Tulokset 2014-2015

Silver Skate 2015, Kuopio  (3.-5.4.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior ARomppanen Katariina 84,31 4. 3.3/4
           
Junior BKuoppala Venla 66,47 12. 9.11/13
           
Novice ALehtonen Josefiina 70,84 7. 7.7/7
           
DebsLiukkonen Tilda 46,35 - 15.15/26
 Sydänlammi Amanda 42,31 - 21.21/26
 Sirmola Ella 35,61 - 25.25/26
 Nikkilä Rosa 35,36 - 26.26/26
           
Springs ATakki Henna 30,88 - 9.9/17
           

 

 


 

EVT Spring Carnival 2015, Vantaa  (27.-29.3.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
DebsSirmola Ella 35,76 - 14.14/15
           
Springs ATakki Henna 26,12 - 15.15/22
           
Cubs 05Uusipaikka Vilma 46,00 - 2.2/33
 Korkala Rosalia 43,67 - 5.5/33
 Niskala Fanni 33,67 - 21.21/33
 Keivaara Sofia 22,67 - 33.33/33
           
Cubs 06Saarikunnas Helmiina 41,00 - 11.11/30
 Ruoho Minttu 34,67 - 21.21/30
 Utriainen Emilia 31,33 - 27.27/30
           
Chicks 07Parviainen Isa 18,33 - 5.5/27
 *) Sivén Matleena 17,33 - 9.9/27
           
Chicks 08Lahti Petra 19,00 - 3.3/22
 Ruokostenpohja Krista 14,00 - 10.10/22
 Utriainen Matilda - - --/22
           
Pre-Young GirlsLehikoinen Ella 19,33 - 19.19/21
(no axel)          

 

*) Erityismaininnat:

  • Sivén Matleena: High loop jumps

 


 

Cubs 05: Vilma Uusipaikka 2. sija
Chicks 08: Petra Lahti 3. sija

Skate Copenhagen 2015, Copenhagen Denmark  (27.-29.3.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
NovicesTuominen Sara 72,50 2. 4.3/24
 Veijalainen Emma 62,23 12. 11.12/24
           
DebsElkala Sani 56,83 5. 5.4/19
           
CubsAlaranta Eveliina 17,56 - 6.6/11
           

 

 


 

Novices: Sara Tuominen 3. sija

Muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 3. kilpailu ja SM-hopeafinaali, Vantaa  (28.-29.3.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
AikuisetTeam Sirius 70,00 - 7.7/11
           
SenioritTeam la Fiesta 38,67 - 7.7/9
           
NoviisitTeam Soleil 68,00 - 4.4/12
           
MinoritTeam el Mar 18,21 - 21.21/22
           

 

 


 

Noviisit: Team Soleil
Seniorit: Team la Fiesta

Debytanttien ja Noviisien Kulta- ja Hopeafinaali, Kotka  (21.-22.3.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Debytantit KFVäänänen Milania 57,79 - 2.2/23
 Heilala Oona 56,90 - 6.6/23
 Simpanen Jenni 42,64 - 23.23/23
           
Debytantit HFLiukkonen Tilda 46,19 - 17.17/21
 Elkala Sani 44,70 - 21.21/21
           

 

 


 

Debytantit KF: Milania Väänänen (vasemmalla) 2. sija ja Oona Heilala 6. sija sekä valmentaja Nuriya Pirogova

SM-Noviisien SM-kilpailu ja Hopeafinaali, Vantaa  (14.-15.3.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SMTuominen Sara 80,59 22. 20.22/22
           
HFVeijalainen Emma 44,20 - 21.21/22
           

 

 


 

Junioreiden Hopeafinaali, Turku  (7.3.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
JunioritKiuru Lumi 52,80 - 8.8/16
           

 

 


 

ISU World Junior Championships 2015, Tallinn Estonia  (2.-8.3.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior MenGalay Roman 45,06 36. --/-
           

 

 


 

