Kauden päättäjäisissä palkitut

26.5.2017

Kauden päättäjäisissä palkitut
Kauden päättäjäisissä palkitut

Lahden Taitoluistelijoiden kauden päättäjäisiä vietettiin torstaina 25.5. Jalkarannan monitoimitalo Jalossa. Päättäjäisissä palkittiin ansioituneita luistelijoita ja valmentajia.

Onnittelut kaikille palkituille!

 

Yksinluistelijat 

Hyvä Kilpailumenestys 2016-2017:                 

Sara Tuominen                          

Eveliina Alaranta                      

Olivia Kanervo

Alisa Alaranta 

                            

Vuoden Kehittyjä 2016-2017:                           

Tilda Liukkonen                         

Jane Koskela   

Sara Venäläinen                        

Enna Rusila     

                            

Vuoden Harjoittelija 2016-2017:                     

Emma Veijalainen                     

Frida Ranivaara                         

Petra Lahti      

Sofia Salo        

                            

Vuoden Kehitysryhmäläinen 2016-2017:      

Milda Vartiainen

                            

Ystävä-malja:  

Tilda Liukkonen         

 

Harjoitustsemppari palkinto:

Mila Ruokostenpohja

Veea Vavuli

Jenni Simpanen

 

Vuoden yksinluisteluvalmentaja:

Reetta Romppanen

 

Vuoden nuori yksinluisteluvalmentaja:

Hanna Kaijomaa             

                            

Muodostelmaluistelijat:          

Vuoden Harjoittelija 2016-2017:                     

Aune Nurminen, Team el Rio

Maria Haapalainen, Team el Mar                    

Catriela Kuosmanen, Team Soleil                    

Sonja Takala, Team la Fiesta

Maija Hämäläinen, Team Sirius                        

                            

Vuoden Kehittyjä 2016-2017:                           

Nuppu Hämäläinen, Team el Rio                     

Venla Uusitalo, Team el Mar 

Elsa Nurminen, Team Soleil   

Henni Wessman, Team La Fiesta                     

 

Vuoden Tsemppari 2016-2017:                        

Nea Hynninen, Team el Rio   

Inkeri Mallat, Team el Mar    

Milla Tuomikoski, Team Soleil                          

Jonna Maksniemi, Team La Fiesta

Birgitta Huotari, Team Sirius 

                            

Vuoden Tulkitsija 2016-2017:                           

Marianne Mallat, Team el Rio                          

Emmi Savelius, Team el Mar 

Veera Lindroos, Team Soleil  

Nina Kivinen, Team La Fiesta

Susanna Norja, Team Sirius   

 

Vuoden muodostelmakoululainen 2016-2017:

Sara Suomela

 

Vuoden joukkue 2016-2017:

Team el Mar

 

Vuoden muodostelmavalmentaja:

Hanna Luostarinen

 

Vuoden nuori muodostelmavalmentaja:

Jenni Metzner