Tulokset 2010-2011

Kauden 2010-2011 kilpailut
  

 

Rooster Cup 2011
28.4.-1.5.2011
Pariisi, Ranska

Chicks
Sofia Sula (9./18)

Cubs
Tinka Saljanka (30./39)

Novice A
Rosa Tuominen (26./36)
Lumi Kiuru (17./36)

Advanced Novice

Elina Kuutti (22./26)
Essi Tötterström (14./26)

 

9th Silver Skate 2011
1.-3.4.2011
Kuopio

Juniorit B
Anni Lindqvist (8./16)
 

Noviisit A
Pinja Nieminen (20./22)
 

Debs A
Linda Tommola (17./18)
Sara Mäkinen (13./18)
Katariina Romppanen (11./18)
 

 

EVT Spring Carnival 2011
2.-3.4.2011
Pajulahti

Chicks B
Julia Elonen
Sani Elkala
Milania Väänänen (erikoismaininta: "Happy performance")
Venla Vilponen
Tilda Liukkonen
Iiris Paakki
Sara Kajava

Cubs B
Oona Heilala (5./16)
Emily Rautio (13./15)
Milla Karppinen (11./15)
Elina Lindroos (15./15)
Julia Jaakkola (16./16)

Cubs B 2003-syntyneet
Ada Hämäläinen (5./9)
Amanda Sydänlammi (4./9)
Henna Takki (7./9)

Cubs A
Saga Mäkinen (7./15)
Ella Sirmola (6./15)
Ella Sjögren (15./15)
Rosa Nikkilä (13./15)
Jenni Simpanen (8./15)
Ida Hämäläinen (10./15)

Springs B
Josefiina Lehtonen (5./16)
Jatta Tuominen (3./16)
Venla Kuoppala (4./16)
Ella Palkio (15./16)
Emma Veijalainen (9./16)

 

Timanttifinaali
27.3.2011
Mikkeli
TULOKSET

Silmut A
Sofia Sula (23./27)
Sara Tuominen (26./27)

 

Muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 3. kilpailu
26.-27.3.2011
Kouvola
TULOKSET

Minorit
Team El Mar (18./21)

Aikuiset
Team Sirius (10./12)
 

 

Skate Copenhagen
24.-27.3.2011
Kööpenhamina, Tanska
TULOKSET

Cubs
Sofia Sula (6./28)
Sara Tuominen (21./28)
 

Springs
Tinka Saljanka (23./27)
 

Debs
Lumi Kiuru (12./30)
 

Novice
Jasmin Sievälä (15./33)
Essi Tötterström (12./33)
 

Junior
Janita Lehtonen (13./18)
 

Senior
Mari Savolainen (7./8)
 

 

Kutsukilpailu
20.3.2011
Tampere

Taitajat
Noora Paakki (1./7)

 

Kansallisten noviisien kulta- ja hopeafinaali
20.3.2011
Espoo
TULOKSET

Kultafinaali
Rosa Tuominen (8./22)

Hopeafinaali
Hanna Jerkku (17./22)

 

Orava Cup
15.3.2011
Helsinki

Silmut
Josefiina Lehtonen (6./18)
Venla Kuoppala (5./18)
Saga Mäkinen (10./18)
Ella Sirmola (12./18)

 

SM-Noviisien Suomenmestaruus ja Hopeafinaali -kilpailu
12.-13.3.2011
Espoo

SM-Noviisit, SM-kilpailu
Elina Kuutti (16./21)

SM-Noviisit, Hopeafinaali
Essi Tötterström (14./22)

 

Junioreiden ja senioreiden loppukilpailu
5-6.3.2011
Tuusula

Juniorit
Anni Lindqvist (18./22)

Seniorit
Mari Savolainen (5./11)

 

Muodostelmaluistelun SM-kilpailut
4.-6.3.2011
Espoo

SM-Noviisit
Team Soleil (8./12)

SM-Juniorit
Team Estreija (9./12)

 

Stockholm Trophy 2011
2.-6.3.2011
Tukholma

Cubs B, group 1.
Venla Kuoppala (1./12)

Cubs B, group 2
Ella Palkio (9./14)
Jatta Tuominen (4./14)
Josefiina Lehtonen (5./14)
Emma Veijalainen (2./14)