Muodostelmaluistelun SM2015, Tampere  (28.-1.3.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-JunioritTeam Estreija 122,02 8. 7.8/12
           

 

 


 

ISU Aluemestaruus, A-Silmujen Timanttifinaali ja Aluesarjojen Aluefinaali, Heinola  (21.-22.2.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-Juniorit, pojatGalay Roman 94,32 - 1.1/1
           
SM-Juniorit, tytötRomppanen Katariina 59,61 - 3.3/3
           
JunioritKiuru Lumi 52,12 - 7.7/12
 Kuoppala Venla 48,54 - 11.11/12
           
SM-NoviisitTuominen Sara 52,74 - 6.6/10
 Veijalainen Emma 49,21 - 7.7/10
           
NoviisitJaakkola Julia 35,30 - 8.8/9
           
DebytantitVäänänen Milania 56,25 - 1.1/20
 Heilala Oona 52,56 - 4.4/20
 Simpanen Jenni 50,32 - 6.6/20
 Elkala Sani 50,10 - 8.8/20
 Liukkonen Tilda 49,12 - 9.9/20
 Mäkinen Saga 46,77 - 11.11/20
 Nikkilä Rosa 44,91 - 13.13/20
 Hämäläinen Ida 42,28 - 17.17/20
 Sirmola Ella 35,55 - 19.19/20
           
Silmut AHämäläinen Ada 38,67 - 10.10/26
 Alaranta Eveliina 37,81 - 13.13/26
           
AluenoviisitLindroos Elina 42,67 - 2.2/7
           
AluedebytantitLemminki Charlotta 34,00 - 9.9/13
           

 

 


 

The Nordics 2015 (PM-kilpailut), Stavanger Norway  (11.-15.2.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior MenGalay Roman 156,96 1. 1.1/5
           

 

 


 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailut, Lahti  (14.2.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
AikuisetTeam Sirius 61,33 - 3.3/6
           
SM-JunioritTeam Estreija 82,50 - 3.3/3
           
NoviisitTeam Soleil 75,25 - 1.1/3
           
MinoritTeam el Mar 54,00 - 6.6/6
           

 

 


 

Aiḱuiset: Team Sirius 3. sija

A-Silmujen Megafinaali, B-Silmujen finaali ja Aluesarjojen aluemestaruuskilpailut, Tampere  (9.2.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Silmut AHämäläinen Ada 36,65 - 2.2/12
 Alaranta Eveliina 36,21 - 3.3/12
 Koskela Jane 27,19 - 12.12/12
           
Silmut BUusipaikka Vilma 42,67 - 7.7/15
           
AluenoviisitLindroos Elina 41,33 - 2.2/11
           

 

 


 

Silmut A: Ada Hämäläinen (oikealla) 2. sija ja Eveliina Alaranta 3. sija

Kutsukilpailu, Kerava  (7.-8.2.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-JunioritRomppanen Katariina 77,57 7. 8.8/8
           
JunioritKuoppala Venla 58,28 17. 16.17/17
           
SM-NoviisitLehtonen Josefiina 63,58 15. 16.16/17
           
DebytantitSimpanen Jenni 54,59 - 3.3/21
 Väänänen Milania 52,39 - 4.4/21
 Heilala Oona 50,63 - 7.7/21
 Hämäläinen Ida 47,76 - 11.11/21
 Liukkonen Tilda 42,62 - 16.16/21
           
Silmut AAlaranta Eveliina 36,03 - 6.6/19
 Hämäläinen Ada 34,95 - 8.8/19
 Takki Henna 24,85 - 15.15/19
 Koskela Jane 23,49 - 17.17/19
           
Silmut B 05Uusipaikka Vilma 40,00 - 6.6/9
 Korkala Rosalia 37,00 - 8.8/9
           
Minit 05Niskala Fanni 34,33 - 14.14/22
 Keivaara Sofia 26,33 - 21.21/22
           
Minit 06>Utriainen Emilia 33,33 - 10.10/26
 *) Ruoho Minttu 33,00 - 11.11/26
 Sivén Matleena 22,33 - 25.25/26
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Ruoho Minttu: Upeat liu'ut

