Tulokset 2011-2012

 

        SYKSY 2011 / KEVÄT 2012

 


SM-noviisien 2. valintakilpailu lohkot I ja II, 14.-15.1.2012, Haka2 ,Tampere

 

Tulossivut

SM-noviisit 2. vk. 14.-15.1.2012

Lohko 2 SM-noviisit tytöt

Result

 

  SM -Noviisit / ISU     LO VO
 1.Liuba EfimenkoLTL135,7450,23 85,51
2. Emmi Peltonen ESJT 125,20 46,17  79,03
3.  Emma Niemi KATA  105,42 34,94  70,48
 22.Lumi KiuruLTL 75,20 20 (26,67)24 ( 48,53)
 33./FNR  Rosa Tuominen LTL   22,10  

 


Crystal Cup 2012 , 6.-8.1.2012 Mikkeli Ice Rink ,Mikkeli

 

RESULTS

  

 

 

Junior B Ladies ( 37 ) / ISU

    LO VO
1.

Elizaveta Sizova

RUS  106,29 7 (32,49 ) 1 ( 73,80 ) 
2. Pauliina Haapaskoski    99,75 3 ( 34,70)  2 ( 65,05)
3.

Marjo Karhu

   99,08 4 ( 34,15)  3 ( 64,96 )
11.Janita LehtonenLTL83,00 13 (31,15) 12 (51,85)
17.Katrin LehtinenLTL79,0418 (29,56) 18 (49,48)

 

 

 

 

Debs A Girls / ISU

   
1. Emma Ignatius TL 53,03
2. Pinja Laine TL 52,61
3. Doris Louhikoski EsJt 51,94
9. Mäkinen SaraLTL 46,76 
25. Saljanka Tinka LTL 34,24
   Yhteensä  28 luistelijaa  

 

 

 

 

Springs A Girls ( 35 ) / ISU

   
1.  Emma Weckström LL  42,70 
2.  Natalia Periainen  JyTL  42,17
3.   Aulikki Kemppainen  LL  40,90
20.Emma VeijalainenLTL30,03
22.   Josefiina lehtonen LTL 29,64

 

 

 

 

Chicks Girls born 2003 / *****

   
1. Kiseleva Darya RUS 25,33
2. Nurminen Anna KoRe 25,33
 3.Hämäläinen AdaLTL  23,33
 Elonen Julia LTL Beautiful spirals
 Elkala Sani LTL Balanced programm
 Liukkonen Tilda LTL  
  Yhteensä 24 luistelijaa    

 

 

 

 

Chicks Cirls born 2004 and later / *****

   
1. Takki HennaLTL25,33 
2.   Viktoriya Anufrieva  RUS  23,33
 3.  Laura Hietaranta  LrTL  22,33
   Yhteensä 40 luistelijaa    

 

 

 

 

Cubs girls born 2002 / *****

   
1. Elena Sakharova RUS 48,67
2. Polina Dubrovina RUS 45,67
3. Leman Taroeva RUS 45,50
5.Oona HeilalaLTL44,0 - Beautiful glide through out the program
16 Rautio EmilyLTL 36,33 - Happy performance
   Yhteensä 28 luistelijaa    

 

 

 

 

Cubs Girls born 2003 and later ( 26 )  / *****

   
1.  Blinova Alina KoRe  52,67
2.   Pryanichnikova Ekaterina  RUS  45,67
3.  Kinnunen Moona  LL  45,67
 6. Sydänlammi AmandaLTL 42,00 

 

 

 

 

Springs B Girls born 2000 or 2001  ( 28 ) /*****

   
 1. Perko Veera ETK  44,67
 2.  Lagerbohm Giitta ETK  44,33
3.   Wilen Wilma ETK  42,33
7.   Kuoppala Venla LTL 40,33 _Good skating skills

 

 

 

 

Springs B Girls born 2002 or later ( 18 ) / *****

   
1. Lahikainen Maria LrTL 48,0
2. Holoppa Elisa LrTL 42,33
3. Järvelin Nea KuTa 42,00
7. Sirmola EllaLTL38,67 
8. Mäkinen SagaLTL 38,33

