Lahden Taitoluistelijoiden 50-vuotisjuhlavuosi

19.1.2023

Lahden Taitoluistelijoille alkanut vuosi on juhlavuosi, seuran perustamisesta tulee kuluneeksi 50-vuotta. Juhlavuosi tulee näkymään seuran toiminnassa ja tiedottamisessa pitkin vuotta ja huhtikuun 16. päivä järjestämme juhlakevätnäytöksen.

Myös Lahden Jäähalli nykyinen Isku Areena täyttää 50-vuotta, näin ollen aloitamme syntymäpäivän juhlistamisen yhdessä perjantaina 20.1. Pelicans – KooKoo ottelun yhteydessä. Jääkiekko-ottelun lisäksi tapahtumassa nähdään jääurheiluseurojen yhteinen luisteluesitys sekä juhlapuheita.

Pelicans kunnioittaa jäähallin merkkivuotta pelaamalla ottelun avauserän juhlapaidoilla, jotka signeerataan ja huutokaupataan pelin jälkeen huuto.net alustalla https://www.huuto.net/outlet/pelicans. Ainutlaatuisten pelipaitojen tuotto lahjoitetaan kokonaisuudessaan Junior Pelicansin, Lahti Ringeten ja Lahden Taitoluistelijoiden juniorityöhön.