 


 

Muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 2. valintakilpailu, Espoo  (7.-8.2.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
AikuisetTeam Sirius 62,80 - 5.5/11
           
SenioritTeam la Fiesta 43,58 - 3.3/4
           
NoviisitTeam Soleil 66,40 - 1.1/6
           
MinoritTeam el Mar 18,37 - 11.11/11
           

 

 


 

Noviisit: Team Soleil 1. sija
Seniorit: Team la FIesta 3. sija

Hämeen alueen Tinttien, Minien ja Taitajien kevätkilpailu , Hämeenlinna  (7.2.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Tintit 07Parviainen Isa 23,00 - 2.2/22
 Honkanen Martta - - --/22
 Vavuli Veea - - --/22
 Venäläinen Sara - - --/22
 Issajev Milene - - --/22
 Hämäläinen Saga - - --/22
 Riabinina Anna - - --/22
 Mäntynen Odessa - - --/22
 Kaaria Karla - - --/22
 Kumpulainen Jenni - - --/22
           
Tintit 08*) Ruokostenpohja Krista - - --/15
 Lahti Petra - - --/15
 *) Utriainen Matilda - - --/15
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Ruokostenpohja Krista: Siisti ja huolellinen kokonaisuus
  • Utriainen Matilda: Upea vaakaliuku

 


 

Muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut, Tampere  (1.2.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Kans. SenioritTeam la Fiesta 70,67 - 2.2/2
           

 

 


 

Willa Trophy, Hyvinkää  (31.1.-1.2.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Novice BJaakkola Julia 27,78 - 13.13/13
           
Novice CLindroos Elina 21,59 - 6.6/7
           
Pre-Chicks*) Lahti Petra 23,67 - 4.4/33
 *) Parviainen Isa 22,67 - 8.8/33
 Ruokostenpohja Krista 21,00 - 10.10/33
 Issajev Milene 20,33 - 11.11/33
 Kumpulainen Jenni 15,67 - 17.17/33
 Riabinina Anna 15,33 - 18.18/33
 Kaaria Karla 13,00 - 20.20/33
 Mäntynen Odessa 13,00 - 21.21/33
 Honkanen Martta 12,33 - 24.24/33
 Utriainen Matilda 12,00 - 26.26/33
 Hämäläinen Saga 11,33 - 28.28/33
 Vavuli Veea 10,00 - 30.30/33
 Venäläinen Sara 9,67 - 32.32/33
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Lahti Petra: Good quality
  • Parviainen Isa: Good horizontal position

 

 


 

European Youth Olympic Festival, Dornbirn Austria  (25.-30.1.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
BoysGalay Roman 143,51 8. 9.9/18
           

 

 


 

Noviisien ja Debytanttien 2. valintakilpailu, Lahti  (24.-25.1.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
NoviisitJaakkola Julia 25,76 - 22.22/24
           
DebytantitVäänänen Milania 57,63 - 1.1/31
 Simpanen Jenni 49,76 - 5.5/31
 Liukkonen Tilda 48,92 - 8.8/31
 Elkala Sani 47,31 - 9.9/31
 Mäkinen Saga 46,57 - 11.11/31
 Nikkilä Rosa 46,50 - 12.12/31
 Heilala Oona 43,24 - 17.17/31
 Hämäläinen Ida 42,16 - 21.21/31
 Sydänlammi Amanda 39,73 - 24.24/31
 Sirmola Ella 37,93 - 26.26/31
           

 

 


 

Debytantit: Milania Väänänen 1. sija

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu, Kouvola  (24.1.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
NoviisitTeam Soleil 76,00 - 1.1/3
           
MinoritTeam el Mar 48,67 - 3.3/3
           

 

 


 

Hämeen alueen kevätkilpailu Silmuille ja Aluesarjoille, Tampere  (22.1.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Silmut AHämäläinen Ada 34,95 - 2.2/16
 Alaranta Eveliina 34,27 - 4.4/16
 Koskela Jane 26,10 - 12.12/16
           
