Tulokset 2019-2020

ML Kansallisten sarjojen 3. kilpailu ja SM-noviisien HF 7-8.3.2020 Turku

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar26,32-15.15/18
      
SM-noviisitTeam Soleil51,62-4.4/6
      
SenioritLa Fiesta50,72-6.6/9
      
AikuisetTeam Sirius56,40-10.10/12

YL A-Silmujen kulta- ja hopeafinaali 8.3.2020 Ylöjärvi

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
A-silmut HFUtriainen Matilda27,52-23.23/27
 Kanervo Olivia26,85-24.24/27
      
A-silmut KFAlaranta Alisa27,78-25.25/27

 

YL Kutsukilpailu 7.-8.3.2020 Mäntsälä

Kilpailusi

  PisteetLOVOSijoitus
Tintit 2011Veikkanen Nelly *----/19
 * erityismaininta: upea flippi
 Mattila Hilla----/19
      
Tintit 2012Lindström Adele24,00-1.1/25
 Tanskanen Oona ---/25
 Hynninen Ella----/25
 Terviö Lumi----/25
 Solehmainen Mariel----/25
 de Araujo Senni----/25
 Mäkynen Lilian    
 Herranen Elsa    
      
MinitSarkola Vuokko *43,00-5.5/23
 *) erityismaininta: hienosti musiikkiin luisteltu ohjelma
 Semeri Olivia42,67-6.6/23
 Pakarinen Sofia34,00-12.12/23
 Hämäläinen Ilona26,00-20.20/23
 Vertanen Vilma20,00-23.23/23
      
B-silmutVartiainen Milda46,17-2.2/27
 Ruokostenpohja Mila45,67-3.3/27
 Rusila Enna42,33-6.6/27
 Taavila Katariina34,67-13.13/27
 Aaltonen Meri34,33-15.15/27
 Pilsikov Rianna32,33-20.20/27
 Kousa Emilia27,67-25.25/27
 Siira Julia26,33-26.26/27

YL Skate Malmö 6.-9.3.2020 Malmö

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Basic NoviceRuokostenpohja Krista32,77-2.2/22
 Romanoff Emma27,25-5.5/22
      
Advanced Novice YoungerRomanoff Alissa62,698.12.10/24
      
Advanced Novice OlderAlaranta Eveliina63.9714.21.18/34
 Ruoho Minttu55,6933.27.29/34
      
Junior Ladies OlderLehtonen Josefiina81,1316.9.13/18

 

ML SM2020 29.2.-1.3.2020 Helsinki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritTeam Estreija120,3412.11.11/12

YL Easter Skate 2020 21.-23.2.2020 Riihimäki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Cubs 2011-2012Hämäläinen Ilona32,00-32.32/43
      
Cubs 2010 ISarkola Vuokko39,83-9.9/28
      
Cubs 2010 IISemeri Olivia43,33-6.9/22
      
Springs B 2009Taavila Katariina21,54-17.17/24
      
Springs B 2010Ruokostenpohja Mila25,93-11.11/23
 Rusila Enna24,46-14.14/23
 Vartiainen Milda24,00-16.16/23
 Siira Julia16,55-23.23/23
      
Debs ARuokostenpohja Krista43,28-12.12/23
      
Novice 2006Utriainen Emilia37,57-7.7/20
      
Novice ARuoho Minttu72,4416.10.15/20
      
Junior ATakki Henna98,565.5.5/10
      
Senior BLehtonen Josefiina77,7710.10.10/10
      
Adults Silver IVuorinen Liisi21,88-1.1/2

 

ML Kutsukilpailu 23.2.2020 Kouvola 

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
AikuisetTeam Sirius56,25-4.4/7
      
SenioritTeam La Fiesta73,00-2.2/2

ML Tikis IceClub 2020 15.2.2020 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar25,37-7.7/8
      