Chicks 2001
Ella Sirmola (4./17)
Saga Mäkinen (1./17)
Ella Sjögren (8./17)
Ida Hämäläinen (6./17)
Ada Hämäläinen (16./17)
Rosa Nikkilä (11./17)
Milla Karppinen (17./17)
Oona Heilala (13./17)

 

Kutsukilpailu
26.2.2011
Tampere

TULOKSET

Debytantit
Katariina Romppanen (10./14)
Lumi Kiuru (12./14)
Linda Tommola (14./14)

SM-Noviisit
Essi Tötterström (7./11)
Pinja Nieminen (9./11)

SM-Juniorit
Michele Kaattari (4./5)

 

Silmujen alue- ja megafinaali
26.2.2011
Tampere
TULOKSET

ALUEFINAALI

B-Silmut -01 ja nuoremmat
Jatta Tuominen (9./11)
Josefiina Lehtonen (2./11)
Emma Veijalainen (5./11)

B-Silmut -99 ja -00
Venla Kuoppala (3./9)

MEGAFINAALI

A-Silmut
Sofia Sula (8./10)
Sara Tuominen (9./10)

 

Orava Cup
18.2.2011
Lahti

Tinka Saljanka (3./17)
Sara Tuominen (2./17)
Sofia Sula (4./17)
Emma Veijalainen (6./17)
Saga Mäkinen (8./17)
Ella Sirmola (13./17)

 

Hämeen alueen Aluecup
13.2.2011
Tampere
TULOKSET

Tintit -02
Oona Heilala
Emily Rautio
Milla Karppinen

Tintit -03
Amanda Sydänlammi (3.)

Tintit -04
Henna Takki (1.)

Minit -02
Rosa Nikkilä (17./20)
Ella Sjögren (16./20)
Ella Sirmola (7./20)
Saga Mäkinen (14./20, erikoismaininta: Hyvä musiikin tulkinta)
Ida Hämäläinen (12./20)
Ada Hämäläinen (18./20)
Jenni Simpanen (8./20, erikoismaininta: Upeat Liu'ut)
Elina Lindroos (20./20)

Taitajat 99-01
Mila Takki
Noora Paakki (1.)
Mona Pyykkönen (2.)

Taitajat 97-98
Anna Veijalainen (8./16)


 

Kansallisten noviisien III-lohkon 2. valintakilpailu
12.2.2011
Riihimäki
TULOKSET

Rosa Tuominen (11./30)
Hanna Jerkku (10./30)

 

Kutsukilpailu
6.2.2011
Kouvola

Taitajat 99-00
Mona Pyykkönen (10./13)
Noora Paakki (4./13)

Taitajat 2001
Mila Takki (3./3)

 

Hämeen alueen SilmuCup
5.2.2011
Heinola
TULOKSET

Silmut B
Jatta Tuominen (6./13)
Ella Palkio (13./13)
Venla Kuoppala (1./12)
Emma Veijalainen (7./13)

Silmut A
Tinka Saljanka (13./16)
Sofia Sula (11./16)
Sara Tuominen (10./16)

 

Debytanttien I-lohkon 2. valintakilpailu
5.2.2011
Heinola

Linda Tommola (23./24)
Lumi Kiuru (17./24)
Katariina Romppanen (22./24)
Sara Mäkinen (21./24)

 

Orava Cup
30.1.2011
Turku

Silmut
Jatta Tuominen (8./18)
Emma Veijalainen (4./18)
Venla Kuoppala (3./18)
Ella Palkio (13./18)

 

Volvo Open Cup
28.-30.1.2011
Riga, Latvia

Cubs A Girls 2001
Tinka Saljanka (13./20)

Cubs A Girls 2002
Sara Tuominen (5/16)
Sofia Sula ( 7/16)

Debs A
Lumi Kiuru (7./14)
Sara Mäkinen (6./14)

Novice A
Pinja Nieminen (21./26)
Rosa Tuominen (20./26)
Hanna Jerkku (13./26)

Junior A
Michele Kaattari (7./17)
Anni Lindqvist (11./17)

Senior A
Mari Savolainen (1./1)


 

Kutsukilpailu
23.1.2011
Kuopio

Tintit
Oona Heilala
Milla Karppinen
Emily Rautio (erityismaininta: Valloittava esitys)
Amanda Sydänlammi