Silmut B*) Uusipaikka Vilma 41,67 - 7.7/21
 Korkala Rosalia 33,50 - 20.20/21
           
AluenoviisitLindroos Elina 37,00 - 4.4/7
           
AluedebytantitLemminki Charlotta 27,67 - 10.10/11
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Uusipaikka Vilma: Kauniit liu'ut

 


 

Silmut A: Ada Hämäläinen 2. sija

Junioreiden 2. valintakilpailu, Tampere  (17.-18.1.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
JunioritKiuru Lumi 86,06 4. 9.7/28
 Mäkinen Sara 82,42 13. 10.11/28
           

 

 


 

Leon Lurje Trophy 2015, Göteborg Sweden  (17.-18.1.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
JuniorsTeam Estreija 119,94 4. 5.5/9
           

 

 


 

SM-Noviisien 2. valintakilpailu, Kouvola  (10.-11.1.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-NoviisitTuominen Sara 87,41 11. 9.10/28
 Veijalainen Emma 81,97 22. 14.17/28
           

 

 


 

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu, Turku  (6.1.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-JunioritTeam Estreija 71,75 - 5.5/7
           

 

 


 

Froggie Cup 2015, Helsinki  (4.-6.1.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior A BoysGalay Roman 126,69 1. 1.1/2
           
Novice ATuominen Sara 81,03 13. 8.9/22
 Veijalainen Emma 75,64 16. 15.17/22
           
Debs ASimpanen Jenni 50,41 - 6.6/26
 Liukkonen Tilda 46,88 - 12.12/26
           
Springs AAlaranta Eveliina 36,37 - 7.7/25
 Koskela Jane 26,54 - 25.25/25
           

 

 


 

Crystal Cup 2015, Mikkeli  (3.-6.1.2015)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior ARomppanen Katariina 89,14 4. 5.5/8
           
Junior BKiuru Lumi 90,77 2. 9.5/29
 Kuoppala Venla 68,14 25. 24.24/29
           
Novice BJaakkola Julia 31,30 - 28.28/33
 Lindroos Elina 26,40 - 32.32/33
           
Debs AHeilala Oona 49,18 - 10.10/30
 Väänänen Milania 49,11 - 11.11/30
 Nikkilä Rosa 44,98 - 20.20/30
 Hämäläinen Ida 44,60 - 22.22/30
 Elkala Sani 40,87 - 26.26/30
 Sydänlammi Amanda 34,73 - 29.29/30
 Sirmola Ella 30,54 - 30.30/30
           
Springs AHämäläinen Ada 32,98 - 6.6/25
           
Springs B 05>*) Uusipaikka Vilma 43,00 - 6.6/15
 Korkala Rosalia 40,00 - 9.9/15
           
Cubs 05Niskala Fanni 43,00 - 6.6/20
 Keivaara Sofia 37,33 - 11.11/20
           
Cubs 06>Saarikunnas Helmiina 49,67 - 4.4/14
 Utriainen Emilia 36,00 - 9.9/14
           
Chicks 07Sivén Matleena - - - -/28
 Parviainen Isa - - - -/28
 Kaaria Karla - - - -/28
 Kumpulainen Jenni - - - -/28
 Issajev Milene - - - -/28
           
Chicks 08>Ruokostenpohja Krista 18,33 - 2. 2/11
 *) Lahti Petra - - - -/11
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Uusipaikka Vilma: Good steps
  • Lahti Petra: Good jumps

 


 

Chicks 08>: Krista Ruokostenpohja 2. sija

Yksinluistelun SM2015, Vantaa  (19.-21.12.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-Juniorit pojatGalay Roman 137,71 1. 1.1/4
           

 

 


 

SM-Juniorit pojat: Roman Galay (SM-kultaa) + valmentaja Nuriya Pirogova

Muodostelmaluistelun 2. SM-valintakilpailu, Espoo  (13.-14.12.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-JunioritTeam Estreija 107,66 10. 8.8/13
           