 

 

 


FROGGIE CUP 2012, 6.-8.1.2012, HSK;Pirkkolan Urheilupuisto, 00630 Helsinki, Finland

  RESULTS

 

 

  Cubs  girls, born 2002 or younger /*****    
1. Veera Rissanen EsJt 43,33
2. Lotta Loimusto EVT 41,67
3. Johanna Similä EsJt 39,67
8.Jenni SimpanenLTL34,67
10. Milla Karppinen LTL 34,33
   Yhteensä 25 luistelijaa    

 

 

  Springs A girls, born 2000 or younger/ISU    
1. Anna Tyyskä KouJT 40,26
2. Mira Mansikkaniemi HSK 40,10
3. Ida Berglund HSK 38,15
 16.Laura Siimes  LTL29,47 
 20.Jatta Tuominen  LTL 28,31

 

 

  Springs B girls, born 2000 or younger/*****    
1. Sofia Ridal HSK 41,0
2. Iiris Janatuinen TRT 39,67
3. Daniella Kumlin HTK 36,0
11. Rosa Nikkilä  LTL32,67 
21.Ida Hämäläinen LTL 29,67
   Yhteensä 27 luistelijaa    

 

 

  Debs A, girls  ( 19 )  / ISU    
 1. Kia Waren  EsJt  57,47
2. Emma Ignatius TK 51,42
3.

Alexandra SANDSTRÖM

HSK 49,41
5. Sara TuominenLTL 45,68 
13.Katariina Romppanen LTL  42,35
17.Sofia SulaLTL35,09

 

 

 

  Novice A, girls ( 17 ) / ISU     SP FS
1.Liuba EfimenkoLTL 129,69  1 (47,37)1 (82,32)
2.   Emmi Peltonen  EsJt 117,30  2 (41,49)   3 (75,81)
3.  Nelma Hede  EsJt  111,64  3 ( 33,43)  2 (78,21)

 


SM-sarjojen 2.valinta.Espoon Taitoluisteluklubi järjestää muodostelmaluistelun SM-sarjojen 2. valintakilpailun 6.-8.1.2012

 

KAIKKI TULOKSET

 

         
1. Team Fintastic HTK 148,60
2. Musketeers HL 140,77
3. Ice Steps EVT 136,0  
8.Team EstreijaLTL103,72  
  Yhteensä 13      

 

 

SM-noviisit, lohko 2, lopputulokset:

 

       
1. Dream Steps EVT 54,04
2. Blue Arrows ETK 47,10
3. Blue Diamonds JYTLS 45,08
7.Team SoleilLTL36,77
  Yhteensä 10    

 

 


 

Hämeen aluemestaruuskilpailut,Hyvinkäällä 6.1.2012 (RTL)

 

KILPAILUN SIVUT

  

 

  SM-noviisit, tytöt, vo (8)  / ISU    
1. Jenni Saarinen TAPTL  85,02
2.  Lyydia Määtänen TAPTL  70,05
3. Kaisa Ukkonen TAPTL  66,93
 6.Lumi Kiuru LTL 50,49
8. Rosa Tuominen  LTL 40,66
   Yhteensä 8 luistelijaa    

 

 

 

  Juniorit, tytöt, vo (11) / ISU    
1. Linda Tenhu Heil 60,33
2. Jasmi Lehtinen HTL 55,57
3. Ailin Eloranta KooVee 53,58
4. Pinja Nieminen LTL 50,16
   Yhteensä 10  luistelijaa    

 

 

 

  Debytantit, tytöt, vo (19)  / ISU    
1. Joanna Kallela TAPTL 63,48
2. Anni Järvenpää TAPTL 54,25
3. Kiia Sainiola TAPTL 52,11
9. Sofia Sula LTL47,51 
14. Katariina Romppanen LTL 43,71
 15. Sara Tuominen LTL 42,69
   Yhteensä 17 luistelijaa    

 

 

 

  SM-Seniorit, naiset  / ISU    
1. Kiira Korpi TAPTL 102,62
2.Reetta RomppanenLTL76,71
  Yhteensä 2 luistelijaa    

 

  