Minit
Ida Hämäläinen (Erityismaininta: Hyvä tulkinta)
Ada Hämäläinen
Ella Sjögren

B-Silmut
Venla Kuoppala (20./22)
Josefiina Lehtonen (4./22)
Ella Palkio (10./22)
Jatta Tuominen (8./22)
Emma Veijalainen (13./22)

 

Junioreiden ja Senioreiden II lohkon 2. valintakilpailu
22.-23.1.2011
Lahti
TULOKSET

Juniorit
Veera Suutari (1./24)
Petra Lehtinen (10./24)
Anni Lindqvist (4./24)
Ella Tötterström (22./24)
Katrin Lehtinen (20./24)
 

Seniorit
Mari Savolainen (2./14)
 

 

SM-noviisien I-lohkon 2. valintakilpailu
14.-16.1.2011
Helsinki
TULOKSET

Elina Kuutti (8./38)
Essi Tötterström (17./38)
Jasmin Sievälä (37./38)
Pinja Nieminen (29./38)

 

Muodostelmaluistelun 2. SM-valintakilpailu
7.-9.1.2011
Tampere
TULOKSET

SM-noviisit
Team Soleil (5./9)

SM-juniorit
Team Estreija (9./15)
 


 

Crystal Cup 2011
7.-9.1.2011
Mikkeli
TULOKSET

Chicks 2000 ja nuoremmat
Jenni Simpanen
Ella Sjögren (2.)
Ida Hämäläinen
Rosa Nikkilä
Ada Hämäläinen
Henna Takki
Oona Heilala
Emily Rautio
Milla Karppinen
Amanda Sydänlammi
Elina Lindroos

Cubs 2001 ja nuoremmat
Saga Mäkinen
Josefiina Lehtonen (4./29)
Jatta Tuominen (14./29)
Ella Sirmola

Springs B 1999 ja nuoremmat
Ella Palkio (33./35)
Venla Kuoppala (30./35)

Novice B
Hanna Jerkku (9./27)

Junior B
Veera Suutari (1./25)
Janita Lehtonen (2./25)
Anni Lindqvist (8./25)
Ella Tötterström (14./25)
Katrin Lehtinen (18./25)

Springs A 1999 ja nuoremmat
Sofia Sula (5./24)
Sara Tuominen (17./24)
Tinka Saljanka (21./24)

Debs A
Sara Mäkinen (18./37)
Linda Tommola (37./37)
Lumi Kiuru (14./37)
Katariina Romppanen (16./37)

Novice A
Essi Tötterström (6./22)
Jasmin Sievälä (14./22)
Elina Kuutti (3./22)

 

Hämeen aluemestaruuskilpailut
6.1.2011
Heinola
TULOKSET

Debytantit
Sara Mäkinen (11./18)
Katariina Romppanen (13./18)
Lumi Kiuru (7./18)
Linda Tommola (18./18)

Noviisit
Hanna Jerkku (7./10)

SM-noviisit
Elina Kuutti (4./9)
Essi Tötterström (7./9)
Jasmin Sievälä (8./9)

Juniorit
Katrin Lehtinen (19./20)
Petra Lehtinen (5./20)
Anni Lindqvist (11./20)
Ella Tötterström (15./20)
Janita Lehtonen (8./20)
Veera Suutari (2./20)

SM-juniorit
Michele Kaattari (6./7)
Rosa-Maria Salonen (2./7)
Rosaliina Kuparinen (3./7)

Seniorit
Mari Savolainen (1./3)

SM-seniorit
Reetta Romppanen (1./1)


 

Yksinluistelun SM 2011
17.-19.12.2010
Turku
TULOKSET

Seniorit
Reetta Romppanen (6./10)

Juniorit
Rosa-Maria Salonen (12./19)
 

 

Santa Claus Cup
1.-5.12.2010
Budapest, Unkari
TULOKSET

Junior
Rosaliina Kuparinen (2./27)
Reetta Romppanen (3./27)
Rosa-Maria Salonen (8./27)

Novice
Elina Kuutti (18./36)
 

 

Kansallisten noviisien 3. lohkon 1. valintakilpailu
5.12.2010
Salo

Rosa Tuominen (2./32)
Hanna Jerkku (8./32)