SM-noviisitTeam Soleil50,75-9.9/10
      
SM-junioritTeam Estreija76,66-1.1/2

YL Aluemestaruuskilpailu ja Aluefinaalit 15.-16.2.2020 Tampere

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
B-silmutRusila Enna27,47-5.5/21
 Ruokostenpohja Mila22,45-15.15/21
 Vartiainen Milda20,66-20.20/21
 Taavila Katariina20,24-21.21/21
      
A-silmutAlaranta Alisa33,08-2.2/20
 Kanervo Olivia30,29-7.7/20
 Johansson Saga27,19-13.13/20
 Pyhäjärvi Ooda26,80-15.15/20
 Utriainen Matilda24,60-19.19/20
      
DebytantitRuokostenpohja Krista40,01-11.11/15
 Romanoff Emma39,45-13.13/15
      
NoviisitUtriainen Emilia36,20-7.7/21
 Riabinina Anna35,36-8.8/21
 Venäläinen Sara33,57-11.11/21
      
SM-noviisitAlaranta Eveliina47,69-12.12/19
 Romanoff Alissa45,44-14.14/19
 Ruoho Minttu14,97-17.17/19
      
SenioritLehtonen Josefiina57,28-1.1/1

 

YL Kutsukilpailu 8.2.2020 Hämeenlinna

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
A-silmutAlaranta Alisa31,80-2.2/21
 Kanervo Olivia27,17-8.8/21
 Johansson Saga25,97-12.12/21
 Utriainen Matilda24,99-14.14/21
      
DebytantitRomanoff Emma40,78-7.7/13
 Ruokostenpohja Krista39,53-9.9/13
      
NoviisitUtriainen Emilia34,90-9.9/18
 Venäläinen Sara33,12-11.11/18
      
SM-noviisitAlaranta Eveliina32,641.-1/11
 Romanoff Alissa24,658.-8/11
 Ruoho Minttu22,3911.-11/11

 

YL Hämeen alueen kevätkilpailu Tintit, Minit, Taitajat 9.2.2020 Hämeenlinna

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Taitajat 08-10Zhuravleva Eva29,67-12.12/14
      
Tintit 2011Hämäläinen Ilona23,33-1.1/16
 Veikkanen Nelly----/16
 Mattila Hilla----/16
      
Tintit 2012Lindström Adele23,33-3.3/25
 Herranen Elsa ---/25
 Tanskanen Oona----/25
 Hynninen Ella----/25
 Solehmainen Mariel----/25
 Terviö Lumi----/25
      
Tintit 2013 ja nuor.de Araujo Senni----/8
 Mäkynen Lilian----/8
      
MinitSemeri Olivia45,00-2.2/24
 Sarkola Vuokko41,00-5.5/24
 Siira Julia36,00-13.13/24
 Pakarinen Sofia31,00-17.17/24
 Vertanen Vilma19,67-24.24/24
      
B-silmutVartiainen Milda39,33-5.5/21
 Rusila Enna38,33-7.7/21
 Ruokostenpohja Mila35,33-11.11/21
 Aaltonen Meri34,67-12.12/21
 Taavila Katariina33,67-13.13/21
 Pilsikov Rianna30,33-17.17/21
 Kousa Emilia23,55-21.21/21

ML Kansallisten sarjojen 2. valintakilpailu 8.-9.2.2020 Helsinki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
TulokkaatTeam el Rio47,80-10.10/18
      
MinoritTeam el Mar25,73-7.7/9
      
SenioritTeam la Fiesta50,00-7.7/9
      
AikuisetTeam Sirius66,60-4.4/12

YL Tähtisarjojen kutsukilapailu 2.2.2020 Lappeenranta

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Taitajat 08-10Zhuravleva Eva20,33-6.6/7
      
Tintit 2011Hämäläinen Ilona----/16
 * Erikoismaininta Etenevä perusluistelu
 Veikkanen Nely----/16
 Mattila Hilla----/16
      
Tintit 2012 ja myöh.Lindström Adele17,67-2.2/20
 Hynninen Ella----/20
 Herranen Elsa----/20
 Tanskanen Oona----/20
 Solehmainen Mariel----/20
 Terviö Lumi----/20
      