 

 

Seniorit, naiset, vo (4) /ISU

   
1.Michele KaattariLTL53,06
2. Nelli Helynen HTL 51,12
3. Janna Rastas HTL 47,38

 


 

Taitoluistelun SM-2012 kilpailut,Tampereen jäähalli , 16-18.12.2011

 

SM- Seniorit,naiset  ( 14 ) ,ISU

 Reetta Romppanen -    8   ( 115 ,37 ) .( LO  5  ( 43,57 ) ,VO  9 ( 71,80 )

 Kilpailun sivut


 

Orava Cup 9.12.11. Impivaaran jäähalli , TRT,TURKU

 

TULOKSET

 

 

 

1.  Sandra Backman HL 49,00
2.  Nea Pyökkilehto TL 42,50
3.  Linnea Pikkarainen HL 42,00
4. Kia Janatuinen  HL  40,50
5. Iida Kokko  TL  40,00
6. Josefiina Lehtonen LTL  39,00
7.  Emma Veijalainen LTL  35,50
8.  Tilda Lehtimäki TRT 35,00
9.  Saga Mäkinen LTL  32,50
10.Vanessa Heilimö TRT 31,50
11.Ida Kemppainen TRT 30,50
12.Sanna Tuomioksa  TL  30,50
13.Olivia Horjamo  TL  29,50
14.Janette Jokiniemi TRT 28,50
15.Inez Ginström TRT 27,00
16.Nelli Lund TRT 26,50
17. Ella Sjögren LTL  23,50
18.Lotta Holma  HL  21,50

 


 

Itsenäisyyspäivän kutsukilpailu 6.12.2011 , Jyväskylässä

 

 

 MINIT 2003 ja NUOREMMAT, TYTÖT (14 ) *****      TULOKSET

 Amanda Sydänlammi   - 2  ( 46,67 )

Henna Takki   -  3  ( 46,00 )

Ada Hämäläinen  -  8 ( 40,67 )  / Hienot liu´ut 

 

 

MINIT 2002 TYTÖT (21 ) *****   TULOKSET

 

Elina Lindroos   -    17  ( 29,33 )

Milla Karppinen    -  10 ( 35,67 )  / Hyvä tulkinta

Julia Jaakkola  -      20  ( 26,67 )

 

 

SILMU B  TYTÖT ( 18 ) *****          TULOKSET

 

Venla Kuoppala   -  2  ( 49,0 )

Ida Hämäläinen  -   8  ( 38,0 )

Ella Sirmola       -   WD

Ella Sjögren   -  10  ( 36,0 )

Rosa Nikkilä  -  14  ( 34,67 )

 

 

TINTIT TYTÖT 2003 ( 18 ) *****            TULOKSET

( vain 3 parasta paikkaa mainitaan ,loput luistelujärjestyksessa )

Sani Elkala  -   Kaunis esitys

Julia Elonen  -  Ryhdikäs luistelu 

Tilda Liukkonen  -  tähtiä

 

TINTIT TYTÖT 2004 JA NUOREMMAT ( 18 ) *****          TULOKSET

( vain 3 parasta paikkaa mainitaan ,loput luistelujärjestyksessa )

 

Sara Kajava  -    Hyvä vauhti läpi ohjelman

Jane Koskela  -  tähtiä

 

 

TAITAJAT 2000 JA NUOREMMAT,  TYTÖT  ( 14 ) *****         TULOKSET

 

Venla Vilponen  -   12 ( 25,67 )

Noora Paakki      -   2  ( 44,33 )


 

Muodostelmaluistelun SM-sarjojen 1. valintakilpailu 11.-13.11.2011

 

SM-juniorijoukkue Team Estreija - 8

LO   ( 13 ) ,  VO  7 (13 )

SM-noviisijoukkue  Team Soleil  -  8 ( 10 )

Kilpailun sivut

Starting order and Results


13th TAMPERE SANTA CLAUS FIGURE SKATING COMPETITION 2011,Varala-Tiimi Figure Skating Club,Tesoma Ice Stadium, Tampere ,2nd - 4th of December 2011

 

 