 

Hämeen alueen syyskilpailu
28.11.2010
Hämeenlinna
TULOKSET

Silmut A
Sofia Sula (12./13)
Tinka Saljanka (10./13)
Sara Tuominen (9./13)

Silmut B
Josefiina Lehtonen (5./11)
Jatta Tuominen (4./11)
Venla Kuoppala (5./15)
Ella Palkio (11./11)
Emma Veijalainen (8./11)

 

Debytanttien I-lohkon 1.valintakilpailu
27.11.2010
Oulunkylä
TULOKSET

Debytantit
Linda Tommola (24./26)
Lumi Kiuru (12./26)
Katariina Romppanen (23./26)
Sara Mäkinen (26./26)

 

Orava Cup
26.11.2010
Tuusula
TULOKSET

Silmut A
Sofia Sula (1./18)
Tinka Saljanka (12./18)
Sara Tuominen (8./18)

Silmut B
Josefina Lehtonen (16./18)

 

2. SM-valintakilpailu
20.-21.11.2010
Joensuu
TULOKSET

SM-juniorit
Rosaliina Kuparinen (19./24)
Rosa-Maria Salonen
Michele Kaattari

SM-Seniorit
Reetta Romppanen (3./7)

 

Muodostelmaluistelun 1. valintakilpailu
13.-14.11.2010
Espoo
TULOKSET

SM-Juniorit
Team Estreija (8./15)

SM-Noviisit
Team Soleil (4./9)

 

Wasa Cup 2010 Figure Skating Competition
12.-14.11.2010
Vaasa
TULOKSET

Junior A
Michele Kaattari (9./12)
Elina Molkkari (12./12)

Junior B
Petra Lehtinen (1./15)

Novice A
Essi Töttestöm (12./24)
Pinja Nieminen (22./24)
Hanna Jerkku (19./24)

Debs A
Lumi Kiuru (5./28)
Katariina Romppanen (24./28)

Springs A
Sofia Sula (3./13)

Springs B
Venla Kuoppala (6./34)

Cubs
Ella Palkio (10./30)
Jatta Tuominen (5./30)
Josefiina Lehtonen (3./30)
Emma Veijalainen (6./30)
 

 

Hämeen alueen Aluecup
13.11.2010
Riihimäki

Tintit
Oona Heilala
Emily Rautio
Milla Korppinen
Amanda Sydänlammi
Henna Takki

Minit
Ada Hämäläinen (18./19)
Ada Nieminen (9./9)
Saga Mäkinen (2./19)
Elina Lindroos (19./19)
Ella Sirmola (11./19)
Ella Sjögren (15./19)
Ida Hämäläinen (10./19, erityismaininta: iloinen esitys ja hyvä ilmaisu)
Jenni Simpanen (8./19, erityismaininta: hyvä musiikin tulkinta)
Rosa Nikkilä (17./19)

Taitajat
Mila Takki
Noora Paakki (1.)
Mona Pyykkönen

 

SM-noviisien I-lohkon 1. valintakilpailu
6.-7.11.2010
Kuopio

Elina Kuutti (6./28)
Essi Tötterström (20./28)
 

 

Junioreiden ja Senioreiden II lohkon 1. valintakilpailu
30.-31.10.2010
Vierumäki

Juniorit
Veera Suutari (1./30)
Janita Lehtonen (16./30)
Katrin Lehtinen (26./30)
Anni Lindqvist (18./30)
Ella Tötterström (27./30)

Seniorit
Mari Savolainen (3./15)

 

Kutsukilpailu
24.10.2010
Hyvinkää

Taitajat, tytöt synt. 2000 tai myöhemmin
Mila Takki (10./22)
Noora Paakki (2./22)
 

Minit
Ida Hämäläinen (22./32)
Ada Hämäläinen (32./32)
Jenni Simpanen (6./32)
Rosa Nikkilä (30./32)
Saga Mäkinen (18./32)
Ella Sirmola (23./32)
Ella Sjögren (28./32)
 

 

Tirnavia Ice Cup
19.-24.10.2010
Slovakia
TULOKSET

Novice
Elina Kuutti (10./27)
Essi Tötterström (9./27)
Jasmin Sievälä (12./27)