 

 


 

SM-Juniorit: Team Estreija

Santa Claus 2014, Tampere  (5.-7.12.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior BMäkinen Sara 52,34 - 3.3/12
 Kuoppala Venla 46,26 - 7.7/12
           
Novice BJaakkola Julia 34,43 - 19.19/23
           
Debs ANikkilä Rosa 44,40 - 19.19/27
 Hämäläinen Ida 44,22 - 21.21/27
 Mäkinen Saga 39,77 - 26.26/27
 Karppinen Milla 32,55 - 27.27/27
           
Springs AHämäläinen Ada 33,52 - 5.5/18
           

 

 


 

Tallinn Trophy, Tallinn Estonia  (4.-7.12.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Senior LadiesEfimenko Liubov 148,45 4. 3.3/17
           
Junior MenGalay Roman 149,97 1. 4.3/11
           
Junior LadiesRomppanen Katariina 78,56 28. 32.31/33
           
Advanced Nov ATuominen Sara 74,10 7. 16.10/41
 Veijalainen Emma 62,54 29. 23.26/41
           
Basic Novice AHeilala Oona 35,77 - 4.4/42
 Elkala Sani 31,63 - 12.12/42
 Sirmola Ella 29,43 - 20.20/42
 Sydänlammi Amanda 26,33 - 27.27/42
           
Cubs 04Koskela Jane 16,10 - 24.24/24
           
Cubs 05>Alaranta Eveliina 24,16 - 13.13/24
 Uusipaikka Vilma 19,72 - 20.20/24
           

 

 


 

Kutsukilpailu, Turku  (5.-7.12.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinitKemppi Sienna 37,00 - 15.15/24
 Niskala Fanni 35,00 - 18.18/24
           

 

 


 

Noviisien ja Debytanttien 1. valintakilpailu, Oulu  (29.-30.11.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
NoviisitJaakkola Julia 26,83 - 25.25/26
           
DebytantitSimpanen Jenni 50,35 - 1.1/29
 Heilala Oona 49,13 - 2.2/29
 Liukkonen Tilda 48,66 - 4.4/29
 Väänänen Milania 44,62 - 7.7/29
 Hämäläinen Ida 43,28 - 11.11/29
 Elkala Sani 39,56 - 15.15/29
 Mäkinen Saga 39,54 - 16.16/29
 Sydänlammi Amanda 39,18 - 17.17/29
 Rautio Emily 38,20 - 19.19/29
 Nikkilä Rosa 37,96 - 20.20/29
 Sirmola Ella 37,26 - 21.21/29
 Karppinen Milla 25,42 - 29.29/29
           

 

 


 

Warsaw Cup, Warsaw Poland  (21.-23.11.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
LadiesEfimenko Liubov 142,94 2. 4.4/17
           

 

 


 

Kutsukilpailu, Heinola (22.-23.11.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
JunioritMäkinen Sara 78,52 12. 7.9/17
 Kuoppala Venla 66,10 14. 15.15/17
           
SM-NoviisitTuominen Sara 75,85 11. 4.5/11
 Veijalainen Emma 75,05 7. 7.8/11
 Lehtonen Josefiina 72,08 9. 9.11/11
           
NoviisitJaakkola Julia 29,90 - 10.10/10
           
DebytantitHeilala Oona 51,72 - 1.1/22
 Väänänen Milania 48,82 - 4.4/22
 Simpanen Jenni 47,83 - 5.5/22
 SIrmola Ella 44,36 - 11.11/22
 Nikkilä Rosa 41,49 - 14.14/22
 Hämäläinen Ida 40,85 - 15.15/22
 Mäkinen Saga 40,45 - 16.16/22
 Elkala Sani 40,29 - 17.17/22
 Liukkonen Tilda 38,09 - 19.19/22
 Sydänlammi Amanda 36,80 - 20.20/22
 Rautio Emily 34,16 - 22.22/22
           
