpailu 9.-10.12.2023 Helsinki

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil-7.55.977/8

ML, Uplakers Synchro 3.12.2023 Ylöjärvi

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
TulokkaatTeam el Rio-5.40.725/9
NoviisitTeam la Luna-6.38.186/6
MinoritTeam el Mar-6.25.306/6

YL, Santa Claus Tähdet 2.12.2023 Tampere

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Tintit, ryhmä 1Kortelainen Edith----/10
Tintit, ryhmä 2Mattila Vilma----/8
Tintit, ryhmä 3Nykvist Sara-3.19.673/10

Taari Adele *----/10

*Erityismaininta Upea ensimmäinen vaakaliuku
Tintit, ryhmä 4Peltola Emma-2.23.002/14

Eklund Hilla*----/14

*Erityismaininta Laadukkaista hypyistä
Minit, ryhmä1Lepistö Olivia-9.30.339/13
Minit, ryhmä2Sollo Seela-1.42.331/22

Sollo Siiri-2.41.672/22

Rantala Tuuli-6.37.336/22

Malinen Lumi-22.18.0022/22
B-silmut Kemppainen Amanda-1.46.331/14

Lindström Adele-2.46.002/14

Termonen Alisa*-4.39.674/14

*Erityismaininta Eläydyit hienosti musiikkiin

Lehusto Alina-6.36.676/14

Häyrynen Olga-9.33.679/14

Herranen Elsa-12.31.0012/14

Lius Venla-1228.3313/14

YL, Joulupiruetti 2.-3.12.2023 Joensuu

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
JunioritAlaranta Eveliina2.2.96.322/21

Johansson Saga15.19.71.2116/21
NoviisitPakarinen Sofia-3.38.923/23
A-silmutSollo Senni-15.22.3815/17

Mäkynen Lilian-16.22.2916/17
DebytantitSemeri Olivia-18.40.1718/27
SM-seniortiTakki Henna5.4.96.734/5

YL, SM-noviisit ja debytantit 2. lohkokilpailu 25.-26.11.2023 Tampere

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
DebytantitSemeri Olivia-33.36.7233/40
SM-NoviisitKanervo Olivia33.37.65.5136/45

Rytkönen Aleksandra36.42.60.2641/45

Utriainen Matilda43.41.57.9143/45

Pyhäjärvi Ooda45.4454.3144/45

YL, Hyvinkää Skate 26.11.2023 Hyvinkää

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
A-silmutMäkynen Lilian-8.25.688/11

Sollo Senni-9.25.419/11
NoviisitVeikkanen Nelly-15.32.8815/26

Taavila Katariina-1632.2716/26
JunioritAlaranta Eveliina1.-35.621/17

Johansson Saga10.
27.8110/17

Venäläinen Sara14.
23.9714/17

ML, Pikkujoulukilpailu 25.11.2023 Vantaa

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-NoviisitTeam Soleil-7.59,547/10
JunioritTeam Estreija-5.49.734/9

ML, kansallisten sarjojen 1. kilpailu 18.-19.11.2023 Kouvola

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
AikuisetTeam Sirius-10.42.8510/12
NoviisitTeam la Luna-8.37.228/8
MinoritTeam el Mar-9.25.529/10
JunioritTeam Estreija-2.50.462/12

YL, Isänpäiväpiruetit 12.11.2023 Tampere

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Tintit 2015Peltola Emma-2.25.673/20

Nykvist Sara *----/20

*) erityismaininta: Hyvä musiikkiinluistelu

Taari Adele----/20

Eklund Hilla *----/20

*) erityismaininta: Hieno yhdistelmäpiruetti
Tintit 2016-2017Kortelainen Edith----/17

Mattila Vilma----/17
Minit 2015-2016Lepistö Olivia-9.30.339/13
Minit 2014Sollo Siiri-1.47.671/18

Sollo Seela-2.45.672/18

Kirén Adessa-5.37.675/18

Rantala Tuuli-6.35.676/18

Malinen Lumi-18.16.6718/18
B-silmutLehmusto Alina-2.502/28

Lindström Adele-3.47.673/28

Kemppainen Amanda-5.46.335/28

Termonen Alisa-8.43.678/28

Häyrynen Olga-19.37.0019/28

Herranen Elsa-23.33.6723/28

De Araujo Senni-25.32.0025/28

Lius Venla-26.31.3326/28

Reini Mila-28.29.3327/28

YL, Varalan Tähtikilpailu 11.11.2023 Tampere

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
TähtisilmutDandorf Emilia-7.29.177/8