 

SM-senioreiden ja SM-junioreiden,
sekä SM-jäätanssijoiden 1. valintakilpailu

16.-17.10.2010
Espoo
TULOKSET

SM-juniorit
Rosa-Maria Salonen (4./24)

SM-seniorit
Reetta Romppanen (3./7)

 

TARTU AUTUMN TOURNAMENT 2010
15.-17.10.2010
Tartu, Estonia
TULOKSET

KUVIA
 

Chicks A
Jenni Simpanen (5./6)
Ada Hämäläinen (6./6)
 

Cubs A
Sara Tuominen (11./16)
Jatta Tuominen (12./16)
 

Cubs B
Emma Veijalainen (3./16)
Ella Sjögren (14./16)
Ella Sirmola (13./16)
Ida Hämäläinen (12./16)
Josefiina Lehtonen (2./16)
Ella Palkio (4./16)
Rosa Nikkilä (11./16)
 

Springs B
Venla Kuoppala (12./14)
 

Debs A
Lumi Kiuru (14./15)
Linda Tommola (15./15)
 

Novice A
Rosa Tuominen (8./12)
Pinja Nieminen (9./12)
Hanna Jerkku (11./12)
 

Junior A
Michele Kaattari (3./9)
Veera Suutari (2./9)
Ella Tötterström (6./9)
Anni Lindqvist (7./9)
Katrin Lehtinen (8./9)
Janita Lehtonen (5./9)
 

 

15-vuotisjuhlakilpailut
2.10.2010
Kouvola
TULOKSET

SM-noviisit
Pinja Nieminen (19./22)
Hanna Jerkku (20./22)
Rosa Tuominen (22./22)

Juniorit
Katrin Lehtinen (9./12)
Janita Lehtonen (8./12)

SM-juniorit
Rosaliina Kuparinen (3./6)
Rosa-Maria Salonen (1./6)

Seniorit
Mari Savolainen (1./5)

 

Kutsukilpailut
2.-3.10.2010
Heinola
TULOKSET

Minit
Saga Mäkinen (13./27)
Ella Sirmola (19./27)
Ella Sjögren (22./27)
Ida Hämäläinen (17./27)
Jenni Simpanen (20./27)
Rosa Nikkilä (21./27)
Mila Takki (26./27)
Ada Hämäläinen (27./27)

Silmut A
Sara Tuominen (5./5)

Silmut B
Venla Kuoppala (8./21)
Jatta Tuominen (7./21)
Josefiina Lehtonen (4./21)
Ella Palkio (19./21)
Emma Veijalainen (13./21)

Debytantit
Sara Mäkinen (14./18)
Lumi Kiuru (16./18)

 

Itäisen alueen silmucupin ensimmäinen osakilpailu ja kutsukilpailut
3.10.2010
Lappeenranta
TULOKSET

Debytantit
Linda Tommola (9./12)
Katariina Romppanen (12./12)
 

SM-noviisit
Essi Tötterström (9./11)
Jasmin Sievälä (10./11)
 

Juniorit
Veera Suutari (1./7)
Anni Lindqvist (3./7)
 

ORTON TROPHY 2010

 10.-11.9.
 

Vantaa
TULOKSET

Springs A

Tinka Saljanka (9./19)
 

Debs

 Sara Mäkinen (14./16)
 

SPORTIA SKATING HÄMEENLINNA 2010

 

24.-26.9.

Hämeenlinna
TULOKSET
 

Cubs A

 Sara Tuominen (2./2)
 

Debs A

 Lumi Kiuru (14./24)
 

Novice A
 Rosa Tuominen (22./24)

Essi Tötterström (12./24)

 Junior B

 

Ella Tötterström (14./23)

 
Anni Lindqvist (12./23)

 

TIKKURILA TROPHY'10

 
24.-26.9.
Tikkurila
TULOKSET
 

Springs A

Katariina Romppanen (15./22)
 

Sofia Sula (21./22)
 

Novice A

Elina Kuutti (10./24)
 

Arina Klinovitskaya (17./24)

Junior A

 

Michele Kaattari (12./15)

 

Janita Lehtonen (10./12)

Senior A

 

Mari Savolainen (4./4)

 

Reetta Romppanen ( 2/4 )