Silmut AHämäläinen Ada 33,39 - 5.5/11
 Alaranta Eveliina 29,08 - 8.8/11
           
Silmut B 05>Uusipaikka Vilma 40,67 - 5.5/13
 Korkala Rosalia 28,67 - 12.12/13
           
AluenoviisitLindroos Elina 40,33 - 2.2/5
           
AluedebytantitLemminki Charlotta 27,00 - 8.8/10
           
Minit 05Niskala Fanni 34,33 - 8.8/11
 Keivaara Sofia 33,33 - 10.10/11
           
Minit 06>Saarikunnas Helmiina 44,33 - 3.3/13
 Kemppi Sienna 39,33 - 6.6/13
 Utriainen Emilia 35,67 - 9.9/13
 Ruoho Minttu 35,33 - 11.11/13
 Sivén Matleena 28,33 - 13.13/13
           
TintitKaaria Karla - - --/20
 Parviainen Isa - - --/20
 Kumpulainen Jenni - - --/20
 Lahti Petra - - --/20
 Ruokostenpohja Krista - - --/20
 Issajev Milene - - --/20
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Kemppi Sienna: Liukuva perusluistelu
  • Ruoho Minttu: Upeat liu'ut

 

 


 

Debytantit: Oona Heilala 1. sija
Aluenoviisit: Elina Lindroos 2. sija
Minit 06>: Helmiina Saarikunnas 3. sija

Muodostelmaluistelun kansallisten sarjojen 1. valintakilpailu, Espoo  (22.-23.11.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
AikuisetTeam Sirius 59,80 - 5.5/11
           
SenioritTeam la Fiesta 35,79 - 4.4/4
           
NoviisitTeam Soleil 82,80 - 1.1/6
           
MinoritTeam el Mar 32,40 - 11.11/11
           

 

 


 

Noviisit: Team Soleil 1. sija

Muodostelmaluistelun kutsukilpailu, Lappeenranta  (16.11.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Kans. NoviisitTeam Soleil 75,67 - 1.1/6
           

 

 


 

Kans. Noviisit: Team Soleil 1. sija

SM-Senioreiden ja -Junioreiden 2. valintakilpailu, Vantaa  (15.-16.11.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-SenioritEfimenko Liubov 140,23 2. 3.3/13
           
SM-Juniorit tytötRomppanen Katariina 85,71 22. 18.19/24
           
SM-Juniorit pojatGalay Roman 130,43 1. 2.1/4
           

 

 


 

Hämeen alueen syyskilpailu Tinteille, Mineille ja Taitajille, Riihimäki  (15.11.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
MinitSaarikunnas Helmiina 39,75 - 4.4/23
 *) Ruoho Minttu 39,00 - 5.5/23
 Kemppi Sienna 35,00 - 10.10/23
 Niskala Fanni 33,75 - 12.12/23
 Keivaara Sofia 31,00 - 17.17/23
 Utriainen Emilia 30,75 - 19.19/23
 Sivén Matleena 26,50 - 23.23/23
           

 

*) Erityismaininnat:

  • Ruoho Minttu: Sujuvat askeleet ja liu'ut

 


 

Muodostelmaluistelun 1. SM-valintakilpailu, Helsinki  (8.-9.11.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-JunioritTeam Estreija 103,90 11. 10.10/13
           

 

 


 

SM-Juniorit: Team Estreija

Hämeen alueen syyskilpailu Silmuille ja Aluesarjoille, Lahti  (8.11.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Silmut AAlaranta Eveliina 46,50 - 3.3/10
 Hämäläinen Ada 41,67 - 5.5/10
 Koskela Jane 40,00 - 6.6/10
           
Silmut BUusipaikka Vilma 33,33 - 17.17/25
 Korkala Rosalia 30,33 - 22.22/25
           
AluejunioritTaipale Maaria 45,33 - 1.1/9
 Taipale Tuulia 27,50 - 7.7/9
           
AluenoviisitLindroos Elina 38,33 - 3.3/8
           

 