Patrakka Maisa-8.25.508/8
TähtijunioritRiabinina Anna-4.42.674/15

YL, SM-seniorit ja juniorit 2. valintakilpailu 11.-12.11.2023 Järvenpää

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-SenioritTakki Henna11.11.113.5311/15

YL, Tähtikilpailut 4.-5.11.2023 Keuruu

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Tintit 2015Eklund Hilla-3.21 2/33/24

Nykvist Sara *----/24

*) erityismaininta: itsevarma esiintyminen

Peltola Emma *----/24

*) erityismaininta: Lennokkaat lutzit

Taari Adele----/24
Tintit 2016Mattila Vilma----/13

Kortelainen Edith----/13
TähtisilmutDandorf Emilia-6.316/8

Patrakka Maisa-7.28 1/37/8
Minit 2015-2016Lepistö Olivia-11.2711/13
Minit 2014Sollo Seela-2.442/27

Sollo Siiri-5.38 (pl5)5/27

Rantala Tuuli-6.38 (pl4)6/27

Kirén Adessa-11.3511/27

Malinen Lumi-27.19 1/319/27
B-silmut 2013Lehmusto Alina-2.42 1/32/10

Termonen Alisa-3.38 2/33/10

De Araujo Senni-9.29 (pl4)9/10

Reini Mila-10.29 (pl3 1/3)10/10
B-silmut 2012Kemppainen Amanda-1.491/13

Lindström Adele-2.45 2/3 2/13

Häyrynen Olga-4.39 2/3 4/13

Lius Venla-8.35 2/38/13

Herranen Elsa-13.29 5/613/13
TähtijunioritRiabinina Anna-6.38 1/3 6/13

ML, SM-sarjojen 1. valintakilpailu 4.-5.11.2023 Helsinki

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-NoviisitTeam Soleil-7.54.607/8

YL, Kutsukilpailu 29.11.2023 Helsinki

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
Silver WomenBaliubash Veronika-1.48.371/2

YL, Seniorit, Juniorit ja Noviisit L2 1.lk 28.-29.10. 2023 Kotka

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
JunioritAlaranta Eveliina3.1.106.082/22

Johansson Saga13.13.80.8513/22

Venäläinen Sara19.18.72.2119/22
NoviisitPakarinen Sofia-10.38.3810/32

Veikkanen Nelly-11.35.6011/32

Taavila Katariin-29.29.7529/32

YL, SM-Noviisien ja debytanttien 1.lk 21.-22.10. 2023 Vantaa

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
DebytantitSemeri Olivia-16.42.4216/34
SM-noviisitPyhäjärvi Ooda38.39.63.6939/45

Rytkönen Aleksandra34.44.61.6543/45

Utriainen Matilda44.41.60.9144/45

YL, SM-Seniorit ja -juniorit 1.valintakilpailu Turku 14.-15.10.2023

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-senioritTakki Henna11.15105.6313/16

YL, RTL-juhlakilpailu Riihimäki 14.-15.10.2023

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
JunioritAlaranta Eveliina-3.62.903/30

Johansson Saga-29.44.4629/30
Noviisit R2Pakarinen Sofia-7.36.837/25

Veikkanen Nelly-18.30.6718/25
A-silmutSollo Senni-20.28.2220/37

Mäkynen Lilian-32.25.0032/37

YL, Seniorit, juniorit, debytantit aloituskilpailu 2, Mikkeli 29.9.-1.10.2023

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
DebytantitSemeri Olivia-17.40.9717/36
JunioritAlaranta Eveliina4.1.103.711/25

Johansson Saga23.17.66.7520/25

Riabinina Anna27.23.51.2825/25

YL, Skate Espoo 2023, Espoo 22.9.-24.9.2023

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
DebytantitSemeri Olivia-27.38.2727/35
SM-noviisitAlaranta Alisa13.20.72.3117/39

Utriainen Matilda31.34.63.5831/39

Rytkönen Aleksandra22.38.61.6336/39

Pyhäjärvi Ooda39.35.59.2438/39
SM-senioritTakki Henna3.7.103.567/7

YL, SM-sen, -jun, -nov aloituskilpailu 1, Tampere 8.9.-10.9.2023

Kilpailusivu



LOVOPisteetSijoitus
SM-noviisit R2Alaranta Alisa9.11.73.379/34

Pyhäjärvi Ooda26.-20.7426/34
SM-senioritTakki Henna7.13.93.5312/13