Tulokset 2020-2021

ML kansallisten sarjojen 1. valintakilpailu L2 22.11.2020

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
AikuisetTeam Sirius49,75-5.5/9
      
NoviisitTeam la Luna37,08-10.10/10
      
SenioritTeam la Fiesta46,09-4.4/7

 

YL Kutsukilpailu 21.11.2020 Heinola

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
TintitLindström Adele25,00-1.1/22
 Solehmainen Mariel----/22
 de Araujo Senni----/22
 Lius Venla----/22
 Herranen Elsa----/22
 Hynninen Ella----/22
 Termonen Alisa----/22
 Tanskanen Oona----/22
 Mäkynen Lilian*----/22
 *) erityismaininta upeat vaa'at
  
MinitHämäläinen Ilona42,33-4.4/28
 Veikkanen Nelly28,67-22.22/28
 Mattila Hilla24,17-26.26/28
      
B-silmutSemeri Olivia40,33-8.8/30
 Taavila Katariina38,33-11.11/30
 Sarkola Vuokko36,00-20.20/30
 Pilsikov Rianna35,33-21.21/30
 Aaltonen Meri34,67-22.22/30
 Pakarinen Sofia34,00-23.23/30
 Kousa Emilia29,33-30.30/30
      
AluesilmutVertanen Vilma20,17-6.6/6

 

YL SM-junioreiden 2.vk 14.-15.11.2020 Espoo

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritTakki Henna85,8320.22.22/25
 Alaranta Eveliina81,2223.23.23/25

 

YL PromoCup 2020 14.-15.11.2020 Salo

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-Noviisit Leinonen Iida76,5014.14.14/28
 Ruokostenpohja Krista74,9520.11.16/28
      
NoviisitPyhäjärvi Ooda37,52-8.8/29
 Riabinina Anna31,42-21.21/29
      
A-silmuRusila Enna29,61-11.11/23

 

YL ISU-sarjojen kutsukilpailu 14.-15.11.2020 Tuusula

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SenioritLehtonen Josefiina96,145.3.1/10

 

ML Kutsukilpailu 14.11.2020 Riihimäki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SenioritTeam La Fiesta58,84-2.2/2

 

ML SM-sarjojen 1.vk. 7.-8.11.2020 Tampere

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritTeam Estreija130,595.8.7/13
      
SM-noviisitTeam Soleil57,09-7.7/10

 

YL Hämeen alueen syyskilpailu 31.10.-1.11.2020 Ylöjärvi

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Tintit 2013 ja nuor.Mäkynen Lilian18.00-2.2/15
 de Araujo Senni14,67-3.3/15
 Termonen Alisa----/15
Tintit 2012Lindström Adele23,33-3.3/23
 Aaltonen Daniel----/23
 Herranen Elsa----/23
 Hynninen Ella----/23
 Kemppainen Amanda----/23
 Lius Venla----/23
 Solehmainen Mariel----/23
 Sollo Senni----/23
 Tanskanen Oona*----/23
 *) erityismaininta siistit liu'ut
 Terviö Lumi----/23
MinitHämäläinen Ilona36,67-9.9/27
 Mattila Hilla23,67-27.27/27
AluesilmutVertanen Vilma25,67-7.7/8
 Zhuravleva Eva24,33-8.8/8
B-silmutTaavila Katariina36,67-11.11/27
 Ruokostenpohja Mila 36,67-12.12/27
 Semeri Olivia*36,00-14.14/27
 *) eirityismaininta päivän hymytyttö
 Sarkola Vuokko32,67-18.18/27
 Aaltonen Meri*30,33-22.22/27
 *) lennokas Axel
A-silmutAlaranta Alisa32,61-3.3/18
 Kanervo Olivia30,82-6.6/18
 Rusila Enna24,11-17.17/18

 

YL Kansalliset Seniorit, Juniorit, Noviisit 2L 1.lk. 31.10.-01.11.2020 Hamina

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Noviisit R1Venäläinen Sara38,21-6.6/25
 Utriainen Emilia30,80-20.20/25
 Riabinina Anna24,49-25.25/25
Noviisit R2Utriainen Matilda38,94-4.4/23
 Johansson Saga37,33-5.5/23
 Pyhäjärvi Ooda34,37-6.6/23
SenioritLehtonen Josefiina88,926.8.8/12

 

YL SM-noviisit 2L 1.vk. 24.-25.11.2020 Kotka

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitLeinonen Iida87,6614.2.3/28
 Ruokostenpohja Krista70,2217.24.21/28

 

YL SM-juniorit ja -seniorit 1.vk. 3.-4.10.2020 Pori

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritAlaranta Eveliina84,5426.17.20/27
 Takki Henna83,4716.25.23/27

 

YL Aloituskilpailut 3.-4.10.2020 Kerava

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-noviisitLeinonen Iida81,8112.15.15/24
 Ruokostenpohja Krista73,4722.19.19/24

YL Hämeen alueen kutsukilpailu 27.9.2020 Hämeenlinna

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Minit 2012 ja nuor.Lindström Adele34,67-9.9/15
      
Minit 2011Hämäläinen Ilona37,33-2.2/10
      
B-sillmutRuokostenpohja Mila42,00-7.7/24
 Semeri Olivia39,00-12.12/24
 Sarkola Vuokko38,00-13.13/24
 Taavila Katariina37,33-14.14/24
 Pakarinen Sofia34,00-19.19/24
 Siira Julia32,33-21.21/24

YL Aloituskilpailu kansallisille sarjoille ja A-silmuille  26.9.2020 Hämeenlinna

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
A-silmutKanervo Olivia31,11-2.2/10
 Rusila Enna25,74-8.8/10
      
NoviisitUtriainen Matilda40,18-1.1/18
 Johansson Saga38,75-2.2/18
 Venäläinen Sara37,56-4.4/18
 Pyhäjärvi Ooda37,14-6.6/18
 Utriainen Emilia33,24-13.13/18
      
SenioritLehtonen Josefiina24,596.-6/6

YL Tikkurila Trophy 2020 26-27.9.2020 Vantaa

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
SM-junioritTakki Henna57,43-14.14/16

 

YL Aloituskilpailu 12-13.9.2020 Riihimäki

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
A-silmutAlaranta Alisa31,58-1.1/10
 Kanervo Olivia23,63-7.7/10
      
NoviisitVenäläinen Sara35,37-2.2/9
 Utriainen Matilda34,98-3.3/9
 Utriainen Emilia32,66-4.4/9
 Pyhäjärvi Ooda29,60-7.7/9

YL Honeysty Cup 2020 Tampere 11.9.2020 - 13.9.2020

Kilpailusivu

  PisteetLOVOSijoitus
Debytants AJohansson Saga31,48-18.18/26
      
Novice ALeinonen Iida75,3311.11.13/38
 Ruokostenpohja Krista66,0029.25.25/38
      
Junior ATakki Henna89,935.9.8/12
 Alaranta Eveliina88,4211.8.9/12