 


 

Silmut A: Eveliina Alaranta 3. sija
Aluejuniorit: Maaria Taipale 1. sija
Aluenoviisit: Elina Lindroos 3. sija
Silmut B

25th Volvo Open Cup, Riga Latvia  (5.-9.11.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior MenGalay Roman 140,54 3. 4.4/14
           
Novice ATuominen Sara 73,47 17. 23.20/44
           
Basic Novice AHeilala Oona 35,97 - 4.4/40
 Liukkonen Tilda 33,63 - 10.10/40
 Väänänen Milania 31,18 - 17.17/40
 Simpanen Jenni 30,51 - 18.18/40
 Elkala Sani 28,91 - 20.20/40
 Sydänlammi Amanda 28,60 - 21.21/40
           

 

 


 

SM-Noviisien 1. valintakilpailu, Kuopio  (1.-2.11.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-NoviisitVeijalainen Emma 81,07 12. 17.16/28
 Tuominen Sara 79,97 17. 18.17/28
 Lehtonen Josefiina       FNR
           

 

 


 

Junioreiden 1. valintakilpailu, Tuusula  (25.-26.10.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
JunioritKuoppala Venla 24,14 25. - FNR
           

 

 


 

SM-Senioreiden ja -Junioreiden 1. valintakilpailu, Kouvola  (18.-19.10.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-SenioritEfimenko Liubov 146,73 2. 1.1/12
           
SM-JunioritRomppanen Katariina 29,25 30. - FNR
           
SM-JunioritGalay Roman 137,34 2. 1.1/4
(pojat)          
           

 

 


 

SM-Seniorit naiset: Liubov Efimenko 1. sija

Finlandia Trophy Espoo, Espoo  (10.-12.10.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
LadiesEfimenko Liubov 146,58 2. 7.4/16
           

 

 


 

Kutsukilpailu, Kouvola  (5.10.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
AluenoviisitPyykkönen Mona 32,67 - 5.5/6
           

 

 


 

Kutsukilpailu, Joensuu  (4.-5.10.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
SM-JunioritRomppanen Katariina 90,75 5. 2.3/7
           
JunioritHirvonen Ilona 93,83 5. 3.3/17
 Kiuru Lumi 84,09 11. 6.8/17
 Kuoppala Venla 61,25 16. 17.17/17
           
SM-NoviisitVeijalainen Emma 78,18 7. 4.4/10
 Lehtonen Josefiina 70,21 9. 8.10/10
           
DebytantitHeilala Oona 47,45 - 3.3/11
 Liukkonen Tilda 46,05 - 4.4/11
 Nikkilä Rosa 37,21 - 7.7/11
 Sydänlammi Amanda 36,52 - 8.8/11
 Elkala Sani 33,60 - 9.9/11
 Rautio Emily 31,27 - 10.10/11
 Karppinen Milla 29,38 - 11.11/11
           

 

 


 

SM-Juniorit: Katariina Romppanen 3. sija
Debytantit: Oona Heilala 3. sija

Tikkurila Trophy 2014, Vantaa  (26.-28.9.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Novice AVeijalainen Emma 77,47 11. 10.9/20
           
Debs ASimpanen Jenni 43,19 - 10.10/21
           
Springs AAlaranta Eveliina 30,70 - 9.9/20
 Koskela Jane 27,55 - 15.15/20
           
Springs BUusipaikka Vilma 35,00 - 19.19/32
           

 

 


 

Hyria Skating 2014, Hämeenlinna  (26.-28.9.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior BKuoppala Venla 24,40 22. -22/26
           
Debs AHämäläinen Ida 35,80 - 17.17/21
           
Springs AHämäläinen Ada 33,92 - 6.6/27
           
Springs B 04>Lemminki Charlotta 31,33 - 34.34/41
 Paakki Iiris 29,00 - 37.37/41
           
Cubs 05Korkala Rosalia 39,00 - 3.3/19
           
Cubs 06>Saarikunnas Helmiina 35,67 - 8.8/14
           

 