Minit 2010Semeri Olivia36,67-4.4/23
 Sarkola Vuokko36,67-5.5/23
 Pakarinen Sofia32,00-10.10/23
 Siira Julia31,33-12.12/23
 Vertanen Vilma16,67-23.23/23
      
B-silmutVartiainen Milda39,33-5.5/21
 Rusila Enna38,33-7.7/21
 Ruokostenpohja Mila35,33-11.11/21
 Aaltonen Meri34,67-12.12/21
 Taavila Katariina33,67-13.13/21
 Pilsikov Rianna30,33-17.17/21
 Kousa Emilia23,55-21.21/21

ML Kutsukilpailu 2.2.2020 Tampere

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
TulokkaatTeam el Rio47,75-9.9/11
      
MinoritTeam el Mar27,41-6.6/8
      
SM-noviisitTeam Soleil42,02-6.6/6
      
SM-junioritTeam Estreija114,244.5.5/5

YL Hämeen Alueen Kevätkilpailu silmuille 25.1.2019 Riihimäki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
A-silmutAlaranta Alisa34,45-1.1/18
 Pyhäjärvi Ooda32,62-5.5/18
 Utriainen Matilda30,13-9.9/18
 Kanervo Olivia28,49-12.12/18
 Johansson Saga26,88-16.16/18
      
B-silmutVartiainen Milda45,00-4.4/33
 Ruokostenpohja Mila44,00-5.5/33
 Taavila Katariina37,00-17.17/33
 Aaltonen Meri33,33-27.27/33
 Pilsikov Rianna32,67-28.28/33
 Kousa Emilia31,33-30.30/33

YL SM-noviisit R1 24.-26.1.2020 Tampere

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-NoviisitAlaranta Eveliina87,619.9.8/26

ML The Britannia Cup, Nottingham 11.-12.01.2020

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
JuniorTeam Estreija128.695.5.5/9

ML Muodostelmaluistelun itäisen alueen Aluemestaruuskilpailut Jyväskylä 11.1.2020

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar58,00-4.4/5
      
SM-noviisitTeam Soleil64,00-3.3/5
      
SenioritTeam la Fiesta76,33-1.1/3
      
AikuisetTeam Sirius54,33-4.4/7

 

YL Crystal Cup 4.-6.1.2020 Mikkeli

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Cubs 2010Semer Olivia33,33-17.17/31
 *) erityismaininta lennokas Axel
 Sarkola Vuokko33,00-18.18/31
 Siira Julia33,00-19.19/31
 Pakarinen Sofia30,00-26.26/31
      
Springs B 2010 laterRusila Enna43,00-5.5/19
 Vartiainen Milda40,67-9.9/19
 *) erityismaininta laadukas yhdistelmäpiruetti
 Ruokostenpohja Mila38,67-13.13/19
      
Springs B 2009Pilsikov Rianna34,67-13.13/26
 Aaltonen Meri32,00-18.18/26
 Taavila Katariina30,67-21.21/26
 Kousa Emilia28,33-24.24/26
      
Springs A 2009-2011Alaranta Alisa27,38-10.10/26
      
Springs A 2008Pyhäjärvi Ooda27,60-10.10/20
 Johansson Saga27,54-12.12/20
 Utriainen Matilda26,40-14.14/20
      
Debs A 2008-2010Ruokostenpohja Krista40,85-13.13/23
 Romanoff Emma38,30-20.20/23
      
Novice A 2005 beforeAlaranta Eveliina83,964.6.5/18
      
Novice A 2006-2008Romanoff Alissa75,5615.19.18/24
      
Novice B 2007Utriainen Emilia34,40-14.14/30
      
Novice B 2007Venäläinen Sara33,82-5.5/17
 Riabinina Anna31,06-7.7/17
 Salo Sofia30,60-9.9/17
      
Junior ATakki Henna86,678.6.7/9
      
Senior BLehtonen Josefiina74,117.8.8/8
      
Adults SilverVuorinen Liisi30,00-2.2/2

YL SM2020 Junioreiden ja senioreiden SM-kilpailut 14.-15.12.2019 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritTakki Henna94,2820.16.18/22