Chicks girls ( 21 ) *****    TULOKSET

Sani Elkala  -  11 ( 16,66 )

Julia Elonen  -  5 ( 20,33 )

 

Cubs girls 2002  ( 19   )  *****   TULOKSET

Oona Heilala  -  3  ( 45,67 )

Emily Rautio   - WD

 

Springs B girls  ( 31  ) *****  TULOKSET

Jenni Simpanen  -  17  ( 36,25 )

Ida Hämäläinen -  22  ( 34,0 )

 

Springs A girls ( 17 ) / ISU    TULOKSET

Saga Mäkinen  -  14  ( 26,06 )

 

Novice A girls ( 18 ) / ISU    SP TULOKSET   ,   TULOKSET

Rosa Tuominen   -  16  ( 64,08 )

Lumi Kiuru -    12  ( 70,61 )

 

Junior B ladies  ( 15  ) /    ISU    TULOKSET

Katrin Lehtinen  -  12  ( 41,97 )

 

Junior A ladies ( 9 ) / ISU    SP TULOKSET  .   TULOKSET

Elina Kuutti  -   7   ( 78,21 )

Pinja Nieminen -  8  ( 68,99 )

 


5th SANTA CLAUS CUP 2011,International Competition in Figure Skating and Ice Dance, Budapest,Hungary

 

KILPAILUN SIVUT

 TULOKSET

FS CUBS GIRLS 2002 ( 18 ) / ISU

Sula Sofia -  2  ( 32,22 )

 

FS BASIC NOVICE A GIRLS 2001 ( 13 ) / ISU

Lehtonen Josefiina  -  10 ( 21,42 )

  

 ADVANCED NOVICE GIRLS  ( 28 ) / ISU

Efimenko Liubov -   1  ( 102,15 )

 


 

Hämeen alueen syyskilpailu Heinolassa 27.11.2011

 

KILPAILUN SIVUT

 

Minit synt. 2002 (22) *****

Heilala Oona  - 5 ( 41,33 )

Rautio Emily   - 12 ( 36,67 )  Pirteä esitys

Karppinen Milla  - 11 ( 37,83 )

Jaakkola Julia  - 21 ( 27,33 )  Hienot käsiliikkeet

Lindroos Elina  -  18 ( 33,33 )

Minit synt.2003 ja myöh.(15) *****

Sydänlammi Amanda -   7  ( 38,0 )  Vaihtelevat ja vaikeat piruetit

Takki Henna    -   10 ( 36,67 )

Hämäläinen Ada  - 8  ( 36,33 )

Tintit synt. 2003 (19) *****

Luistelujärjestyksessä

Elonen Julia      -

Elkala Sani  -  Huolellinen perusluistelu

Liukkonen Tilda

Taitajat synt.2002-2004 (7) *****

Niittyviita Rosa  - 6 ( 22,33)    Positiivinen esiintyminen

Vilponen Venla - 7  ( 20,67 )

Taitajat synt. 99-01 (20) *****

Pyykkönen Mona   -   2 ( 40,00 )

Paakki Noora  -  1  (42,67 )


 

Debytanttien 1 lohkon ,1. valintakilpailu 26.11.2011, Vantaa,Myyrmäen jäähalli

 

Debytantit:  ISU

 

 Sara Mäkinen                   -16    (43,50)

 Katariina Romppanen   - 19   ( 42,39)

 Sofia Sula                         -10   ( 46,31 )

 Sara Tuominen               - 13   ( 44,31)

Tinka Saljanka                 - 30    ( 33,62)

 

Kilpailun sivut


 Tallinn Trophy 2011.Tallinn, Estonia from 24 to 27 November 2011

 

KILPAILUN SIVUT

SKATING ORDER AND RESULTS

 

LTL osallistujat:

Chicks A Girls :

Henna Takki - 18 (15,74)

Amanda Sydänlammi - 15 (19,46)

Cubs A Girls 2001:  ISU  (  20 )

Jatta Tuominen  -  18  ( 19,05 )

Chicks B Girls:   ISU ( 25 )

Julia Elonen   -   16 ( 16,87 )

Sani Elkala  - 21  ( 13,80 )