 


 

Cubs 05: Rosalia Korkala 3. sija

JGP Tallinn Cup 2014, Tallinn Estonia  (25.-27.9.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior MenGalay Roman 130,23 12. 17.17/26
           
Junior LadiesEfimenko Liubov 129,22 10. 8.9/30
           

 

 


 

Vierumäki Cup 2014, Vierumäki  (20.-21.9.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Senior A LadiesKuparinen Rosaliina 117,64 1. 1.1/3
           
Junior A LadiesRomppanen Katariina 81,30 9. 8.9/10
           
Novice ALehtonen Josefiina 65,20 7. 6.6/7
 Veijalainen Emma 62,81 6. 7.7/7
           
DebsVäänänen Milania 53,19 - 1.1/20
 Liukkonen Tilda 50,13 - 3.3/20
 Simpanen Jenni 45,27 - 4.4/20
 Heilala Oona 44,88 - 6.6/20
 Elkala Sani 44,62 - 8.8/20
 Nikkilä Rosa 41,25 - 14.14/20
 Sydänlammi Amanda 39,94 - 16.16/20
 Mäkinen Saga 39,90 - 17.17/20
 Rautio Emily 35,08 - 18.18/20
 Hämäläinen Ida 34,52 - 19.19/20
 Karppinen Milla 28,43 - 20.20/20
           
Silmut AAlaranta Eveliina 47,00 - 1.1/10
 Hämäläinen Ada 43,00 - 3.3/10
 Koskela Jane 39,00 - 9.9/10
           
Silmut BUusipaikka Vilma 25,00 - 3.3/11
 Korkala Rosalia 16,50 - 9.9/11
 Paakki Iiris 16,00 - 10.10/11
 Lemminki Charlotta 14,50 - 11.11/11
           
MinitNiskala Fanni 22,50 - 1.1/6
 Saarikunnas Helmiina 20,00 - 2.2/6
 Ruoho Minttu 17,50 - 3.3/6
 Utriainen Emilia - - --/6
 Kemppi Sienna - - --/6
 Nurminen Elsa - - --/6
           

 

 


 

Senior A Ladies: Rosaliina Kuparinen (keskellä) 1. sija
Junior A
Novice A
Debytantit
Debytantit: Milania Väänänen 1 sija ja Tilda Liukkonen 3. sija
Silmut A
Silmut A: Eveliina Alaranta (oikealla) 1. sija, Ada Hämäläinen 3. sija
Silmut B
Silmut B: Vilma Uusipaikka 3. sija
Minit
Minit: Fanni Niskala (keskellä) 1. sija, Helmiina Saarikunnas (oikealla) 2. sija ja Minttu Ruoho 3. sija

Orton Trophy 2014, Vantaa  (12.-14.9.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior MenGalay Roman 132,58 1. 1.1/2
           
Junior LadiesMäkinen Sara 74,43 18. 16.16/18
           
DebsHeilala Oona 44,40 - 9.9/19
 Nikkilä Rosa 39,44 - 14.14/19
 Mäkinen Saga 38,42 - 15.15/19
 Elkala Sani 33,07 - 19.19/19
           
Novice BJaakkola Julia 28,44 - 17.17/19
 Lindroos Elina 26,72 - 18.18/19
           
Springs A 03Hämäläinen Ada 28,12 - 9.9/11
           
Springs A 04 >Koskela Jane 26,85 - 9.9/13
 Alaranta Eveliina 24,07 - 11.11/13
           

 

 


 

JGP Czech Skate 2014, Ostrava Czech Republic  (3.-6.9.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior LadiesEfimenko Liubov 120,76 8. 15.13/28
           

 

 


 

JGP Ljubljana Cup 2014, Ljubljana Slovenia  (27.-31.8.2014)

Kilpailun sivut

   PisteetLOVOSijoitus
Junior MenGalay Roman 124,27 15. 17.17/23