Tulokset 2019-2020

ML SM-sarjojen 2.vk 7-8.12.2019 Lahti

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitTeam Soleil50,65-7.7/9
      
SM-junioritTeam Estreija109,6110.10.10/12

 

YL SM-noviisien ja Debytanttien L2 2.vk 30.11.-1.12.2019 Kuopio

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitAlaranta Eveliina85,545.8.7/20
 Romanoff Alissa72,6311.14.12/20
 Ruoho Minttu57,0220.17.19/20
      
DebytantitRomanoff Emma38,79-10.10/24
 Ruokostenpohja Krista38,76-11.11/24

ML Pikkujoulukilpailu 30.11.2019 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar45,50-10.10/10

 

ML Kansallisten sarjojen 1. valintakilpailu L2 24.11.2019 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
MinoritTeam el Mar63,40-5.5/9
      
SenioritTeam la Fiesta37,44-9.9/9
      
AikuisetTeam Sirius67,60-4.4/11

 

YL Santa Claus 2019 23.-24.11.2019 Tampere

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Springs A 2009 or laterKanervo Olivia31,20-6.6/23
      
Springs A 2008Pyhäjärvi Ooda28,38-8.8/19
 Johansson Saga26,70-11.1/19
      
Debutant ARuokostenpohja Krista46,07-7.7/16
      
Junior ATakki Henna91,079.9.9/12
      
Novice AAlaranta Eveliina89,077.5.6/23
 Romanoff Alissa74,0519.19.21/23
      
Novice BVenäläinen Sara32,74-10.10/18
      
Cubs 2010Semeri Olivia34,33-14.14/24
 Sarkola Vuokko30,33-18.18/24
 Pakarinen Sofia27,33-20.20/24

YL Juniorien ja senioreiden L2 1. valintakilpailu sekä Noviisien kutsukilpailu 16-17.11.2019

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Noviisit 2007 ja nuor.Riabinina Anna35,74-9.9/19
 Venäläinen Sara34,14-11.11/19
 Salo Sofia29,98-17.17/19
      
Noviisit 2004-2006Utriainen Emilia29,34-17.17/24
      
SenioritLehtonen Josefiina90,705.5.5/8

YL Hämeen Alueen Syyskilpailu A-silmut 16.11.2019 Heinola

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
A-silmutKanervo Olivia31,26-3.3/18
 Alaranta Alisa30,89-4.4/18
 Pyhäjärvi Ooda29,84-6.6/18
 Utriainen Matilda28,78-9.9/18
 Johansson Saga25,17-16.16/18

ML Kutsukilpailu 16.11.2019 Riihimäki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
TulokkaatTeam el Rio77,00-4.4/6
      
AikuisetTeam Sirius62,33-3.3/4

 

YL SM-seniorit ja -juniorit 2.vk 9.-10.11. Joensuu

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritHenna Takki96,1033,0063,1017/27

YL Volvo Cup 8.-10.11. Riika, Latvia

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Advanced NoviceEveliina Alaranta65,2224,8740,3517/24
      

ML SM-sarjojen 1.vk 2.-3.11.2019 Espoo

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-Noviisit L2Team Soleil49,43-6.6/9
      
SM-junioritTeam Estreija107,1111.10.11/13

YL Hämeen alueen syyskilpailu Tintit, Minit ja Taitajat 3.11.2019 Ylöjärvi

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Tintit 2012 ja nuor.Herranen Elsa----/28
 Hynninen Ella----/28
 Lindström Adele----/28
 Solehmainen Mariel----/28
 Tanskanen Oona----/28
 Terviö Lumi----/28
Tintit 2011Hämäläinen Ilona24,33-2.2/19
 Mattila Hilla----/19
 Veikkanen Nelly----/19
MinitSiira Julia38,33-6.6/17
 Semeri Olivia37,33-8.8/17
 Sarkola Vuokko35,33-11.11/17
 Pakarinen Sofia33,33-13.13/17
 Vertanen Vilma18,00-17.17/17
Taitajat, ei AxelZhuravleva Eva19,67-19.19/20

