YL Neljän seuran kutsukilpailu 20.-21.1.2023 Kotka

23.1.2023

Yksinluistelijat kilpailivat viikonloppuna neljän seuran välisessä kutsukilpailussa Kotkassa. Kilpailusta kotiin tuomisena oli kaksi kultaa, kolme hopeaa ja kolme pronssia sekä useita muita hyvitä sijoituksia.

Junioreissa Eveliina Alaranta nappasi kultaa pistein 109.46 ja Sara Venäläinen hopeaa pistein 83.28. Tähtijunioreissa Anna Riabinina otti niinikään kultaa pistein 43.00. Noviiseissa Olivia Semeri oli toinen pistein 40.47 ja Matilda Utriainen kolmas pistein 40.36. Debytanteissa Alisa Alaranta luisteli kolmanneksi pistein 48.37. B-silmuissa Lilian Mäkynen sijoittui toiseksi pistein 47.33 ja Adele Lindström kolmanneksi pistein 46.33.   Onnittelut mitalisteille sekä muille hyvistä suorituksista!

Tulokset

Juniori Eveliina Alaranta, Kuva Fleur Wilson
Juniori Sara Venäläinen, Kuva Fleur Wilson
Tähtijuniori Anna Riabinina, Kuva Fleur Wilson
Noviisi Olivia Semeri, Kuva Fleur Wilson
Noviisi Matilda Utriainen, Kuva Fleur Wilson
Debytantti Alisa Alaranta, Kuva Fleur Wilson
B-silmu Lilian Mäkynen, Kuva Fleur Wilson
B-silmu Adele Lindström, Kuva Fleur Wilson