 

ML SM-sarjojen 2.vk 7-8.12.2019 Lahti

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil50,65-7.7/9
      
SM-junioritTeam Estreija109,6110.10.10/12

 

YL SM-noviisien ja Debytanttien L2 2.vk 30.11.-1.12.2019 Kuopio

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitAlaranta Eveliina85,545.8.7/20
 Romanoff Alissa72,6311.14.12/20
 Ruoho Minttu57,0220.17.19/20
      
DebytantitRomanoff Emma38,79-10.10/24
 Ruokostenpohja Krista38,76-11.11/24

ML Pikkujoulukilpailu 30.11.2019 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar45,50-10.10/10

 

ML Kansallisten sarjojen 1. valintakilpailu L2 24.11.2019 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar63,40-5.5/9
      
SenioritTeam la Fiesta37,44-9.9/9
      
AikuisetTeam Sirius67,60-4.4/11

 

YL Santa Claus 2019 23.-24.11.2019 Tampere

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Springs A 2009 or laterKanervo Olivia31,20-6.6/23
      
Springs A 2008Pyhäjärvi Ooda28,38-8.8/19
 Johansson Saga26,70-11.1/19
      
Debutant ARuokostenpohja Krista46,07-7.7/16
      
Junior ATakki Henna91,079.9.9/12
      
Novice AAlaranta Eveliina89,077.5.6/23
 Romanoff Alissa74,0519.19.21/23
      
Novice BVenäläinen Sara32,74-10.10/18
      
Cubs 2010Semeri Olivia34,33-14.14/24
 Sarkola Vuokko30,33-18.18/24
 Pakarinen Sofia27,33-20.20/24

YL Juniorien ja senioreiden L2 1. valintakilpailu sekä Noviisien kutsukilpailu 16-17.11.2019

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Noviisit 2007 ja nuor.Riabinina Anna35,74-9.9/19
 Venäläinen Sara34,14-11.11/19
 Salo Sofia29,98-17.17/19
      
Noviisit 2004-2006Utriainen Emilia29,34-17.17/24
      
SenioritLehtonen Josefiina90,705.5.5/8

YL Hämeen Alueen Syyskilpailu A-silmut 16.11.2019 Heinola

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
A-silmutKanervo Olivia31,26-3.3/18
 Alaranta Alisa30,89-4.4/18
 Pyhäjärvi Ooda29,84-6.6/18
 Utriainen Matilda28,78-9.9/18
 Johansson Saga25,17-16.16/18

ML Kutsukilpailu 16.11.2019 Riihimäki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
TulokkaatTeam el Rio77,00-4.4/6
      
AikuisetTeam Sirius62,33-3.3/4

 

YL SM-seniorit ja -juniorit 2.vk 9.-10.11. Joensuu

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritHenna Takki96,1033,0063,1017/27

YL Volvo Cup 8.-10.11. Riika, Latvia

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Advanced NoviceEveliina Alaranta65,2224,8740,3517/24
      

ML SM-sarjojen 1.vk 2.-3.11.2019 Espoo

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-Noviisit L2Team Soleil49,43-6.6/9
      
SM-junioritTeam Estreija107,1111.10.11/13

YL Hämeen alueen syyskilpailu Tintit, Minit ja Taitajat 3.11.2019 Ylöjärvi

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Tintit 2012 ja nuor.Herranen Elsa----/28
 Hynninen Ella----/28
 Lindström Adele----/28
 Solehmainen Mariel----/28
 Tanskanen Oona----/28
 Terviö Lumi----/28
Tintit 2011Hämäläinen Ilona24,33-2.2/19
 Mattila Hilla----/19
 Veikkanen Nelly----/19
MinitSiira Julia38,33-6.6/17
 Semeri Olivia37,33-8.8/17
 Sarkola Vuokko35,33-11.11/17
 Pakarinen Sofia33,33-13.13/17
 Vertanen Vilma18,00-17.17/17
Taitajat, ei AxelZhuravleva Eva19,67-19.19/20