YL Hämeen Alueen Syyskilpailu B-silmut 2.11.2019 Heinola

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
B-silmutRusila Enna40,00-7.7/32
 Ruokostenpohja Mila39,00-10.10/32
 *erityismaininta: kauniin liu'ut
 Vartiainen Milda38,00-15.15/32
 Pilsikov Rianna33,33-22.22/32
 Kousa Emilia29,33-29.29/32
 Aaltonen Meri27,67-30.30/32
 Taavila Katariina27,33-32.32/32

YL ISU-sarjojen kutsukilpailu 26.-27.10.2019 Tuusula

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
NoviisitUtriainen Emilia36,50-6.6/31
 Riabinina Anna29,58-20.27/31
      
SM-junioritTakki Henna91,605.8.8/9

YL Halloween Skate 26.10.2019 Riihimäki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Minit 2010Siira Julia34,50-15.15/31
 Pakarinen Sofia33,33-20.20/31
 Sarkola Vuokko33,33-20.20/31
      
B-silmut 2009Taavila Katariina34,00-14.14/27
 Aaltonen Meri33,67-15.15/27
 Pilsikov Rianna33,37-16.16/27
      
B-silmut 2010 ja nuor.Rusila Enna41,67-4.4/12
 *erityismaininta: monipuoliset siirtymät
 Ruokostenpohja Mila40,33-6.6/12

YL SM-noviisien ja Debytanttien L2 1.vk 19.-20.10.2019 Savonlinna

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitAlaranta Eveliina81,687.8.8/21
 Leinonen Iida72,4416.10.14/21
 Romanoff Alissa64,8717.19.19/21
      
DebytantitRomanoff Emma37,07-12.12/25
 Ruokostenpohja Krista33,36-20.20/25

YL SM-Senioreiden ja Junioreiden 1. vk 28.-29.9.2019 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritTakki Henna97,1611.11.10/26

YL HTL CUP 2019 27.-29.9.2019 Hämeenlinna

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
MinitSemeri Olivia28,67-19.19/19
      
B-silmut 2009 ja nuor.Vartiainen Milda45,00-1.1/17
      
A-silmut 2009 ja nuorAlaranta Alisa32,61-3.3/10
 Kanervo Olivia28,63-5.5/10
      
A-silmut 2008Utriainen Matilda26,31-4.4/10
 Johansson Saga21,63-10.10/10
      
NoviisitRuoho Minttu44,39-1.1/26
 Venäläinen Sara38,04-7.7/26
 Utriainen Emilia34,47-12.12/26
 Salo Sofia34,23-13.13/26
 Riabinina Anna33,36-16.16/26
      
SM-noviisitLeinonen Iida26,9217.-17/20

YL Aktia Trophy 2019 20.-22.9.2019 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SenioritLehtonen Josefiina82,836.4.6/7
      
SM-noviisitRomanoff Alissa73,5610.16.13/19
      
DebytantitRuokostenpohja Krista41,21-10.10/22
 Romanoff Emma40,36-11.11/22

YL Helsinki Trophy 2019 6.-8.9.2019 Helsinki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Junior ATakki Henna93,2218.9.13/23
      
Novice AAlaranta Eveliina71,467.6.6/24
 Leinonen Iida69,3111.7.9/24
      
Novice B olderRuoho Minttu35,27-11.11/25
 Utriainen Emilia27,94-23.23/25
      
Novice B youngerRiabinina Anna30,55-14.14/24
      
Debs youngerRuokostenpohja Krista39,96-13.13/30
 Romanoff Emma39,03-15.15/30
 Salo Sofia29,99-29.29/30
      
Springs A olderUtriainen Matilda25,09-13.13/20
 Pyhäjärvi Ooda24,54-14.14/20
 Johansson Saga21,59-17.17/20
      
Springs A youngerAlaranta Alisa28,28-10.10/19
 Kanervo Olivia24,71-14.14/19