Tilda Liukkonen - 25 ( 12,05 )

Cubs B Girls: ISU  ( 27 )

Oona Heilala  - 15 ( 19,20)

Milla Karppinen  - 10  ( 20,54)

Rosa Nikkilä  -  6  ( 21,97)

Emily Rautio  -  16 ( 19,03 )

Springs B Girls: ISU  ( 19 )

Venla Kuoppala - 5 ( 23,88)


Warsaw Cup 2011 ,November 17th - 20th , 2011 in Warsaw, Poland

 

RESULTS

 

Novice Ladies :

 Liuba Efimenko  - 1 (103,00) ,  LO - 1  ( 40,06 ) , VO - 1 (62,94)

Lumi Kiuru  -      20 ( 60,10 ) ,     LO - 20  (23,97), VO - 22 (36,13)

Rosa Tuominen - 25 ( 55,41 ) ,  LO - 25  ( 21,67),VO - 25  (33,74 )


 

SM-Seniorien ja SM-Juniorien 2. valintakilpailu 19.-20.11.2011,Tikkurila,TTK

 

Kilpailun sivut

Starting order and results

Juniorit tytöt: ISU

 Salonen Rosa-Maria - WNR ,  LO - 30 ( 29,52)

Seniorit naiset: ISU

 Romppanen Reetta  -  3  (114,40 ) , LO - 2 ( 41,71 ) , VO - 3 (72,69)


 

 

SM-noviisien 1. valintakilpailu 12.-13.11.2011 Jyväskylä

 

Kisasivuille pääset  täältä

  

SP Tulokset   Lopputulokset

 

 SM-Noviisit:  ISU

 

1 .    Liuba Efimenko  -  136,15  -  LO  49,83 ( 1 ) ,  VO - 86,32 ( 1 )

28.   Lumi Kiuru          -     61,69  -  LO  24,02  ( 25 ),  VO - 37,67 (28 )

  

Final not Reached

34.   Rosa Tuominen  -  LO  19,34


Volvo Open Cup 16th ( 11-13.11.2011) Riga,Latvia

 

Springs A Girls: ISU   -  17 osallistuja

   5.         Sara Tuominen   -  52,33

Basic Novice A Girls: ISU -  28 osallistuja

   9.        Katariina Romppanen -  30,02

Junior A Ladies: ISU  - 14 osallistuja

10.  Pinja Nieminen - 76,24,   LO - 7  ( 28,36 ) , VO - 10 (47,88)

8.   Essi Tötterström - 79,86,  LO - 6 ( 29,22 ), VO - 8 (50,64)

7.   Veera Suutari  - 81,96 ,    LO - 10 (26,97), VO - 7 (54,99)

14.    Katrin Lehtinen -   60,85,   LO  - 13 (24,43),VO - 14 (36,42)

12.   Janita Lehtonen - 67,37,   LO  - 12  ( 25,12 ),VO - 13 (42,25)

Senior Ladies: ISU  - 6 osallistuja

4.   Michelle Kaattari  -  78,83 , LO - 4 (27,70) , VO - 4 (51,13)

 

Starting order ja results


11.11.2011 ORAVA CUP 1. osakilpailu ,TL , TUUSULA

 

SILMUT : ******

        7.  Jatta Tuominen  -   38,33
        5.  Venla Kuoppala   -   41,0
        10.  Ella Sirmola    -     33,0
        12. Rosa Nikkilä    -     30,67

Kilpailun sivut

 

Kutsukilpailu debytantit, SM-noviisit ja -juniorit 5.11.2011, Haka 2,Tampere

 

KILPAILUN SIVUT

 

Debytantit: ISU

21.Sofia Sula - 39,36

10.Katariina Romppanen  - 45,03

18.Sara Tuominen -  40,76

SM-Noviisit:ISU

4.Liuba Efimenko -  35,86

11.Lumi Kiuru-  25,57


Hämeen aluekilpailu: Silmut ja aluesarjat 5.11.2011, Haka 2,Tampere

  KILPAILUN SIVUT

  