YL Hämeen Alueen Syyskilpailu B-silmut 2.11.2019 Heinola

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
B-silmutRusila Enna40,00-7.7/32
 Ruokostenpohja Mila39,00-10.10/32
 *erityismaininta: kauniin liu'ut
 Vartiainen Milda38,00-15.15/32
 Pilsikov Rianna33,33-22.22/32
 Kousa Emilia29,33-29.29/32
 Aaltonen Meri27,67-30.30/32
 Taavila Katariina27,33-32.32/32

YL ISU-sarjojen kutsukilpailu 26.-27.10.2019 Tuusula

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
NoviisitUtriainen Emilia36,50-6.6/31
 Riabinina Anna29,58-20.27/31
      
SM-junioritTakki Henna91,605.8.8/9

YL Halloween Skate 26.10.2019 Riihimäki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Minit 2010Siira Julia34,50-15.15/31
 Pakarinen Sofia33,33-20.20/31
 Sarkola Vuokko33,33-20.20/31
      
B-silmut 2009Taavila Katariina34,00-14.14/27
 Aaltonen Meri33,67-15.15/27
 Pilsikov Rianna33,37-16.16/27
      
B-silmut 2010 ja nuor.Rusila Enna41,67-4.4/12
 *erityismaininta: monipuoliset siirtymät
 Ruokostenpohja Mila40,33-6.6/12

YL SM-noviisien ja Debytanttien L2 1.vk 19.-20.10.2019 Savonlinna

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitAlaranta Eveliina81,687.8.8/21
 Leinonen Iida72,4416.10.14/21
 Romanoff Alissa64,8717.19.19/21
      
DebytantitRomanoff Emma37,07-12.12/25
 Ruokostenpohja Krista33,36-20.20/25

YL SM-Senioreiden ja Junioreiden 1. vk 28.-29.9.2019 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritTakki Henna97,1611.11.10/26

YL HTL CUP 2019 27.-29.9.2019 Hämeenlinna

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
MinitSemeri Olivia28,67-19.19/19
      
B-silmut 2009 ja nuor.Vartiainen Milda45,00-1.1/17
      
A-silmut 2009 ja nuorAlaranta Alisa32,61-3.3/10
 Kanervo Olivia28,63-5.5/10
      
A-silmut 2008Utriainen Matilda26,31-4.4/10
 Johansson Saga21,63-10.10/10
      
NoviisitRuoho Minttu44,39-1.1/26
 Venäläinen Sara38,04-7.7/26
 Utriainen Emilia34,47-12.12/26
 Salo Sofia34,23-13.13/26
 Riabinina Anna33,36-16.16/26
      
SM-noviisitLeinonen Iida26,9217.-17/20

YL Aktia Trophy 2019 20.-22.9.2019 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SenioritLehtonen Josefiina82,836.4.6/7
      
SM-noviisitRomanoff Alissa73,5610.16.13/19
      
DebytantitRuokostenpohja Krista41,21-10.10/22
 Romanoff Emma40,36-11.11/22

YL Helsinki Trophy 2019 6.-8.9.2019 Helsinki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Junior ATakki Henna93,2218.9.13/23
      
Novice AAlaranta Eveliina71,467.6.6/24
 Leinonen Iida69,3111.7.9/24
      
Novice B olderRuoho Minttu35,27-11.11/25
 Utriainen Emilia27,94-23.23/25
      
Novice B youngerRiabinina Anna30,55-14.14/24
      
Debs youngerRuokostenpohja Krista39,96-13.13/30
 Romanoff Emma39,03-15.15/30
 Salo Sofia29,99-29.29/30
      
Springs A olderUtriainen Matilda25,09-13.13/20
 Pyhäjärvi Ooda24,54-14.14/20
 Johansson Saga21,59-17.17/20
      
Springs A youngerAlaranta Alisa28,28-10.10/19
 Kanervo Olivia24,71-14.14/19