Silmut A:  14 osallistuja ISU

13.Emma Veijalainen   -   27,15

11.Josefiina Lehtonen  -  28,60

12.Jatta Tuominen   -   28,15

 

Silmut B:   22 osallistuja    *****

  14 .Ida Hämäläinen  -   28 ,0

 2.  Venla Kuoppala   -    38,0

11. Saga Mäkinen  -    29,67

15.  Rosa Nikkilä   -    27,67

 3.   Jenni Simpanen  -   37,67

 6.   Ella Sirmola   -  32,33

 16. Ella Sjögren   -  27,33 


Icechallenge 11 || 38. Leo Scheu Memorial,1.-5. November 2011 Graz,Austria

Liuba Efimenko   LO  -   1/ 33  ,  41,21  ,  VO  - 1/33 , 67,01

                 Loppusijoitus  -  1 /33  -  108,22

 

Sofia Sula   -    2 /34      ISU  -  29,55 

Starting order and results Ice Challenge

Starting order and results Leo Scheu Memorial


International Cup of Nice 2011 ,Nice (France) ,26/10/2011 - 30/10/2011

 

JUNIORS Ladies  ISU

Rosa-Maria Salonen   LO 13/26  -  35,30

                                         VO  22/24 -  47,97

                                         Final  21/24   -  83,27

SENIORS Ladies  ISU

Reeta Romppanen     LO  15/30  -  41,66  ,  VO  21/24  -  65,76

                                               FINAL   18/24   -  107,42

 Starting order and results

 


Junioreiden ja senioreiden III lohkon 1. valintakilpailu Oulussa 29.-30.10.2011

TULOKSET

Juniorit, tytöt   ISU

Lehtinen Katrin    LO 22/26  -  22,96   ,  VO  21/24  - 41,08   

                                      23/24  - 64,04

Lehtonen Janita   LO 11/26  -  27,91  ,  VO   14/24  -  47,92

                                      13/24 -  75,83

Nieminen Pinja    LO   9/26  -   29,20  ,  VO   13/24  -  48,03 

                                           12/24 - 77,23

Suutari Veera      LO 3/26  - 31,82  ,  VO  3 /24 -  60,63

                                             3/24 - 92,45

Tötterström Essi    LO 4/26 - 31,76  , VO  4 /24  -  56,71

                                             4/24 - 88,47

 Seniorit, naiset   ISU

Kaattari Michele     LO  8/9  -  26,98  , VO  5/9  -  51,75 

                                                6/9  - 78,73

 

 

 


Kutsukilpailu 16.10.2011 , MIKKELI      

Tintit –tytöt : 

  Tulokset

  Sani Elkala   ***

 Minit – tytöt: 

Tulokset

Elina Lindroos  -  10   ( 12 ) *** 30,00

Silmu B – tytöt: 

Tulokset

Venla Kuoppala    -   ( 7 )  *** 43,75

Debytantit – tytöt: 

Tulokset

Score

Sara Mäkinen            -     7   (  17  )   ISU   40,97

Katariina Romppanen   -   5  ( 17 )   ISU 43,91

  

Taitajat: 

1999 syntyneet ja vanhemmat

Tulokset

Anna Veijalainen   -   11  ( 12 )

 

2000 syntyneet ja nuoremmat

Tulokset

Noora Paaki    -  4  ( 9 )  ***  37,50


Kutsukilpailut Riihimäellä 15.10.2011   

TULOKSET
            

JUNIORIT:   

LO Result          LO Scores

Katrin Lehtinen LTL   -  ( 17 )  ISU  24,39

Janita Lehtonen LTL -   6  ( 17 )  ISU  25,16

A-SILMUT:

 Result                  

Scores

Jatta Tuominen LTL -    10  ( 12 )     ISU   26,27

Emma Veijalainen LTL  -  6  ( 12 )   ISU   29,08

Josefiina Lehtonen LTL  -  11  ( 12 )  ISU   24,26

SM-NOVIISIT:

 Result

VO Scores

Rosa Tuominen LTL -    ( 8 )  ISU  40,67

B-SILMUT:

Tulokset

Ida Hämäläinen LTL -    9 ( 15 )  ***  30,00

Jenni Simpanen LTL  -  3 ( 15 )  ***  36,33

Rosa Nikkilä LTL    -   5  ( 15 )   ***  32,33

Ella Sjögren LTL   -  12 ( 15 )    ***   24,33

 


Järvenpää Inter Club kilpailu 1. - 2 . 10.2011     

         TULOKSET

     

Springs A 2001 

Josefiina Lehtonen    3   ( 14 )

Emma Veijalainen      8 ( 14 )

Ella Sirmola      13 ( 14 )

 

Debutants  A

Sofia Sula                4 ( 20 )

Katriina Romppanen     8  ( 20 )

Sara Tuominen        11   ( 20 )

 

Novice A

Liuba Efimenko LO 1 ( 18 ) VO 1 , Final 1

Rosa Tuominen     LO  17   (18 )  VO  17 ,  Final  16

 

Junior B

Nieminen Pinja LO 6 ( 14 ) VO 4 , Final 4

Lehtinen Katrin    LO  8   ( 14 )   VO  9  , Final  8

  

Senior B

Kaattari Michele   LO  2   ( 5 )  VO  1 , Final 1


Heinolan 1.-2.10.2011 Kutsukilpailut

                    TULOKSET

 

Juniorit : 

Essi Tötterström    LO 2 ( 17)    VO  5 , Final  4

Janita Lehtonen     LO    6  ( 17 )   VO   6 , Final  7

 

Debytantit: 

Sara Mäkinen     11  (23)

Tinka Saljanka    20   ( 23)

 

A - Silmut: 

Saga Mäkinen     10   ( 16 )

Venla Kuoppala    12   ( 16 )

 

B - Silmut:    (  23  )

Jenni Simpanen     10

Ida Hämäläinen      11

Rosa Nikkilä            12

Ella Sjögren             19

 Minit: 

Oona Heilala 5 ( 30 )

Amanda Sydänlammi 10 ( 30 )

Ada Hämäläinen 13 ( 30 )

Henna Takki       15  ( 30 )

Emily Rautio       16  ( 30 )

Milla Karppinen  17  ( 30 )


 ORTON TROPHY 16 - 17.9.2011

Noviisit A _Rosa Tuominen (21 /21)  ja Lumi Kiuru  ( WD )

DEbs A  - Sara Tuominen ( 13/16)  ja Tinka Saljanka (16/16).

 Springs 2001 - Emma Veijalainen   ( 4 /12 ).

Kaikki tulokset kilpailusivulla


Tikkurila Trophy 23.-25.9.2011

 

Lopputulokset kilpailusivulla.

CUBS A:        Oona  Heilala     17/32

                        Milla Karppinen   21/ 32

                        Rautio Emily    14/32

SPRINGS A:      Josefiina Lehtonen     15  / 18

                             Ella Sirmola                17/18

 JUNIOR B:      

                          Tötterström Essi      LO  3/ 16  , VO 3/16

                                                                Final   2/ 16

 SENIOR B :       Kaattari Michele      LO  2/2    , VO 2/2

                                                               Final  2/2

 SENIOR A:        Reetta Romppanen      LO 3/3 , VO  3/3

                                                                     Final 3/3


Hyria Skating Hämeenlinna 2011 ,23 - 25. September 2011

 

Lopputulokset  kilpailusivulla.

               Springs B born -01 and younger:

                                                 Ida Hämäläinen   19/24

                                                 Rosa Nikkilä    21/24

                                                 Ella Sjögren     18/24

                                                   Debs A girls

                       Sofia Sula      3/23

                                                   Springs A born 2001 and younger

                                                                     Saga Mäkinen      14/15

                                                                     Jenni Simpanen    15/15

                                                     Novice A

                                                    Liuba Efimenko     LO  1/22   , VO  1/22

                                                                                      Final  1/22

                                                     Junior B

                                                    Janita Lehtonen  LO  12/19   VO 8/19

                                                                                     Final  9/19

                                                    Pinja Nieminen     LO  13/19    VO 13/19

                                                                                     Final   12/19

                                                    Junior A

                                                     Elina Kuutti     LO  16/17   VO  9/17